110 braz
   REKRUTACJA  NA  ROK  SZKOLNY  2022/2023   
    sekretariat młodzieżowy czynny w godz.:  8:00 - 15:00, tel. 14 636 10 77, wew. 26    
A A A
Wolontariusze z wizytą w Promyczku W dniu 25 lutego 2020 roku wolontariusze z klasy 1DRG: Maja Jaszczur, Aleksandra Sroka, Zuzanna Tadel, Patrycja Usarz, Paulina Waśniowska, Michał Grzebieniarz, Paweł Nowak odwiedzili swoich młodszych kolegów z grupy „Zuchy” w przedszkolu Promyczek. Wolontariusze włączyli się w ogólnopolską akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zaprezentowali przedszkolakom bajkę pt. „Trzy żarówki” z tomu Bajki na dobranoc. „Trzy żarówki” poleciła wolontariuszom do przeczytania uczennica klasy 2TF Paulina Noga. Przedszkolaki zostały zaproszone do odgadywania zagadek, w których ukryte były nazwy popularnych baśni i bajek. Z pomocą starszych kolegów „Zuchy” układały puzzle przedstawiające kadry z popularnych bajek. Na koniec wizyty przedszkolaki samodzielnie wybrały i pokolorowały malowanki przedstawiające postaci z ulubionych bajek. Czytane na głos bajki mają czarodziejską moc, wzbogacają słownictwo, poprawiają pamięć i wyobraźnię, budują więzi międzyludzkie i przede wszystkim wywołują uśmiech na twarzach maluchów. Zarówno wolontariusze z ZSEG, jak i „Zuchy” podczas wizyty bawili się przednio. Opiekun Małgorzata Bystrowska
Podsumowanie akcji charytatywnej ,,Razem możemy więcej” Akcja ,,Razem możemy więcej” miała  na celu pomoc osobom bezdomnym w trudnym okresie zimowym
W dniu 15 stycznia 2020 roku uczniowie ZSEG w Tarnowie wraz z opiekunem p. Iwoną Grodowicz przekazali  81 par skarpet na ręce p. Jerzego Maślanka dyrektora schroniska dla osób bezdomnych ,,Dom dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej” w Tarnowie  przy ulicy Prostopadłej 9a, które zostały zebrane naszej w szkole dniach 16 XII do 8 I 2020r .
W przekazaniu  brały dział uczennice klasy II BC  – Sylwia Gąciarz, Ewelina Bajorek, Klaudia Mroczek i Gabriela Chrobak
Jak powiedział Pan dyrektor Jerzy Maślanka, skarpety przy tak dużej liczbie osób przebywających w schronisku są bardzo przydatne.
Dziękujmy wszystkim uczniom za aktywny udział i wsparcie osób w potrzebie.
PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ „POMÓŻMY ŚWIĘTEMU MIKOŁAJOWI DOTRZEĆ NA KRESY’2019” Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, hojność, pomoc wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną „POMÓŻMY ŚWIĘTEMU MIKOŁAJOWI DOTRZEĆ NA KRESY’2019”. Nasze przygotowania przebiegły bardzo sprawnie, natomiast finał akcji był tym razem inny. A oto zestawienia i nieco statystyki:
•    W zbiórce w ZSEG uczestniczyło 29 klas, które przekazały 58 paczek.
•    Do akcji włączyli się spoza szkoły:
•    Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim
•    Bursa Międzyszkolna w Tarnowie
•    Zbiórkę darów przeprowadzono w Domach Handlowych: ZENIT, MAX w okresie od 14. XI – 23. XI 2019r. Uczestniczyło w niej 53 wolontariuszy – uczniów ZSEG pod opieką 7 nauczycieli.
•    Wartość zgromadzonych darów wyniosła: 11.834 zł 53 gr.
Ze zgromadzonych darów przygotowano 122 paczki żywnościowe, które zawierały również   artykuły szkolne. Pojedyncze artykuły spożywcze  oraz olej i środki czystości  zostały spakowane do kartonów i w tej postaci przekazane do VII LO. Artykuły spożywcze nienadające się do transportu i o krótkim terminie przydatności zostały przekazane do Kuchni dla Ubogich przy Kościele o. Bernardynów w Tarnowie (za zgodą p. wiceprezes TMLiKPW
•    Konwój z mikołajkowymi paczkami udał się na Ukrainę w dniu  5 grudnia 2019 r.   Naszą Szkołę reprezentowali:– Patrycja Broda,  Marcin Hamernik, Joanna Michoń - kl. IV TM oraz Klaudia Łazarek – kl. III TM i Natalia Chmura – kl. II TE  pod opieką p. Małgorzaty Bystrowskiej i Małgorzaty Skrabacz.
•    Z powodu nieprzepuszczenia konwoju z darami, paczki przygotowane w ZSEG zostały rozdysponowane w dniach 6–13 grudnia 2019 r. następująco:
    90 paczek za pośrednictwem Radia RDN przekazano ks. Wojciechowi Bukowcowi, pracującemu na Ukrainie. Zostały one z pomocą CARITAS na Ukrainie przekazane mieszkańcom Czyszek, Strzelczysk, Krysowic i Stryja.
    10 paczek – p. Grzegorz Olszówka – Służba Medyczna MALTA – przekazane Polakom za pośrednictwem księży polskich pracujących na Ukrainie
    22 paczki - przekazano za pośrednictwem s. Urszulanek dla dzieci niepełnosprawnych, pozostających pod opieką s. Szarytek w Tarnowie oraz innym potrzebującym.
Olej, słodycze, artykuły chemiczne – spakowane w pudełkach przekazano na Ukrainę za pośrednictwem TMLiKPW oraz Gminy Tarnów.  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wszystkim Pomocnikom św. Mikołaja jeszcze raz serdecznie dziękujemy, licząc na to, że w przyszłym roku nasze wyprawy na Ukrainę będą udane, tym bardziej, że tam nasi rodacy bardzo tam na nas czekają.
28 Finał WOŚP – „Wiatr w żagle” 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! W dniu 12 stycznia 2020 roku 24 wolontariuszy z naszej szkoły czynnie zaangażowało się w 28 Finał WOŚP. Byli to uczniowie z klas: 3TE, 2TE, 2TM, 2TT, 2BC, 1TMG, 1BKG oraz sympatyzująca z naszą szkołą wolontariuszka Kinga Krzemińska. Młodzież kwestowała na ulicach Tarnowa oraz przed tarnowskimi kościołami. W tym roku udało nam się zebrać pokaźną kwotę 9807,32 zł. Najskuteczniejszy wolontariusz uzbierał do puszki 4016,49 zł. W tym roku WOŚP zagrał dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Zebrane środki podczas zbiórki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego głównie dla oddziałów neurochirurgicznych, chirurgii ogólnej i kardiochirurgii dziecięcej. Koordynatorem szkolnego sztabu WOŚP była pani Małgorzata Bystrowska, przy współpracy pani Anny Kantor, pani Małgorzaty Krzemińskiej oraz pani Bożeny Sadowskiej.
W budynku naszej szkoły pod opieką pań: Elżbiety Gdowskiej, Małgorzaty Hołdy, Aleksandry Szczygiełek, Anny Srebro, Marty Zawadzkiej, Magdaleny Borszowskiej, Anny Stus, Katarzyny Syrek uczniowie z klasy 1DRG, 1TD, 2TD, 1BK częstowali zmarzniętych wolontariuszy WOŚP ciepłą herbatą oraz pysznymi ciastkami.
Dziękujemy za ogromne zaangażowanie, wiele godzin poświęconego wolnego czasu i zachęcamy do dalszej pracy w ramach wolontariatu.
Zbiórka karmy i datków na rzecz Fundacji „Zmieńmy Świat” W dniu 30 listopada 2019 roku w Centrum Handlowym „Świt” wolontariusze z ZSEG po raz drugi  w tym roku szkolnym czynnie włączyli się w zbiórkę karmy i datków pieniężnych na rzecz Fundacji „Zmieńmy Świat”. W akcji „PUSZKA DLA GŁODNEGO BRZUSZKA – Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt” wzięli udział uczniowie z klasy 2BC – Izabela Lichorobiec oraz z klasy 1TD – Emilia Brniak, Maja Byś, Julia Celak, Natalia Cich, Wiktoria Hanusiak, Natalia Maślanka, Paulina Mikos, Anastazja Oleśkiewicz, Aleksandra Ptaśnik. Wolontariusze kwestowali przed wejściem do sklepu Rossmann w godzinach 8.30 – 16.30. Tym razem wolontariuszkom udało się zebrać 140 kg karmy oraz 440 zł datków pieniężnych. W imieniu braci naszych mniejszych dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom za zaangażowanie i poświęcony czas!
Opiekunowie Małgorzata Bystrowska, Agnieszka Salawa, Sebastian Dembicki
Zbiórka żywności

W dniach 29 i 30 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w zbiórce żywności.

Agata Żurawska 3ZK, Dominika Witaszek 3ZK, Wioletta Piątek 3ZK, Kinga Cebula 3ZK, Magdalena Nowak 3BC, Magdalena Węgrzyn 3BC, Paulina Wrońska 3BC , Weronika Kobos 3BC, Klaudia Mroczek 2BC, Gabriela Chrobak 2BC, Julia Skowron 1TDG, Katarzyna Olszówka 1TDG, Aleksandra Biga 2TT, Karolina Rozwadowska 2TT
Wraz z opiekunami paniami Haliną Stec, Aleksandrą Jędrusiak, Elżbietą Stachurą i Iwoną Grodowicz wzięli udział w „Świątecznej Zbiórce Żywności”.
Odbywała się ona w supermarkecie „Dąbrówka” na ul. Czarna Droga w Tarnowie oraz „Inter-Marche” na ul. Koszyckiej 4 .
Zbiórce patronował Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Rejonowy w Tarnowie. Uczniowie kwestowali w piątek w godzinach 9.30 – 18.00, oraz w sobotę w godzinach 9.30 – 18.00.
Zebrano 1022 kg żywności.
Kwesta Ocalamy polskie groby i miejsca pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich

W dniach 30 - 31 października 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie wraz z nauczycielami wzięli udział w kweście Ocalamy polskie groby i miejsca pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich. Kwesta została zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Tarnowie. Celem zbiórki było uzyskanie środków na odnawianie, rekonstrukcję, utrzymanie porządku, wykonywanie remontów polskich grobów i miejsc pamięci narodowej na Kresach Wschodnich II RP. Nasi uczniowie przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Byli to: Marta Minor 3BC, Paulina Wrońska 3BC, Magdalena Nowak 3BC, Patrycja Broda IV TM, Marcin Hamernik IV TM, Natalia Krupa I DRG, Wiktoria Bojan I DRG, Patrycja Usarz I DRG, Aleksandra Wiśniowska I DRG, Natalia Łątka I DRG, Adrianna Adwent 2BC, Monika Hebda 2BC, Damian Chłopek 2BC, Weronika Lisowska I TMG, Daria Gąciarz I TMG, Izabela Kolak 2BK, Magda Firmuga 2BK. Opiekę nad uczniami sprawowały p. prof.: Małgorzata Bystrowska, Małgorzata Skrabacz, Agnieszka Salawa.  Podczas kwesty uczniowie i nauczyciele ZSEG w Tarnowie zebrali  868, 50 zł. Wszyscy uczestnicy kwesty zgodnie stwierdzają, że zbiórka na Starym Cmentarzu dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń, była okazją do rozmów z tarnowianami, którzy z wielką życzliwością myślą o śladach polskości za naszą wschodnią granicą.
M. Skrabacz, M. Bystrowska

Warsztaty cukiernicze dla przedszkolaków W dniu 28 października 2019 roku grupa wolontariuszek z klasy 2BC – Sylwia Gąciarz, Ewelina Bajorek, Adrianna Adwent, Angelina Karpiel, Monika Hebda, Marzena Kozioł, Karolina Herula, Weronika Żak, Gabriela Budzik – pod opieką wychowawcy pani Agnieszki Migdał zorganizowała warsztaty cukiernicze dla przedszkolaków z grupy „Zuchy” w przedszkolu PROMYCZEK. Wolontariuszki przygotowały wcześniej dla swoich młodszych kolegów pierniczki przedstawiające różne zwierzątka. Przedszkolaki mogły rozwijać swoje umiejętności manualne oraz wykazywały się kreatywnością przy ozdabianiu wypieków lukrem królewskim. „Zuchy” czuły się świetnie w roli cukierników. Warsztaty okazały się dla nich smaczną zabawą.
Zbiórka karmy i datków na rzecz Fundacji „Zmieńmy Świat” W dniach 27 – 28. 09. 2019 w CH Auchan w Tarnowie odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym akcja charytatywna „PUSZKA DLA GŁODNEGO BRZUSZKA – Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt”. Wolontariusze z ZSEG – 18 uczniów: klasa 2bk – Izabela Kolak, Magda Firmuga, Karolina Zdeb, Klaudia Duź, Sylwia Ciapała, Bartłomiej Augustyn, Paweł Czarnik; klasa 2bc: Sylwia Gąciarz, Ewelina Bajorek, Monika Hebda, Adrianna Adwent, Angelina Karpiel; klasa 1TDG – Karolina Pisz; klasa 2TD – Klaudia Dyjak, Emilia Wiatr, Gabriela Kozioł, Oliwia Ciećka, Izabela Jasiewicz, w wolnym czasie czynnie włączyli się w zbiórkę karmy i datków pieniężnych na rzecz Fundacji „Zmieńmy Świat”. Wolontariuszom udało się zebrać 329 kg karmy oraz 1059 zł datków pieniężnych. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom!
Opiekun Małgorzata Bystrowska