110 braz
   REKRUTACJA  NA  ROK  SZKOLNY  2022/2023   
    sekretariat młodzieżowy czynny w godz.:  8:00 - 15:00, tel. 14 636 10 77, wew. 26    
A A A

Dnia 23 listopada 2018 roku „Młodzi Inwestorzy” z pięciu tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w naszej szkole. Byli to uczniowie: II Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych wraz ze swoimi opiekunami. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób.

Wszyscy Ci uczniowie należą do Tarnowskiego Centrum Młodych Inwestorów i rokrocznie rywalizują w Ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
Celem tego spotkania była prelekcja Dyrektora tarnowskiego oddziału Domu Maklerskiego BDM S.A. - Pana Jana Kiełbasy, a także indywidualne konsultacje z dziedziny rynku kapitałowego. Tematem prelekcji było: „Inwestowanie na rynku giełdowym. Praktyczne wskazania”.
Pan Jan Kiełbasa doradzał młodym inwestorom na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych biorąc udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej oraz jak opanować emocje związane z inwestowaniem własnych pieniędzy. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała wskazówek specjalisty.
Miejmy nadzieję, że skorzystają z nich nie tylko podczas inwestowania na wirtualnej giełdzie, ale również w przyszłości, na realnym rynku.