110 braz
   REKRUTACJA  NA  ROK  SZKOLNY  2022/2023   
    sekretariat młodzieżowy czynny w godz.:  8:00 - 15:00, tel. 14 636 10 77, wew. 26    
A A A
 
Akcja „Podziel się dobrym posiłkiem” W dniach 28 – 29 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły: Kinga Cebula IIBK, Wioletta Piątek IIBK, Dominika Witaszek IIBK, Agata Żurawska IIBK, Patrycja Ptak IITE, Kamila Gancarz IITD, Wiktoria Marcinek IITD, wraz z opiekunami paniami Haliną Stec, Elżbietą Stachura, Bogusławą Zaborowską wzięli udział w zbiórce żywności „Podziel się dobrym posiłkiem”. Odbywała się ona w supermarkecie „Dąbrówka” na ul. Czarna Droga w Tarnowie. Zbiórce patronował Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Rejonowy w Tarnowie. Uczniowie kwestowali w piątek w godzinach 9.30-18.00, zaś w sobotę w godzinach 9.30-14.00. Udało się zebrać ok. 300 kg żywności.
Wolontariuszki z wizytą we Lwowie W dniach 9-11 października 2018 roku wolontariuszki z ZSEG: Michela Kuczek IIDH, Natalia Mik IIDH, Wiktoria Kusek IIDH, Gloria Marmól IIDH, Weronika Karaś IITM uczestniczyły w wycieczce do Lwowa. Wycieczka odbyła się w ramach współpracy ZSEG z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział Tarnów i była formą nagrody dla uczennic. Organizatorem wyjazdu byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie. Uczennice miały możliwość zwiedzić Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich, Operę Lwowską, Katedrę Lwowską, Katedrę Ormiańską, Ratusz i wieże widokową, Muzeum Historii i kamienicę królewską, Kasyno szlacheckie, Wzgórze Wuleckie, zrobić zakupy na Pchlim Targu i Lwowskim Burku. Historię miasta i jego zabytków przybliżała nam pani przewodnik Alina. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Małgorzata Bystrowska.  ZDJĘCIA
Z wizytą u „Zuchów” W dniu 26 października 2018 roku wolontariuszki z klasy II DH: Michela Kuczek, Aleksandra Mądel, Natalia Wycykał odwiedziły swoich młodszych kolegów z grupy „Zuchy” w przedszkolu Promyczek. Wolontariuszki włączyły się w ogólnopolską akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom” prezentując przedszkolakom bajkę „Kolory jesieni” autorstwa Joanny Niedbała. Bajki czytane na głos mają czarodziejską moc, wzbogacają słownictwo, poprawiają pamięć i wyobraźnię, budują więzi międzyludzkie i przede wszystkim wywołują uśmiech na twarzach maluchów. Przedszkolaki zostały zaproszone również do zabawy ruchowej Kaczuszki.
Marzycielska Poczta W dniu 30 października 2018 roku uczniowie z klas I TD, I TT, I TE, I BC, II TE, II TM, IV DH oraz 27 członków Klubu Europejskiego włączyli się w VII edycję Akcji Pisania Listów do Chorych Dzieci „Marzycielska Poczta”. Akcja organizowana przez Młodzieżowe Centrum Wolontariatu przy Pałacu Młodzieży również w ZSEG cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie mogli zapoznać się z profilami chorych dzieci na stronach „Marzycielskiej Poczty”, a następnie indywidualnie wybrać do kogo chcą napisać list. Razem udało się napisać 70 listów i kartek pełnych pozytywnych myśli, słów otuchy, pozdrowień, życzeń powrotu do zdrowia oraz rysunków. Dnia 30 października 2018r. wszystkie rysunki, listy i kartki napisane przez uczniów naszej szkoły dotarły do Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Stamtąd zostaną przesłane do Fundacji Dobry Uczynek, która dostarczy przesyłki bezpośrednio do czekających na nie dzieci. Mamy nadzieję, że listy naszych uczniów wywołają uśmiech na twarzach obdarowanych dzieci i dodadzą im sił do walki z chorobą. Nad sprawnym przebiegiem akcji w ZSEG czuwały panie Małgorzata Bystrowska, Małgorzata Krzemińska.
Akcja "Tydzień dla bezdomniaka" W trakcie akcji Tydzień dla Bezdomniaka zorganizowanej przez klasę gospodarz II DH wraz z wychowawcą mgr Anną Srebro wśród społeczności szkolnej ZSEG zebrano54 kg suchej karmy oraz 52 kg żwirku dla kotów. Przedstawiciele klasy II DH pod opieką wychowawcy uczestniczyli w przekazaniu zebranej karmy i żwirku Fundacji „Zmieńmy Świat” w dniu 31 października 2018 roku w siedzibie fundacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce.
Kwesta „Ocalamy polskie groby i miejsca pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich” W dniu 31 października 2018 roku w godzinach 9.40 – 16.30 uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie w ramach działań wolontariatu włączyli się czynnie w akcję charytatywną organizowaną przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oddział Tarnów. Akcja ma na celu „Ocalenie polskich grobów i miejsc pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich. Na Starym Cmentarzu w Tarnowie uczniowie: Joanna Swoboda IITE, Aleksandra Szarkowicz IITE, Kacper Świerczek IITE, Magdalena Nowak IIBC, Magdalena Węgrzyn IIBC, Klaudia Boroń IIBC, Paulina Wrońska IIBC, Marcin Hamernik IIITM, Patrycja Broda IIITM, Magdalena Skiba IIITM, Weronika Jop IIITM, Magda Firmuga IBK, Izabela Kolak IBK, Oliwia Ciećka ITD wraz z opiekunami p. Małgorzatą Skrabacz, p. Małgorzatą Bystrowską oraz p. Agnieszką Salawa, zbierali do puszek datki pieniężne. Wolontariuszom udało się zebrać 672,47 zł. Za zebrane podczas kwesty w 2017 roku pieniądze TMLiKPW oddział Tarnów odnowiono groby Jana Nepomucena Kamińskiego (1777-1855), polskiego reżysera, dyrektora teatru we Lwowie, dramatopisarza polskich sztuk, tłumacza, poety, aktora; Antoniego Felczarowskiego (1840-1882), powstańca styczniowego i Sybiraka; rodziny Gidlewskich; Stanisława Brykczyńskiego – powstańca styczniowego, wieloletniego posła Sejmu Krajowego z I kurii obwodu Stanisławów. Na Cmentarzu Janowskim we Lwowie: Juliusza Bełtowskiego (1852-1926), rzeźbiarza, autora wybitnych dzieł. Wsparto całoroczne utrzymanie Mauzoleum Zagłady Stanisławowskiej Inteligencji w Czarnym Lesie. Zakupiono sadzonki krzewów na stary cmentarz w Dawidowie. Na Cmentarzu w Żółkwi wyremontowano kwaterę i odtworzono płytę grobu Kazimierza Wyrzykowskiego (1868-1935) Naczelnika Harcerstwa Polskiego, Prezesa Sokoła w Żółkwi, lekarza.
Zbiórka karmy i datków na rzecz Fundacji Zmieńmy Świat

W dniu 10 listopada 2018 roku uczennice z klas I BK, I BC, I TD, I TT, II BC i II DH (w sumie 21 dziewcząt) wzięły udział w zbiórce karmy i datków na rzecz Fundacji Zmieńmy Świat, która leczy, sterylizuje, zajmuje się adopcją, a także buduje domki na zimę dla bezdomnych kotów z terenu Tarnowa. Dzięki ich ofiarności i bezinteresownej pomocy w wolny dla nich dzień udało się zebrać rekordową ilość karmy, bo aż 360 kg oraz 1490 zł. Zbiórka miała miejsce w Centrum Handlowym Auchan w Tarnowie, a opiekunem tej licznej grupy była Pani Beata Nowak. W imieniu Prezesa Fundacji oraz kotków serdecznie dziękujemy! ZOBACZ ZDJĘCIA

Czerwony Kapturek z wizytą u „Zuchów”

Wolontariuszki z klasy IIDH: Michela Kuczek, Aleksandra Mądel, Natalia Wycykał w dniu 21 listopada 2018 roku odwiedziły przedszkolaków z grupy „Zuchy”. Uczennice co miesiąc włączają się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem zaprezentowaliśmy dzieciom bajkę Braci Grimm „Czerwony Kapturek”. Maluchy miały możliwość uczestniczyć w zabawach i ćwiczeniach –zagadki, łamigłówki, puzzle, dotyczących treści przeczytanej bajki. Na koniec wizyty przedszkolaki zostały zaproszone do nauki tańca Macarena. Zabawa była przednia! ZOBACZ ZDJĘCIA

 ZSEG dla Stowarzyszenia "Kropla"

W dniu 6 grudnia 2018 uczniowie klas III i IV Naszej Szkoły wzięli udział w akcji Stowarzyszenia KROPLA, dzięki któremu mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Akcja miała miejsce w Katolickiej Szkole Podstawowej przy ul. Warzywnej w Tarnowie i do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego wpisało się 11 uczniów ZSEG. Należą im się wielkie słowa podziękowania za to, że dali z siebie to, co najcenniejsze.
Opiekun: dr Beata Nowak

Odwiedziny u "Zuchów"

Podczas grudniowej wizyty w przedszkolu „Promyczek” maluchy z grupy „Zuchy” dowiedziały się „Skąd święty Mikołaj bierze prezenty?”.  Wolontariuszki z klasy IIDH: Michela Kuczek, Oliwia Kwiecień, Natalia Wycykał zaprezentowały dzieciom bajkę autorstwa Piotra Walczaka pod takim właśnie tytułem. Maluchy odgadywały zagadki związane z Mikołajem i świętami Bożego Narodzenia, wzięły udział w quizie nt. „Co Ty wiesz o św. Mikołaju?” Na koniec wizyty przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach plastycznych, gdzie pod uważnym okiem swoich starszych koleżanek wykonywały kartki świąteczne przedstawiające bożonarodzeniowe choinki.

ZOBACZ ZDJĘCIA

„Świąteczna zbiórka żywności 2018” W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2018 roku 10 wolontariuszy z ZSEG – Izabela Kolak IBK, Bartłomiej Augustyn IBK, Jakub Giemza IBK, Patryk Kozioł IBK, Agata Żurawska IIBK, Dominika Witaszek IIBK, Kinga Cebula IIBK, Wioletta Piątek IIBK, Aleksandra Biga ITT, Karolina Rozwadowska ITT wraz z opiekunami paniami Haliną Stec, Elżbietą Stachurą, Zofią Januś, Anną Stus wzięli udział w akcji charytatywnej „Świąteczna zbiórka żywności 2018”. Nasi wolontariusze kwestowali w sklepie Lidl przy ulicy Szujskiego 42 w Tarnowie. Zbiórce patronował Polski Komitet Pomocy Społecznej Stowarzyszenie Charytatywne Zarząd Rejonowy w Tarnowie. Wolontariusze, w tym szczególnym przedświątecznym okresie, zbierali dary na rzecz osób potrzebujących z terenu miasta Tarnowa. Udało się zebrać 440 kg żywności. Uczniowie od PKPS otrzymali dyplomy oraz upominki żywnościowe. Dziękujemy za każdy dar serca.
ZSEG dla „Czerwonokrzyskiej Gwiazdki 2018/1259/OR” W miesiącu grudniu przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Marcin Musiał IIITT oraz Agata Żurawska IIBK, Dominika Witaszek IIBK przeprowadzili na terenie szkoły wśród społeczności uczniowskiej zbiórkę datków pieniężnych włączając się tym samym w akcję „Czerwonokrzyska Gwiazdka”. Akcji patronował Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie dla Powiatu Grodzkiego. Celem zbiórki było pozyskanie funduszy na zakup paczek żywnościowych dla osób starszych i samotnych z terenu miasta Tarnowa jak również powiatu tarnowskiego. Wolontariuszom udało się zebrać środki finansowe w kwocie 161,50 zł. Opiekę nad sprawnym przeprowadzeniem zbiórki sprawowała pani Maria Kawa – opiekun szkolnego koła PCK HDK. W ramach tej akcji 2 uczniów z naszej szkoły może otrzymać paczki żywnościowe na nadchodzące święta. Dziękujemy za każdy dar serca.
Z wizytą w Domu Samotnej Matki

We wtorek 11 grudnia 2018 r. przedstawiciele młodzieży klasy IV TM wraz z opiekunem udali się z wizytą do Domu Samotnej Matki w Tarnowie, podczas której przekazali produkty zebrane na rzecz dzieci i matek. Akcja charytatywna  przeprowadzona była juz po raz szesnasty w naszej szkole. Jak zwykle - drodzy uczniowie i nauczyciele - nie zawiedliście. Udało sie zebrać i przekazać naprawdę sporą ilość darów. 
Serdeczne podziękowanie w imieniu swoim oraz Siostry Przełożonej z Domu Samotnej Matki w Tarnowie składam klasom, które włączyły się w zbiórkę darów.Każde dobro i pomoc drugiemu człowiekowi to wartość nie do przecenienia. Organizatorem akcji charytatywnej była Małgorzata Dziuban.

XXVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIETRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! W tym roku środki uzyskane podczas zbiórki przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mimo słabej frekwencji na ulicach mieszkańców Tarnowa i okolic udało nam się zebrać kwotę: 8034,95 złotych. W akcję zaangażowało się 22 wolontariuszy z naszej szkoły z następujących klas: 1 TT, 2 TE, 3 TE, 4 DH, 4 TM. Młodzież kwestowała na ulicach Tarnowa oraz przed tarnowskimi kościołami. Najskuteczniejszy wolontariusz uzbierał do puszki aż 2921,22 zł . Koordynatorem szkolnego sztabu WOŚP była pani Anna Smoleń, przy współpracy pani Małgorzaty Bystrowskiej, pani Małgorzaty Krzemińskiej oraz pani Katarzyny Curyło .
W budynku naszej szkoły pod opieką pań: Elżbiety Gdowskiej, Małgorzaty Hołdy, Anny Stus, Magdaleny Borszowskiej uczniowie z klasy 3TZ oraz 3zk częstowali zmarzniętych wolontariuszy WOŚP ciepłą herbatą oraz pysznymi ciastami i ciastkami.
Dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do dalszej pracy w ramach wolontariatu.

Zbiórka karmy i datków na rzecz Fundacji Zmieńmy Świat W dniu 16 lutego 2019 roku w DH Świt w Tarnowie odbyła się zbiórka karmy i datków na rzecz Fundacji Zmieńmy Świat, która zajmuje się dokarmianiem, leczeniem i sterylizacją bezdomnych kotów z terenu Tarnowa. W akcji tej brały udział uczennice klasy I BC: Gąciarz Sylwia, Bajorek Ewelina, Czapla Róża, Karpiel Angelina, Adwent Adrianna i Stecz Wioletta. Wolontariuszki zebrały 550 zł i 100 kg karmy za co bardzo, bardzo im dziękujemy; poświęciły wolną sobotę, aby pomóc naszym braciom mniejszym pokrzywdzonym przez los. Opiekun: Beata Nowak.
Wolontariuszki czytają Asom W dniu 22 lutego 2019 roku wolontariuszki z klasy IIDH: Natalia Wycykał, Aleksandra Mądel, Oliwia Kwiecień, Michela Kuczek odwiedziły grupę „Asy” w przedszkolu „Promyczek”. Wolontariuszki zaprezentowały dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Przedszkolaki zmierzyły się z quizem ze znajomości treści przeczytanej baśni, w parach układały historyjkę obrazkową dotyczącą treści przeczytanego utworu, zmagały się z łamigłówką. Na koniec odwiedzin Asy zostały zaproszone przez starsze koleżanki do zabawy ruchowej „Kaczuchy”. Opiekun Małgorzata Bystrowska
zbiórka karmy i datków na rzecz Fundacji Zmieńmy Świat

W dniach 8 i 9 marca 2019 roku w hipermarkecie Auchan odbyła się kolejna zbiórka karmy i datków na rzecz Fundacji Zmieńmy Świat. W zbiórce tej wzięło udział 23 uczniów Naszej Szkoły, przede wszystkim z klasy I BC (12 uczennic) oraz z klas: I TT, I TD, III TD i IV TM i zebrano rekordową sumę 2380 zł oraz 489 kg karmy dla zwierząt. Wszystkim wrzucającym do puszki jakiś grosik oraz do kosza coś na ząb dla naszych braci mniejszych serdecznie dziękujemy, a wszystkim uczniom należą się ogromne podziękowania za poświęcony wolny czas oraz okazane dobro i empatię. Jesteście wielcy! Opiekun: Beata Nowak
ZOBACZ ZDJĘCIA

klasa I TT dla Domu Samotnej Matki

W dniu 14 lutego 2019 r. uczniowie z klasy I TT w ramach Klasa Gospodarz, przeprowadzili sprzedaż walentynkowych pierniczków, które wcześniej samodzielnie przygotowali i zapakowali. Pieniądze, które udało się zebrać zostały przeznaczone na cel charytatywny. Za tę kwotę zostały zakupione kaszki dla niemowląt, słoiczki z gotowymi zupkami i deserkami, pieluszki  oraz środki czystości, które zostały w dniu 18.03.2019 r. przekazane do Domu Samotnej Matki w Tarnowie. 
Wszystkim serdecznie dziękujemy!! Samorząd klasowy wraz z wychowawcą, prof. Martą Zawadzką

 Wolontariusze z ZSEG wspierają akcję charytatywną „Kilometry dobra”

W dniu 24 marca 2019 roku wolontariusze z klasy IITE – Patrycja Ptak, Paweł Kozioł, 1BC – Ewelina Bajorek, Sylwia Gąciarz, Monika Hebda, 1BK – Bartłomiej Augustyn, Paweł Czarnik wraz z opiekunem kwestowali przed Bazyliką Katedralną Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowie. Wolontariusze z naszej szkoły po raz drugi w tym miesiącu zaangażowali się w zbiórkę datków pieniężnych w ramach akcji charytatywnej „Kilometry dobra”, prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Umysłową Koło w Tarnowie. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wprowadzenie innowacyjnych form wsparcia dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Opiekun: Małgorzata Bystrowska.

 Zbiórka na rzecz Fundacji Zmieńmy Świat  W dniach 24-25.05.2019 r. w CH Auchan w Tarnowie odbyła się kolejna zbiórka datków i karmy na rzecz Fundacji Zmieńmy Świat. Nasze wolontariuszki z klas I BC, I TM, II TD i III TD zebrały 1620 zł oraz 450 kg karmy. Po raz pierwszy pomagał wolontariuszkom Radny Miasta Tarnowa Tadeusz Żak, wielki przyjaciel Fundacji. Dziękujemy wolontariuszkom, Panu Radnemu oraz wszystkim klientom Auchan za pomoc i wsparcie Fundacji!
Zobacz zdjęcia
Z wizytą u Asów W dni 31 maja 2019 roku wolontariuszki z klasy 2DH: Michela Kuczek, Aleksandra Mądel, Natalia Wycykał, odwiedziły swoich młodszych kolegów i koleżanki z grupy ASY w Przedszkolu Niepublicznym PROMYCZEK. Przedszkolaki zostały zaproszone do świata baśni braci Grimm, gdzie wysłuchały baśni Kopciuszek. Następnie miały możliwość uczestniczyć w zajęciach plastycznych oraz ruchowo-muzycznych. Zabawa była przednia!!!
ZOBACZ ZDJĘCIA