3d image slider joomla

A A A
 
Z wizytą w przedszkolu PROMYCZEK

W dniu 20 lutego 2018 roku grupa wolontariuszy z ZSEG: Michela Kuczek kl I DH, Aleksandra Mądel kl I DH, Wiktoria Marcinek kl I TD, Klaudia Łazarek kl I TM, Weronika Skrobisz kl I TM odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola PROMYCZEK.
Wolontariuszki w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zaprezentowały wybrane wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Bajkę o Jasiu i Małgosi, Śpiącej Królewnie, Bajkę o dniach tygodnia Czesława Janczarskiego. Dzieci z grup: Smyki, Asy, Zuchy uczestniczyły w konkursach, quizach, zabawach ruchowych związanych z treścią przeczytanej lektury. Wiersze, bajki czytane na głos mają czarodziejską moc, wzbogacają słownictwo, poprawiają pamięć i wyobraźnię, budują więzi międzyludzkie i przede wszystkim wywołują uśmiech na twarzach maluchów. Dziękujemy wolontariuszkom!

 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dnia 14 stycznia 2018 r. dwudziestu trzech uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych wzięło udział w XXVI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem w tym roku było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
Nasi wolontariusze kwestowali w trzech tarnowskich domach handlowych: Max, Świt i Echo jak również na ulicach miasta. Na ten szczytny cel udało nam się zebrać kwotę w wysokości 9325,96 PLN
Dziękujemy dyrekcji wyżej wymienionych placówek za otwarcie przed nami drzwi oraz wszystkim, którzy wrzucili „coś do puszki”.
Szczególne podziękowania należą się naszym dzielnym wolontariuszom:
• z klasy ITE: Weronika Mądel, Kinga Maj, Patrycja Gniozdorz, Aleksandra Szarkowicz, Joanna Swoboda, Mateusz Kiełkowski, Kacper Świerczek, Paweł Kozioł, Karol Rudny
• z klasy IITE: Izabela Cholewa, Aneta Krzos, Izabela Piątek
• z klasy IIZC: Justyna Pieczarka, Laura Kowal
• z klasy IIIDH: Aleksandra Smołucha, Weronika Kusior
• z klasy IIITM: Anita Lisowska, Kinga Wicher, Ewelina Kornaś, Mateusz Ciszek
• z klasy IVTN: Sylwia Chądzyńska, Aneta Kras, Natalia Smoter
Opieki nad młodzieżą podjęli się następujący nauczyciele: Małgorzata Bystrowska, Dominika Gwóźdź, Małgorzata Krzemińska Justyna Romańska i Anna Smoleń.

Wizyta w Zakładzie Opieki Leczniczej w Tarnowie Mościcach

W dniu 15 grudnia 2017 roku uczniowie klasy III TD wraz z wychowawcą panią Elżbietą Stachurą w ramach inicjatywy wolontariackiej odwiedzili pacjentów Zakładu Opieki Leczniczej w Tarnowie - Mościcach. Młodzież przyniosła pacjentom dobrą nowinę o Bożym Narodzeniu. Śpiewając kolędy oraz składając życzenia świąteczne - życząc zdrowia i pięknych chwil w nadchodzącym Nowym Roku, uczniowie obdarowali pacjentów słodyczami, owocami oraz pierniczkami świątecznymi, które sami wypiekali.

Pomagamy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy ’2017


Nieco statystyki

Po pracowitych trzech tygodniach zbiórek darów w naszej szkole i w tarnowskich centrach handlowych przyszedł czas na pakowanie paczek. Zgromadziliśmy bardzo dużo towarów, dzięki hojności nauczycieli i wszystkich klas I, 2 i 3 w naszej szkole oraz wsparciu klientów sklepów, prywatnych sponsorów. 4 grudnia mogliśmy przygotować paczki. Z największym zaangażowaniem podjęli się tego zadania uczniowie klas III TE oraz 3 zk. Odwiedziła nas także ekipa telewizyjna, aby filmową relację z naszej akcji przekazać widzom telewizji internetowej.
A oto wyniki akcji:
107 paczek spożywczych, z których każda zwierała: makaron, herbatę, kakao, cukier lub mąkę, kaszę lub ryż, pasztet, 2 konserwy mięsne, płatki do mleka, kisiel, budyń, galaretkę, rodzynki, barszcz, 3 czekolady, ciastka, cukierki draże, gumę mambę. 
100 paczek z artykułami szkolnymi: blok rysunkowy, 2 zeszyty, papier kolorowy, klej, ekierkę, długopis, długopis żelowy, ołówek, gumkę do mazania, kredki, farbki, zakreślacz, zabawkę, 2 książki oraz maskotkę. 
Spakowaliśmy również w osobnych pudłach dary dla polskich parafii i szkoły w Strzelczyskach (książki, zabawki, maskotki, gry, słodycze, artykuły higieniczne, olej, środki czystości i dewocjonalia). 
Podsumowując: akcja charytatywna „Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy’2017” była bardzo udana. Dziękujemy w imieniu tych, do których nasze świąteczne dary są adresowane.

Wspieramy Fundację Zmieńmy Świat

W dniu 9 grudnia 2017 roku w DH Świt w Tarnowie odbyła się kolejna zbiórka karmy i datków dla bezdomnych kotów i psów, które są pod opieką Fundacji Zmieńmy Świat. W zbiórce tej  - jak w każdej – uczestniczyły uczennice Naszej Szkoły pod opieką nauczycielki Beaty Nowak i Prezesa Fundacji Krzysztofa Giemza. Zebrano 211 kg karmy i 370 zł do puszek. Wartość zebranej karmy to prawie 1800 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za pełne miski dla zwierzaków na święta! Słowa podziękowania kierujemy oczywiście też do uczennic ZSEG: Kukułka Anna, IV TZ, Marmól Gloria, I DH, Panek Barbara, IV TD, Głowa Magdalena, IV TD, Bylica Katarzyna, IV TT, Trytek Edyta, IV TT, Partyńska Agnieszka, IV TZ, Jania Anna, IV TZ, Szumniak Angelika, I TM, Świątek Ewelina, IV TE, Ślęzak Aleksandra, IV TN, Wójcik Magdalena, IV TE.

Zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Tarnowie

W piątek 8 grudnia 2017 r. przedstawiciele młodzieży ZSEG w Tarnowie wraz z opiekunem udali się z wizytą do Domu Samotnej Matki, podczas której przekazali produkty zebrane na rzecz dzieci i matek. 
Akcja charytatywna przeprowadzona była już po raz piętnasty w naszej szkole. Jak zwykle - drodzy uczniowie i nauczyciele - nie zawiedliście. Udało się zebrać i przekazać naprawdę sporą ilość darów. Serdeczne dziękujemy klasom, które zechciały włączyć się do akcji (4 TE, 4 TM, 3 TM, 3 TE, 3 DH, 2 TM, 1 TM, 1 TD), pojedynczym uczniom z klas 4 TN i 4 TD oraz nauczycielom. 

ZSEG dla „Czerwonokrzyskiej Gwiazdki”

W dniach 6 – 13 grudnia 2017 roku skarbnicy Samorządu Szkolnego przeprowadzą na terenie szkoły zbiórkę datków pieniężnych włączając się tym samym w akcję „Czerwonokrzyska Gwiazdka”. Akcji patronuje Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie. Celem zbiórki jest pozyskanie funduszy na zakup paczek żywnościowych dla rodzin wielodzietnych z terenu miasta Tarnowa. W ramach tej akcji 2 uczniów naszej szkoły może otrzymać z PCK paczki żywnościowe na nadchodzące święta. Dziękujemy za każdy dar serca.

ZSEG uczestnikiem akcji „Świąteczna Zbiórka Żywności 2017”

W dniach 1 – 3 grudnia 2017 roku wolontariusze z ZSEG – Izabella Mytnik II TT, Klaudia Kołodziejczyk II TT, Katarzyna Kucharczyk II TT, Justyna Czuj II TT, Justyna Sak II TT, Monika Zając II TD, Natalia Dobek II TD, Katarzyna Zając 3zk, Paulina Pierzchała 3zk, Weronika Czermak 3zk, Michał Radliński 3zk, Kamil Kępowicz 3zk wraz z opiekunami paniami Haliną Stec, Elżbietą Stachurą, Bogusławą Zaborowską wzięli udział w akcji „Świąteczna Zbiórka Żywności 2017”. Odbywała się ona w sklepie Dąbrówka przy ulicy Czarna Droga w Tarnowie. Zbiórce patronował Polski Komitet Pomocy Społecznej Stowarzyszenie Charytatywne Zarząd Rejonowy w Tarnowie. Wolontariusze, w tym szczególnym przedświątecznym okresie, zbierali dary na rzecz osób potrzebujących z terenu miasta Tarnowa. Dziękujemy za każdy dar serca.

Pomagamy św. Mikołajowi

Pomagamy temu sympatycznemu świętemu, by mógł dotrzeć do tych, którzy najbardziej go wyglądają, między innymi do dzieci z polskich rodzin na Kresach Wschodnich. Od 16 listopada ponad 40 naszych wolontariuszy przeprowadza zbiórkę darów w domach handlowych MAX i ZENIT. Swoich pomocników ma św. Mikołaj także w poszczególnych klasach ZSEG, które zakupione do paczek artykuły przekażą do 30 listopada. Paczki spakujemy 4 grudnia, a w dniach 7 - 8 grudnia świąteczne prezenty przekażemy adresatom w Czyszkach, Pnikucie, Strzelczyskach i Krysowicach na Ukrainie. 
W wyprawie za naszą wschodnią granicę uczestniczyć będzie siedmioosobowa delegacja z naszej szkoły. O wrażeniach z tego wyjazdu na pewno usłyszymy, a już dziś dziękujemy wszystkim pomocnikom i darczyńcom - za zaangażowanie, życzliwość i hojność.

Akcja "Tydzień dla bezdomniaka"

W trakcie akcji zorganizowanej przez klasę gospodarz I DH i Samorząd Szkolny wśród społeczności szkolnej ZSEG zebrano 60 kilogramów karmy suchej i mokrej dla kotów oraz kocyki, zabawki i żwirek. Przedstawiciele klasy I DH i Samorządu Szkolnego pod opieką wychowawcy uczestniczyli w przekazaniu zebranej karmy Fundacji „Zmieńmy Świat” w dniu 3 listopada w siedzibie fundacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce.

Kwesta „Ocalamy polskie groby i miejsca pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich” W dniu 31 października 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie w ramach działań wolontariatu włączyli się czynnie w akcję charytatywną organizowaną przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oddział Tarnów. Akcja ma na celu „Ocalenie polskich grobów i miejsc pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich. Na Starym Cmentarzu w Tarnowie uczennice: Dominika Tabor - kl. IIITE, Gabriela Czarnik – kl. IIITE, Joanna Michoń – kl. IITM, Patrycja Broda – kl. IITM, Wiktoria Marcinek – kl. ITD., Weronika Ferdynus – kl. IDH, Paulina Majka – kl. IDH, Justyna Drwal – kl. 3zk, wraz z opiekunami p. Małgorzatą Skrabacz oraz p. Małgorzatą Bystrowską, zbierały do puszek datki pieniężne. Wolontariuszkom udało się zebrać 529,10 zł. Za zebrane podczas tegorocznej kwesty pieniądze TMLiKPW oddział Tarnów planuje wykonać renowację grobu Adama Pietraszkiewicza (1863 – 1917) – generała majora CK Armii, nominowanego na komendanta II Legionu Polskiego (Legionu Wschodniego); remont grobu na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie Antoniego Felczarowskiego (1840 – 1882), powstańca styczniowego, Sybiraka oraz wykonanie II etapu prac remontowo – odtworzeniowych przy grobie Naczelnika Harcerstwa Polskiego – Kazimierza Wyrzykowskiego w Żółkwi.
ZSEG dla Fundacji „Zmieńmy świat” W miesiącu październiku uczennice ZSEG z klas I DH, I TM, III TD, IV TE, IV TZ wraz z opiekunem panią Beatą Nowak  włączyły się w akcję charytatywną „Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt” na rzecz Fundacji „Zmieńmy świat”, mieszczącej się w Tarnowie przy ul. Lwowskiej 55. Zbiórka karmy oraz datków pieniężnych odbywała się w Domu Handlowym „Zenit” oraz Centrum Handlowym „Max”. Łącznie zebrano: 113,8 kg karmy dla kotów (szacunkowa wartość 605,15 zł), 307,7 kg karmy dla psów (szacunkowa wartość 2071,39 zł) oraz datków pieniężnych w kwocie 1130 zł.
"Marzycielska poczta" Dziękujemy uczniom z klas  I TM, I TD, I TE, I DH, II TT, III TE, IV TE, IV TN, IV GH oraz wychowawcom za włączenie się w VI  edycję Akcji Pisania Listów do Chorych Dzieci „Marzycielska Poczta ”. Akcja organizowana przez Młodzieżowe Centrum Wolontariatu również w ZSEG cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie przygotowali listy, kartki pocztowe oraz rysunki dla chorych dzieci: Amelki Czarneckiej i Tobiasza Nowickiego. Korespondencja w ilości 60 sztuk została przekazana w dniu 24 października 2017 roku do Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Udało nam się przyczynić do osiągnięcia głównego celu akcji jakim jest zasypanie dzieciaków - podopiecznych Fundacji Dobry Uczynek i Marzycielskiej Poczty - górą listów, rysunków i pozytywnych myśli od tarnowskich koleżanek i kolegów.
Akcja „Podziel się dobrym posiłkiem” W dniach 29 – 30 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły – Patrycja Kowalczyk 3 zc, Aleksandra Kocik 3 zc, Klaudia Wszołek III TD, Renata Rośko III TD, Natalia 
Dobek II TD, Kamila Magiera II TD, Leon Kusek 2 zk, Anna Adwent III TT, wraz z opiekunami paniami Haliną Stec i Elżbietą Stachura, wzięli udział w zbiórce żywności 
„Podziel się dobrym posiłkiem”. Odbywała się ona w supermarkecie „Stokrotka” na ul. Klikowskiej w Tarnowie. Zbiórce patronował Polski Komitet Pomocy Społecznej 
Zarząd Rejonowy w Tarnowie. Uczniowie zbierali żywność na rzecz szkół prowadzących żywienie z terenu miasta Tarnowa.
Wsparcie Fundacji  na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „POMÓŻ i TY” W dniach 4-5 września 2017 roku wśród uczniów i nauczycieli ZSEG rozprowadzano pomoce naukowe w postaci kalendarzyków i zakładek do książki. Zebrane środki w kwocie 204,50 zł w dniu 8 września 2017 roku zostały wpłacone na konto Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „POMÓŻ i TY”.