A A A

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie oraz nauczyciele historii i języka polskiego zapraszają nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu historycznego o Józefie Piłsudskim w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi ogłasza dzień 14 marca 2018 r. (środa) dniem Krwiodawstwa naszej szkole WAMPIRIADKA XII.
Szczegółowe informacje można uzyskać na www.zseg.tarnow.pl w zakładce Szkolne Koło PCK/HDK

W dniu 28 marca 2017 roku odbyła się w naszej szkole VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego «Век живи, Век учись». W konkursie oprócz gospodarzy – uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie, udział wzięli uczniowie z III LO w Tarnowie, I LO w Dębicy, II LO w Dębicy, I LO w Mielcu, I LO w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

W Sali Lustrzanej dnia 23 marca 2017 r. tj. czwartek o godz. 10.00 rozpoczęła się konferencja poświęcona tematyce katyńskiej. Młodzież z klasy 4 TT, z Koła Historyczno-Turystycznego działającego w naszej szkole oraz przygotowujący się do konkursu „Ofiary Katynia z Ziemi Tarnowskiej” mogli wysłuchać wykładu, posłuchać świadectwa wnuka zamordowanego oficera w Katyniu oraz oddać się chwili zadumy słuchając pięknych pieśni patriotycznych zaprezentowanych przez gorlickiego barda.

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców zorganizował spotkanie Żołnierze Wyklęci – podziemie niepodległościowe 1944-1956, które odbyło się 23 marca 2017 r. tj. czwartek o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe przy ul. Urszulańskiej 8 w Tarnowie.

W tym roku powitaliśmy wiosnę ciężkim graniem. Zatrzymać uczniów w szkole próbowały z całą mocą decybeli zespoły Vargarth i Prowokator.Dźwięki ich muzyki jeszcze przez kilka godzin po zakończeniu koncertu brzmiały nam w uszach. Była moc. Wrażenia na pewno niezapomniane.

W dniu 18.03.2017 odbyło się  kolejne szkolenie z dekorowania  pierników. Tym razem w warsztatach cukierniczych brali udział nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych. Podczas poznawania wielu technik dekoracji zapanowała atmosfera jak przed Wielkanocą.

Koła Miłośników Poezji ogłasza eliminacje szkolne do Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej "Ksiądz Jan Twartowski i Świat Jego Wierszy".
Zgłoszenia przyjmują do 27 marca 2017 r. Pani prof. Krystyna Gawdzińska oraz uczennica kl. I TM Joanna Michoń.
Zapoznaj się z REGULAMINEM KONKURSU

17 marca 2017 r. uczennice Magdalena Surga oraz Monika Pacyna reprezentowały naszą szkołę w konkursie, którego organizatorem byli Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie.

Tuż przed imieninami Marszałka, które przypadają 19 marca został przeprowadzony finał III Tarnowskiego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim w organizowanym w naszej szkole wraz z Tarnowską Inicjatywą Oświatową e-ducaTIO przedsięwzięciu.

Dnia 14 marca 2017 r. 3-osobowy zespół z klasy III TE: Gębka Klaudia, Jakubek Agnieszka i Mikos Katarzyna – reprezentował naszą szkołę w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, który odbył się w Krakowie.

Uczennice klasy 3 TT Joanna Lenik, Monika Pacyna oraz Magdalena Surga reprezentowały naszą szkołę w Rejonowej Olimpiadzie Zdrowia i Wiedzy o PCK.

W dniu 22.02.2017 r. odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Anny Beaty Bohdziewicz pt: „Fotodziennik i inne zdjęcia”.

17 marca obchodzimy Dzień Św. Patryka. I my dołączmy do tej irlandzkiej tradycji biorąc udział w zabawie-quizie. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z tekstem dotyczącym Dnia św. Patryka (do pobrania).

W dniu 10 marca mieliśmy przyjemność spotkania z Panią Anną Bujak, właścicielką firmy Pierniczkomania która przeprowadziła warsztaty cukiernicze pt. "zdobienie pierniczków lukrem królewskim". Uczniowie, którzy się zgłosili na szkolenie poznali praktyczną wiedzę dotyczącą technik dekorowania pierniczków.

Pierwsze spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej odbyło się w dniu 23.02.17 w DPS w Karwodrzy. W dniu 9.03.17 uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie pod opieką mgr inż. Barbary Jurczyk zorganizowali i przeprowadzili warsztaty cukiernicze dla podopiecznych DPS z Karwodrzy.

W dniach 10 - 12 marca 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w szkoleniu kelnerskim prowadzonym przez Pana Grzegorza Górnika – Mistrza Kelnerskiego, założyciela Akademii Kelnerskiej.

Dnia 9 marca 2017 r. w budynku naszej szkoły odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Od rana młodzież świadoma swej decyzji pod profesjonalną opieką pracowników Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie, rozpoczęła  oddawanie krwi.

Dnia 10 marca 2017 r. na hali I LO W Tarnowie odbył się finał rozgrywek w piłce ręcznej dziewcząt.

Z okazji Dnia Kobiet, pomimo zimna i deszczu, czterech przedstawicieli naszej szkoły częstowało ciastkami panie spotkanie na ulicach Wałowej i Krakowskiej a także w różnych punktach usługowych. W akcji udział wzięli: Dawid z kl. 1 TM, Tomek z kl. 2 TE, oraz Patryk i Michał z kl. 3 TT.

Pan Dyrektor Jerzy Feret w obecności wychowawcy pani Anny Gąsior wręczył nagrody laureatom szklonego konkursu uczennicom z klasy 3 TE, które w ostatnim tygodniu zajęły się poszukiwaniami na terenie szkoły pytań do krzyżówki, którą można było pobrać ze strony szkoły. Po jej skompletowaniu i szybkim oddaniu, nastąpił czas weryfikacji i nagród:
I miejsce – Klaudia Gębka
II miejsce - Weronika Kuta
III miejsce - Katarzyna Mikos.

Dnia 28.02.2017 odbyło się w naszej szkole spotkanie z Kierownikiem Samodzielnego Referatu Organizacji i Analiz O/ZUS w Tarnowie p. Magdaleną Chrzanowską nt. „Ubezpieczenia społeczne na tle innych form zabezpieczenia społecznego”.

SZKOLNY KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI OGŁASZA DZIEŃ 9 MARCA 2017(CZWARTEK) DNIEM KRWIODAWSTWA W NASZEJ SZKOLE  WAMPIRIADKA XI

Szczegóły

Tuż po godzinie 11.00 w niedzielę 5 marca 2017 roku po apelu pamięci Żołnierzy Wyklętych i odśpiewaniu hymnu państwowego 138 osób ruszyło na trasę. Z naszej szkoły do biegu zgłosiło się trzy osoby. Ostatecznie wystartował jeden uczeń i jeden nauczyciel. Bieg był niezwykłym przeżyciem.

Uczniowie klasy IV TT ZSEG w Tarnowie Michał Ciszek, Mateusz Ciurej i Dominik Łukasik dniu 4 marca 2017 r. uczestniczyli w XVIII Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych. Temat konkursu "PODRÓŻ PRZEZ SMAKI".

W Sali Lustrzanej w Tarnowie przy ulicy Wałowej 3 marca 2017 roku tj. piątek o godzinie 11:00 rozpoczęło się niezwykłe spotkanie. Nauczyciele wraz z uczniami tarnowskich gimnazjów tj. Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 11, Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum Matematyczno-Przyrodnicze STO nr 2 uczestniczyli w spotkaniu mającym na celu uczczenie Żołnierzy Wyklętych (około 120 gimnazjalistów). Podczas spotkania zostały rozdane materiały promocyjne naszej szkoły oraz okolicznościowy 48 numer NIECODZIENNIKA.

Dla przypomnienia - w tym dniu wszystkie przebrane osoby były zwolnione z pytania oraz niepowiedzianych kartkówek a w sali 116 odbywały się wiosenne gry i zabawy zorganizowane przez klasę 2 zc wraz w wychowawczynią p. Agnieszką Stalą. Zdjęcia: Diana Wójcik 2TN, Kinga Wydziałkiewicz 1T.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Samorząd Szkolny

Dnia 21 marca uczennice naszej szkoły brały udział w rozgrywkach finałowych w piłce ręcznej dziewcząt. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie nasza szkoła uplasowała się na 3 miejscu wśród tarnowskich szkół i tym samym zdobyła brązowy medal.
Oto nasze zawodniczki: Mikrut Oliwia, Dymon Natalia, Wózek Joanna, Zuziak Katarzyna, Gilska Karolina, Sobarnia Joanna, Kukułka Paulina, Korus Karolina, Cygan Kazimiera, Wojtas Joanna i Pacyna Monika. Gratulujemy!

W dniu 18.03.2016 r. trzynastu uczniów naszej szkoły wyruszyło na rajd do Tuchowa - XLVIII Złaz na powitanie wiosny „Marzanna 2016”. Wraz z przewodnikiem panem Stanisławem Kornasiem a także opiekunami: panem Michałem Zapartem oraz panią Anną Smoleń pokonaliśmy trasę 23 km, wędrując niebieskim szlakiem. Rajd rozpoczęliśmy o godzinie 7:00 pod budynkiem ZSEG w Tarnowie, a zakończyliśmy na boisku sportowym MKS Tuchovia o godzinie 12:45, skąd autobusem wróciliśmy do Tarnowa. Szlak prowadził nas przez Górę Św. Marcina oraz Trzemeską Górę. Po drodze udało nam się również zwiedzić Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie. Rajd został zakończony spalaniem Marzanny, którą dzień wcześniej wspólnie wykonaliśmy, a którą nieśliśmy na zmianę na własnych plecach. Naszym zdaniem rajd, choć kosztował nas nie jedną kroplę potu, uważamy za bardzo udany. Po ciężkiej drodze do celu wszyscy byli szczęśliwi, że udało nam się skutecznie przepędzić zimę!
ZOBACZ ZDJĘCIA

Paulina Wójcik, Dominika Tabor kl. I TE

Mamy zaszczyt ogłosić zwycięzcę Quizu ze znajomości tradycji i kultury irlandzkiej organizowanego  w ramach obchodów Dnia Św. Patryka w ZSEG.
And the Winner is… Kinga Michoń- uczennica klasy IVEH. Gratulujemy zwyciężczyni! Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy. May the luck of Irish be with you!

Dnia 18 marca 2016 r odbyła się już VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Hören, lesen und zugleich verstehen”. Uczniowie z: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika, Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych rywalizowali o najlepsze wyniki w konkursie sprawdzającym umiejętność rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstu czytanego oraz znajomość struktur leksykalno-gramatycznych. Czekając na wyniki konkursu uczestnicy wraz z opiekunami mogli degustować słodkości, które zostały przygotowane przez uczniów klas o profilu gastronomicznym pod nadzorem nauczycieli pionu gastronomicznego.

W dniu 17 marca 2016 r. w IX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy i Umiejętności Gastronomicznych nasza uczennica Monika Pacyna z klasy 2TT zajęła 1 miejsce w kategorii "Najlepiej napisany test".
Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy jednocześnie za udział w konkursie Joannie Lenik z klasy 2TT.
Opiekunowie: Z. Januś, E. Duda-Drożdż
Współpraca: M. Hołda, A. Szczygiełek
Film z wręczenia nagród

Samorząd Szkolny ma przyjemność obwieścić II edycję Dnia Dziwaka, która odbędzie się dnia 21 marca z okazji Dnia Wagarowicza/Święta Wiosny. Tego dnia każdy, kto ubierze się w coś oryginalnego, będzie zwolniony z niezapowiedzianych odpowiedzi ustnych i kartkówek. Ponadto, w tym dniu klasa 2 zc zaprasza na wiosenne gry i zabawy, które będą miały miejsce w sali 116 od 9.25 do 13.00.
Bądź oryginalny – spędź Dzień Wagarowicza w szkole!
Zapraszamy do zabawy!

Samorząd Szkolny ZSEG

Zapraszamy wszystkich chętnych w dniu 22 marca (wtorek) do udziału w szkolnym konkursie ortograficznym. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych „mistrzów ortografii”. Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej w godzinach od 9.00 do 13.00.
Na zwycięzców czekają nagrody !!!

Anna Pojedyniec, kl. IV DG

17 marca obchodzimy Dzień Św. Patryka. I my dołączmy do tej tradycji biorąc udział w zabawie-quizie. Wszystkich chętnych zapraszamy do wydrukowania krzyżówki z załączonego pliku, która składa się z dziesięciu haseł. Pierwsza litera każdego hasła stworzy rozwiązanie, które należy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Ale uwaga! Aby odnaleźć rozwiązanie należy odszukać na terenie szkoły hasła z krzyżówki z podaną w nawiasie cyfrą (1-10), która wskazuje na kolejność liter rozwiązania. Na rozwiązania czekamy do końca tygodnia. Nagrodą w zabawie jest legendarny Pot of Gold…
POBIERZ KRZYŻÓWKĘ
Wszelkich informacji udzielają organizatorzy, nauczyciele języka angielskiego: Magdalena Borszowska, Justyna Romańska.

Dnia 14 marca 2016 roku w Krakowie odbył się II etap konkursu pt. ”Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Reprezentanci naszej szkoły: Aneta Janik z kl. IV EH, Agnieszka Jakubek z kl. II TE i Bartłomiej Milówka z kl. II TE zajęli IV miejsce w województwie małopolskim wyróżniając się spośród 22 zespołów biorących udział w tym etapie konkursu. Serdecznie im gratulujemy.

W dniu 9.03.16 odbyła się uroczystość związana z 50 -tymi urodzinami przedszkola w Krzyżu. Organizacja części gastronomicznej została powierzona ZSEG. W przygotowaniu zakąsek tortów i ciast  oraz obsługi zostali zaangażowani uczniowie z klas gastronomicznych IITD, IIITT, IIITZ. IIIcs, ITT, Izk. Był to już kolejny bankiet przygotowywany przez uczniów pionu gastronomicznego.Uczniowie chętnie biorą udział w dodatkowych zajęciach. Pogłębiają swoją wiedzę i  umiejętności praktyczne w zawodzie.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Zapraszamy do udziału w konkursie gastronomicznym Black Box.
Regulamin konkursu do pobrania.

W dniu 8 marca 2016 roku odbyła się w naszej szkole V edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego «Век живи, Век учись». W konkursie udział wzięli uczniowie klas liceum – III LO w Tarnowie, i technikum z obrębu miasta Tarnowa oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem, który obejmował znajomość rozumienia tekstu pisanego, rozpoznawanie i stosowanie struktur leksykalno – gramatycznych oraz testem ze znajomości treści lektury „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wraz z opiekunami mogli spróbować wyrobów cukierniczych przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 5.03.2016 brali udział w XVII Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie. Tematem przewodnim Konkursu była ,,Polska Wielkanoc”. Młodzież naszej szkoły brała udział w dwóch kategoriach : kucharz i barman. W zawodzie kucharza startowali Konrad Szymura , Mateusz Ciurej, Dominik Łukasik. W konkurencji barmanów szkołę reprezentowała Anita Stachura. W kategorii kucharz startowało 40 przyszłych kucharzy, a w kategorii barman startowało 18 adeptów sztuki barmańskiej. Prace uczniów oceniali zawodowi kucharze przedstawiciele Małopolskiego Zrzeszenia Kucharzy i Cukierników i zawodowi barmani. Na uroczystej gali kończącej konkurs ogłoszono wyniki. Uczeń Mateusz Ciurej z potrawą ,,Mus z wątróbki podany na obwarzanku krakowskim z sosem z owoców leśnych i marynowanym murakiem z kozim serem" został wyróżniony a Dominik Łukasik z potrawą ,, Pasztet z królika z jajkiem przepiórczym w ziołowej posypce" uplasował się na III miejscu.
ZDJĘCIA

Dnia 7 marca 2016 roku w siedzibie ZUS oddział Tarnów odbyło się spotkanie laureatów I etapu Konkursu pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W spotkaniu z uczniami i opiekunami uczestniczyła Pani Ewa Skąpska-Wilk - Dyrektor Oddziału Tarnów oraz Rzecznik prasowy Pani Magdalena Chrzanowska. Podczas spotkania uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Do II etapu konkursu (wojewódzkiego) zakwalifikował się zespół z naszej szkoły w składzie: Aneta Janik z klasy IV EH, Agnieszka Jakubek z klasy II TE i Bartłomiej Milówka z klasy II TE. Opiekunem zespołu jest Pani mgr Marzena Malec-Witek.
Dnia 14 marca 2016 roku przedstawiciele naszej szkoły walczyć będą o wejście do finału – etapu centralnego konkursu. Życzymy im powodzenia.

Dnia 13 lutego rozstrzygnięto organizowany już od 9 lat przez Krasnostawski Dom Kultury - Konkurs Twórczości Miłosnej „Ja Cię Kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Wzięła w nim udział uczennica klasy I ZC Joanna Mrożek, nad której przygotowaniem czuwała opiekunka Szkolnego Koła Miłośników Poezji Pani mgr Krystyna Gawdzińska.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań oraz pasji związanych z twórczością literacką. W tegorocznej edycji o laur zwycięstwa walczyło ze sobą 224 poetów z Polski, jak i z zagranicy. Jury w składzie: Judyta Bednarczyk, Mirosława Szychowiak i Jakub Ptaszyński było jednogłośne w wyborze zdobywców nagród oraz wyróżnień w dwóch kategoriach: ,,dorośli" i ,,młodzież".
Uczennica ZSEG, Joanna Mrożek otrzymała wyróżnienie oraz zaproszenie na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, które miało miejsce 13 lutego 2016 roku.
Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z całym artykułem, który znajduję się on pod adresem: http://www.kultura.krasnystaw.pl/index.php/2-aktualnosci/676-ja-cie-kocham-a-ty-pisz-rozstrzygniety.

W dniu 27.03 br odbył się szkolny konkurs biologiczno-chemiczny dla klas pierwszych "Żywność bez tajemnic". W konkursie wzięło udział 17 osób. Zwycięzcą została uczennica klasy 1tz Karolina Florek, drugie miejsce zajęła Anna Pawlina, a trzecie Anna Jania obydwie również z klasy 1tz. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

„Hören, lesen und zugleich verstehen”

Dnia 30 marca 2015 r. odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Hören, lesen und zugleich verstehen”, w którym udział wzięli uczniowie z naszej szkoły oraz z regionu tarnowskiego. Uczestnicy rozwiązywali test, złożony z ćwiczeń sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych oraz znajomość struktur leksykalno-gramatycznych. Patronat nad konkursem objął Instytut Goethego w Krakowie, który był głównym fundatorem nagród oraz wydawnictwa: WSiP i LektorKlett. 

W dniach 27-28 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie miał miejsce uroczysty finał powiatowego konkursu dotyczącego życia i twórczości Zbigniewa Herberta. Organizację konkursu wspierali: Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe, Tarnowska Inicjatywa Oświatowa e-ducaTIO oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Centrum Handlowe MAX, a także wydawnictwa: Znak, a5, Arcana oraz Wydawnictwo Księży Sercanów Dehon.
W konkursie młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogła wykazać się znajomością życia i twórczości Poety, wykorzystując swoje różnorodne uzdolnienia. Wśród kategorii konkursowych znalazły się bowiem: recytacja, śpiew, praca literacka, praca plastyczna, prezentacja multimedialna, quiz literacki oraz praca fotograficzna. Te propozycje zadań cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 107 osób ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. 

Tradycją już stało się organizowanie przez Panie Polonistki z naszej szkoły konkursów poświęconych twórczości słynnych literatów. W tym roku Międzyszkolny Powiatowy Konkurs dotyczył Zbigniewa Herberta. Skierowany był do młodzieży z gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkół Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. 27 marca w ramach tego projektu odbył się Konkurs Recytatorski i Wokalno – Instrumentalny. Uczniowie ze Szkolnego Koła Miłośników Poezji oraz klasy ITM wraz z opiekunem Panią mgr Krystyną Gawdzińską pomagali w organizacji tego wydarzenia. Duży wkład pracy w przygotowanie słodkiego poczęstunku mieli również nauczyciele i uczniowie z pionu gastronomicznego. Zmagania kilkudziesięciu uczestników oceniało Jury Profesorskie z tarnowskich szkół a także, po raz pierwszy w historii tych konkursów – Jury Młodzieżowe.

W dniu 26.03.2015 r. w Tuchowie zorganizowany został przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w NowymSączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie 60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice ze Szkolnego Koła Miłośników Poezji:
- Kinga Michoń z klasy 3 EH,
- Mariola Korpacka z klasy 1 TZ.
Uczestniczki przygotowała mgr Krystyna Gawdzińska.
Po raz pierwszy whistorii naszej szkoły, recytatorki uczestniczyły w kategorii: "Wywiedzione ze slowa". Wymagało to szczególnego przygotowania kolażu kilku tekstów w jednącałość, z wykorzystaniem kostiumów, gry aktorskiej i rekwizytów. Niektóre z tych elementów są widoczne na zdjęciach zamieszczonych w galerii.

Serdecznie zapraszam na wyjazd do Miejsca Pamięci w Muzeum w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady KL Auschwitz-Birkenau. Nie jest to wycieczka, ale poważne zderzenie z rzeczywistością zgotowaną przez hitlerowskich oprawców a zachowaną w formie muzeum, które stało się swoistym Miejscem Pamięci oraz jednym z największych cmentarzy II wojny światowej. Ponieważ temat jest poważny składam Wam dziewczyny i chłopcy, drodzy uczniowie propozycję pogłębionego spotkania z najnowszą historią Polski i świata z lat ciemnej nocy okupacji nazistowskiej. Możliwe stanie się to podczas wizyty studyjnej w muzeum.Tylko 26 miejsc. Koszt wyjazdu 130 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Termin zgłaszania na wyjazd do kwietnia 2015. Najlepiej jak najszybciej :-) Niektóre punkty planu zostały już zarezerwowane. Poniżej zamieszczam plan przygotowań, wyjazdu i ewaluacji po pobycie w Oświęcimiu i Muzeum Auschwitz-Birkenau.
ZOBACZ PLAN WYJAZDU

Jóżef Parys
Opiekun Koła Historycznego

24 marca 2015 roku odbył się w hali I LO finał mistrzostw Tarnowa w piłce ręcznej dziewcząt . Reprezentacja ZSEG w składzie: Justyna Staroń,  Monika Pacyna,  Joanna Wózek, Katarzyna Mucha, Joanna Sobarnia, Joanna Wojtas, Oliwia Kajmowicz, Oliwia Mikrut ,Dymom Natalia, Rzepka Oliwia, Ślaga Natalia i Kazimiera Cygan pod opieką mgr Agnieszki Salawy wywalczyła I miejsce zdobywając złoty medal.
Gratulujemy.

W dniu 14 marca 2015 r. odbyło się szkolenie baristyczne w Krakowskiej Akademii Baristycznej, prowadzonej przez panią Renatę Lebiedzką.
Dnia 21 marca 2015 r. w szkoleniu będzie uczestniczyła  druga grupa młodzieży, a trzecia tura planowana jest na 18 kwietnia 2015 r. Dzięki takim szkoleniom młodzież podnosi swoje kwalifikacje.

http://zseg.vs01.intershock.pl/kurs-baristyczny/

19 marca 2015 roku grupa 32 uczniów  z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie wraz z wychowawcami przeszła do tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego by obejrzeć sztukę pt.: Inny Świat. Grupę stanowili członkowie Koła Historycznego, w tym dwie drużyny realizujące projekt O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów oraz przedstawiciele klas 4TL i 3EH. Samo wyjście poprzedzone zostało przeczytaniem lektur projektowych tj. "Inny Świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz "I boję się snów" Wandy Półtawskiej.

W dniu 17 marca 2015 roku odbył się matematyczny konkurs o tytuł Szkolnego Mistrza Liczby π. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Pan Dyrektor Szkoły: mgr Jerzy Feret. Organizatorem konkursu była nauczycielka matematyki: mgr Mirosława Gałdyś. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas pierwszych naszej Szkoły.
Wyniki:
I miejsce: Katarzyna Oślizło z klasy 1 TE
II miejsce: Joanna Pieczonka z klasy 1 TE
III miejsce: Anna Widło z klasy 1 GH oraz Dawid Kmieć z klasy 1 TE
Zwycięzcom a także wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Konkurs (gra terenowa z krzyżówką) zrealizowany w czasie obchodów Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie w dniach 2.03.2015 – 6.03.2015 został rozstrzygnięty.
18.03.2015 roku pan dyrektor Jerzy Feret wręczył nagrody czwórce uczniów z klasy 2 TE, którym udało się poprawnie rozwiązać krzyżówkę.
I miejsce - Skruch Przemysław - 2 TE
II miejsce - Stoszko Justyna - 2 TE
III miejsce - Gryglewska Dominika - 2 TE
IV miejsce - Kosman Magdalena - 2 TE
Zwycięzcom gratulujemy!

Józef Parys
Opiekun Koła Historycznego

Dnia 16 marca 2015 roku trzy uczennice z naszej szkoły – Aneta Janik z kl. III EH, Agnieszka Jakubek z kl. I TE i Natalia Sitko z kl. I TE, wzięły udział w II etapie (etap wojewódzki)  Konkursu organizowanego przez ZUS pod nazwą „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” .
Konkurs odbył się w Sali Muzeum Historycznego Miasta Krakowa . Wzięło w nim udział 20 najlepszych zespołów z całego województwa.
Nasze uczennice zajęły IV miejsce w województwie. Serdecznie im gratulujemy !

Kontynuując świąteczną akcję Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy’ 2014, w Zespole Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Tarnowie przygotowano 80 paczek żywnościowych, które 13 marca zostały przekazane p. Grzegorzowi Olszówce – Koordynatorowi Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna w Tarnowie.

Historia akcji krwiodawczych na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie rozpoczęła się 9 marca 2007 roku. Popularność akcji przerosła najśmielsze oczekiwania. Co roku w marcu organizowana jest akcja, która łączy środowisko uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły oraz przedstawicieli rodziców z Rady Rodziców. Wiele osób jest zaangażowanych w całe przedsięwzięcie począwszy od przygotowania sali przeznaczonej na badania i donacje, przez akcję informacyjną, przygotowanie szwedzkiego stołu z ciasteczkami, herbatą i kawą, po obsługę całego przedsięwzięcia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Menedżerskim. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa i okolic.
Konkurs składać się będzie z 2 etapów:
Etap I –Test wiedzy o rynku kapitałowym – 50 pytań jednokrotnego wyboru – 26 marca 2015 roku.
Etap II - Finał – Gra inwestycyjna, której głównym zadaniem będzie wybór najlepszych klas funduszy inwestycyjnych wobec zmieniających się warunków makroekonomicznych w Polsce. – 17 kwietnia 2015 roku.
Zgłoszenia do 20 marca 2015 roku.
Szczegóły konkursu w Regulaminie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Powiatowym konkursie związanym z życiem i twórczościa Zbigniewa Herberta. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Tarnowa i powiatu tarnowskiego. 
Konkurs odbywać się będzie w dniach 27 - 28 marca 2015 roku. Zgłoszenia do 10 marca 2015 roku.
Zapraszamy do pobrania regulaminu konkursu.
Regulamin konkursu dla uczniów gimnazjum
Regulamin konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Karta zgłoszenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Orograficznym.
Eliminacje odbędą się w dniu 12 marca 2015 o godz. 1300 w sali numer 15.
Chętnych prosimy o kontakt z p. mgr A. Pojedyniec

W dniu 7.03 .2015 w Krakowie w Szkole Gastronomicznej Nr 1 odbył się 16 konkurs gastronomiczny pt. Kocioł Nowohucki. W konkursie brało udział 12 szkół. Konkurs odbywał się w trzech dziedzinach kucharz , kelner , barman. Uczennica klasy IV TK Małgorzata Wesołowska uczestniczyła w konkursie dla kucharzy – zajęła I miejsce. W nagrodę otrzymała zestaw noży ufundowany przez firmę Makro, a Krakowska Szkoła Restauratorów ufundowała tygodniowe szkolenie pod okiem znanych i cenionych kucharzy.

Opiekun Elżbieta Teper

http://zseg.vs01.intershock.pl/kociol-nowohucki/

 

Na zakończenie obchodów Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego grupa młodzieży z klas 1TZ, 1 TT, 2 TE, w tym z Koła Historycznego uczestniczyła w Apelu Pamięci na cmentarzu komunalnym w Tarnowie - Krzyżu przy grobie żołnierzy wyklętych Mieczysława Cielochy - ps. Sprytny oraz Stanisława Kiełbasy.

ZOBACZ FILM

Opiekun Koła Historycznego
Józef Parys

Pamięć Żołnierzy Wyklętych młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie uczciła inscenizacją aresztowania żołnierza AK. Działanie to odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 2-6.03.2015 r. Młodzież z 28 klas naszej szkoły zobaczyła inscenizację przedstawioną przez uczennice z klasy 1 TZ. Na koniec w chwili ciszy wszyscy oddali hołd polskim patriotom, którzy nie złożyli broni stawiając opór sowieckiej okupacji po 1944 roku.
ZOBACZCIE FILM
ZOBACZCIE DRUGI FILM

W dniu 25 marca 2014 roku odbyła się w naszej szkole III edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego «Век живи, Век учись». W konkursie udział wzięli uczniowie klas liceum i technikum z obrębu miasta Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego.
Po przywitaniu uczestników wraz z opiekunami przez pana Dyrektora Jerzego Fereta oraz panią Wicedyrektor Mariannę Załogę uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Test obejmował znajomość rozumienia tekstu ze słuchu, znajomość rozumienia tekstu pisanego, znajomość treści lektury „Mistrz i Małgorzta” Michała Bułhakowa.

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi ogłasza dzień 3 kwietnia 2014 r. (czwatrek) dniem krwiodawstwa w naszej szkole. W tym dniu pracownicy stacji krwiodawstwa w Tarnowie będą pobierać krew od wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat. Zapraszamy pracowników, pełnoletnich uczniów oraz absolwentów. Osoby, które oddadzą krew otrzymają stosowne zaświadczenie dla pracodwacy.

Dnia 14 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny o tytuł „Szkolnego Mistrza liczby π”. Inspiracją do zorganizowania konkursu było przypadające właśnie na dzień 14 marca międzynarodowe święto liczby π - Dzień Matematyki i Matematyków.
Do rywalizacji przystąpiło 23 najlepszych matematyków z klas 1-3 technikum, którzy  zmagali się z 9 zadaniami. Treści zadań konkursowych nawiązywały do liczby π, zaś ich rozwiązanie wymagało sprytu i nieszablonowego myślenia.
Mistrzynią liczby π została uczennica klasy II TE: ALICJA BIEŃKOWSKA
Drugie miejsce zajęły ex aequo BEATA KRUŻEL z klasy I EH i DOROTA MONDEL z klasy II TE.

Organizator Anna Czosnyka

17. 03 .2014 tj.poniedziałek drużyna naszej szkoły w piłce ręcznej dziewcząt pod opieką pani A.Salawa uczestniczyła w rozgrywkach finałowych o mistrzostwo Tarnowa. W czasie zaciętej rywalizacji, 14 naszych zawodniczek, wywalczyło brązowy medal, i tym samym są trzecią najlepiej grającą szkolną drużyną w mieście. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy.

Serdecznie gratulujemy uczennicom naszej szkoły, które zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego konkursu czytelniczego "Bohaterowie "Granicy" Z. Nałkowskiej". Są to:
1. Sylwia Kosiba
2. Kinga Michoń
3. Monika Onak
4. Joanna Sobarnia
5. Katarzyna Kuzdra
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach w Krakowie.
26 marca będziemy trzymać kciuki!

Klasa IV EK w dniu 7 marca odwiedziła restaurację Arte Espanol, gdzie uczestniczyła w lekcji poprowadzonej w języku hiszpańskim. Tematem lekcji były potrawy charakterystyczne dla kuchni hiszpańskiej. Serdecznie dziękujemy Marcelowi i jego żonie za życzliwość, poświęcony czas i możliwość degustacji potraw.

ZOBACZ GALERIĘ

Dnia 4 marca 2014 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Języka  Niemieckiego „Hören, lesen und zugleich verstehen”. Była to już szósta edycja tego konkursu, nad którym patronat objął Goethe Institut z Krakowa oraz wydawnictwo WSiP fundując atrakcyjne nagrody dla uczestników. W konkursie udział wzięli uczniowie zarówno techników z obrębu Miasta Tarnowa, jak też z powiatu tarnowskiego.

W dniu 7 marca 2014r odbył się wewnątrzszkolny konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz.Temat konkursu: ”Wariacje z warzyw.” W konkursie wzięło udział 16 uczniów.
I miejsce - Dominika Górczyk kl. IVTD,
II miejsce - Karolina Dróżkowska kl. IIITK,
III miejsce - Klaudia Halastra kl. IIITK i Dawid Drewniany kl. IVTK.
Gratulujemy!
ZOBACZ GALERIĘ

21 lutego odbył się w szkolny konkurs językowy "Język polski da się lubić". W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Konkurs wygrała uczennica klasy III DG Karolina Bryg, drugie miejsce zajęła uczennica klasy I TE Justyna Stoszko, trzecie miejsce - uczennica klasy I TE Magdalena Słowik.
Szczegółowe wyniki znajdują się w gablocie biblioteki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.

Jest wiele powodów, dla których warto być w naszej szkole!
Ten film jest dla niedowiarków.

W dniu 26 lutego br odbyła się II edycja Konkursu Języka Angielskiego i Kultury Krajów Anglojęzycznych dla klas III gimnazjów Tarnowa i powiatu tarnowskiego przygotowana i przeprowadzona przez nauczycieli języka angielskiego: Annę Srebro, Justynę Romańską oraz Pawła Wojewodę Zadania konkursowe obejmowały test leksykalno-gramatyczny oraz test wiedzy o krajach anglojęzycznych. Zwycięzcy konkursu:
1 miejsce Adrianna Walaszek z Gimnazjum nr 11 w Tarnowie
2 miejsce Wioletta Podraza z Gimnazjum w Lubczy
3 miejsce Dominik Wantuch z ZSO nr 4 w Tarnowie
4 miejsce Patryk Młyński z ZSO nr 4 w Tarnowie
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwo Macmillan oraz Księgarnię Greenbooks a pozostali uczestnicy certyfikaty i nagrody pocieszenia. Gratulujemy i zapraszamy na kolejna edycję :)

REGULAMIN   KONKURSU

 Black Box

NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE KUCHARZ

W XIV Małopolskim Konkursie Na Najlepszego Ucznia W Zawodzie pt. ,,Gotuj z Fantazją ", który odbywał się w dniach 1-3. 03.2013 w Krakowie, wzięły udział uczennice naszej szkoły.
1. Ewelina Hebda ucz kl. IIIEK -wyróżnienie potrawy : -Mus z pstrąga marchewkowo- miętowy, -Karp w asyście boczku i oscypka z sosem śliwkowym iziemniaczanymi markizami 
2. Małgorzata Wesołowska ucz kl. II TK - III miejsce za potrawy: - Parfait z podrobów drobiowych podany na toskańskim crostini z konfiturą z cebuli, - Karp zawijany ze śliwką z pierożkami nadziewanymi kapustą i fasolą z kremem z zielonego groszku.

 

DRODZY UCZNIOWIE KLAS GASTRONOMICZNYCH

22 marca odbędzie się szkolny konkurs gastronomiczno-językowy ,,Wariacje na temat ziemniaka". Informacje i zapisy u prof. Małgorzaty Hebdy i prof. Agnieszki Kozioł.

 

 

W dniu 1 marca 2013 r. odbył się I etap Turnieju giełdowego, skierowanego do klas pierwszych i drugich ZSEG. Brało w nim udział 28 osób, z następujących klas: 1TE, 1EH, 1TD, 1DG, 1TM, 2EH, 2TL, 2DG.

 

Pragniemy poinformować, że do finału zakwalifikowały się następujące zespoły:

 

Rafał Okaz, Rafał Grzeszczuk kl. 1TE - uzyskując 23pkt./ 26pkt.
Dorota Mondel, Aneta Prędota
kl. 1TE - uzyskując 21 pkt./ 26pkt.
Angelika Cholewa, Arkadiusz Kozyra
kl. 2EH - uzyskując 20 pkt./ 26pkt.
Aneta Janik, Natalia Świątek kl. 1EH - uzyskując 19,5 pkt./ 26pkt.
Wioletta Błyskal, Justyna Kusek kl. 1EH - uzyskując 17 pkt./ 26pkt.
Alicja Bieńkowska, Krystian Mietła kl. 1TE - uzyskując 15 pkt./ 26pkt.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zaś finalistom gratulujemy, życząc powodzenia w dalszych rozgrywkach.

 

Organizatorzy turnieju
mgr Dorota Kurowska, mgr Marzena Witek

SPOTKANIE INFORMACYJNE

dla uczniów zainteresowanych wakacyjnym stażem w Grecji

 środa – 6 marca 2013 r., godz. 1600, s. 221 

Kurs będzie przeprowadzany przez OSK „AUTO-LEX” w Tarnowie, ul. Nowy Świat 19

 Termin rozpoczęcia:

środa, 6 marca 2013 r., godz. 1600. Obecność obowiązkowa.

Na pierwszym spotkaniu ustalane są terminy zajęć oraz udzielane są informacje dotyczące założenia profilu kandydata w urzędzie miasta lub gminy. Odbędzie się również spotkanie z lekarzem uprawnionym do badań dla kandydatów, który ustali termin wizyty dla każdego ucznia.

Uczniowie, którzy mają w tym czasie lekcje proszeni są o kontakt z kierownikiem szkolenia praktycznego.

 Deklaracje uczestnictwa w kursie należy oddać najpóźniej do środy 6.03.2013 r.

Dnia 5 marca 2012 roku, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnokrajowego konkursu recytatorskiego. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10;00 gromadząc w Tuchowskim Pałacu Kultury młode talenty z całego powiatu tarnowskiego.Również nasza szkoła wyznaczyła swoich reprezentantów, którzy pod czujnym okiem Pani Profesor Krystyny Gawdzińskiej stanęli w szranki z innymi uczestnikami eliminacji.


Dnia 8 marca 2012 r. w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Höraen, lesen und zugleich verstehen” zorganizowany przez panią Renatę Wróbel, Annę Kraus i Katarzynę Curyło.

W konkursie tym wzięło udział 35 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych, tj. ZSP - Tuchów, ZSME - Tarnów, ZSOiT - Tarnów, ZSLiT - Wojnicz, ZST - Tarnów, ZSEG - Tarnów.

 

 

I miejsce zajął Daniel Wójtowicz - ZSME

II miejsce zajął Dawid Czarnik - ZSME

III miejsce zajęła Sylwia Szatko - ZSEG

 

Wyróżnienia otrzymali: Iwona Kieć - ZSEG Dominika Majcher – ZSOiT Szymon Judasz – ZST

 

Serdecznie gratulujemy ! Zdjęcia z wydarzenia w naszej galerii.

W dniach 23 – 26 luty 2012 r. nauczyciele przedmiotów zawodowych ekonomicznych uczestniczyli  w szkoleniu z wykorzystaniem technologii RFID w logistyce przeprowadzonym przez Firmę Comax sp. z o.o. z Wrocławia. W trakcie szkolenia przedstawiono zastosowanie technologii RFID – standard EPC Class 1 Gen2 – w logistyce i w realizacji procesów magazynowych. W trakcie zajęć praktycznych nauczyciele uczestniczyli
w ćwiczeniach z przykładową instalacją składającą się z bramki RFID  i oprogramowania ComAx FFID w wersji podstawowej.

Zdjęcia

SZKOLNY KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI


ogłasza dzień 22 marca 2012 r. (czwartek) DNIEM KRWIODAWSTWA
W NASZEJ SZKOLE

WAMPIRIADKA VI

Chętnych prosimy o zgłaszanie się z dokumentem tożsamości do SZK PCK/HDK do dnia 22 marca 2012 r.

Szczegółowe informacje dotyczące wskazań praktycznych dla Honorowych Dawców Krwi można znaleźć na stronie WAMPIRIADKA

 

Absolwent naszej szkoły Paweł Kras

zdobył I miejsce

w JUBILEUSZOWYM
X OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE
MŁODYCH TALENTÓW SZTUKI KULINARNEJ
L’ART DE LA CUISINE MARTELL

Więcej informacji:

http://www.papaja.pl/?section=info&;subsection=wydarzylo_sie&id=5109

http://www.papaja.pl/?section=info&subsection=wydarzylo_sie&id=5117

 

Dnia 15 marca 2011 roku odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Hören, Lesen und zugleich Verstehen”, w którym udział wzięli uczestnicy z: Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.

Konkurs organizowany jest już od 3 lat i cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów, gdyż mają oni doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w tym języku obcym, jak również mogą wygrać atrakcyjne nagrody. W tym roku z zadaniami konkursowymi zmagało się 15 uczestników, którzy zaprezentowali wysoki poziom znajomości zarówno słownictwa, jak też zasad gramatycznych. Najwyższe miejsca konkursowe zdobyli:

 I miejsce – Jakub Skrobol z ZSME

II miejsce – Iwona Kieć z ZSEG

III miejsce – ZSOiT

 

ponadto wyróżnienia otrzymali:

Agnieszka Kordecka – ZSOiT

Artur Broniec – ZSEG

Opiekunami konkursu w tym roku byli: mgr Renata Wróbel i mgr Katarzyna Curyło. Mamy nadzieję, że w przyszłości konkurs zgromadzi jeszcze większą liczbę uczestników oraz zachęci jeszcze większe grono osób do wzięcia w nim udziału.

W ramach programu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”, 21 nauczycieli z całej Polski uczestniczyło w kolejnym seminarium dotyczącym nauczania o Holokauście, zorganizowanym w dniach od 04 do 17 czerwca 2011 roku przez Instytut Yad Vashem we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Jednym z bardzo ważnych zadań tego szkolenia było nawiązanie współpracy z nauczycielami ze szkół izraelskich oraz przygotowanie ich do zorganizowania spotkań młodzieży z Polski i Izraela podczas pobytu młodzieży izraelskiej w Polsce. Wspólne zajęcia dla polskich i izraelskich nauczycieli prowadzone były głównie w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.


W roku obchodów setnej rocznicy powstania naszej Szkoły tj. Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie z okazji setnej rocznicy urodzin Czesława Miłosza. Odbędzie się on pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa. Wraz z liderami języka polskiego e-ducaTIO proponujemy młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa zmagania konkursowe w różnych kategoriach, a następnie zapraszamy na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, organizowaną we współpracy z nauczycielami innych tarnowskich szkół 4 czerwca 2011.

"Nasze serca istnieją dla Ciebie, Boże, i nie zaznają spokoju, dopóki nie spoczną w Tobie" - to wypowiedź św. Augustyna, który po wielu latach błądzenia odnalazł Boga. 

Młodość często bywa buntownicza, neguje tradycje i wartości przekazywane w domu rodzinnym. Lata młodzieńcze rzadko są wolne od przeżywania dramatycznych duchowych rozterek. Wiara zasiewana przez rodziców w dziecięcych sercach bywa tylko do czasu posłusznym spełnianiem ich oczekiwań. Zdarza się, że jest odbiciem ich wiary. Jednak, aby doświadczyć prawdziwej bliskości Boga i pragnienia Jego obecności, trzeba czegoś szczególnego - trzeba osobiście odpowiedzieć na wyzwanie i świadomie przyjąć Go jako swego Pana.


Dnia 16 marca 2010 r. w naszej szkole odbył się

II Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

„Hören, lesen und zugleich verstehen”

zorganizowany przez nauczycielki j. niemieckiego Renatę Wróbel i Annę Kraus.

W konkursie tym wzięło udział 22 uczniów z 4 szkół ponadgimnazjalnych, tj. z Zespołu Szkół Medycznych, Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, Zespołu Szkół Odzieżowych i Technicznych oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.

I miejsce zajął Oskar Pieliński - ZSME w Tarnowie.

II miejsce zajął Maciej Bęben - ZSME w Tarnowie.

III miejsce zajęła Karolina Ryba - ZSM w Tarnowie

Nasza uczennica Justyna Wiśniewska z kl. II TK otrzymała wyróżnienie za zajęcie IV miejsca.

 

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 19 lutego 2010 roku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej, organizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. Tegorocznym motywem przewodnim było „szczęście”. Uczennica klasy I TN, Ewelina Iwaniec, zdobyła III miejsce. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody.

"Kocham Tarnów" to niezwykła wystawa fotograficzna. Dnia 30 kwietnia 2008 roku wraz z moją klasą (1 LO) i wychowawcą wybraliśmy się do Tarnowskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć kompozycje artystyczne starego (przedwojennego) i nowego (współczesnego) miasta Tarnowa. Była to prawdziwa lekcja historii poświęcona naszemu zmieniającemu się na przestrzeni lat miastu.

Dnia 29 marca 2008 roku rozpoczęliśmy dwudniową szkolną wycieczkę do Łomnicy – Zdrój, której celem był odpoczynek od codzienności. Większość wycieczkowiczów stanowiło grono męskie z wyjątkiem trzech kobiet Zebraliśmy się na dworcu głównym po godzinie 700. Wszyscy byli bardzo podekscytowani podróżą, która miała się odbyć lada chwila. Czekając na pociąg wiał nieco wiatr, którego skutki można było odrzuć, a Słońca jak nie było, tak nie było. Kiedy nareszcie nadjechał pociąg wszyscy zerwali się z bagażami i pozajmowali miejsca w przedziałach.

Dnia 26 marca 2008 roku odbyła się wycieczka naszej klasy I LO ZSEG w Tarnowie do Muzeum Okręgowego w naszym mieście, mieszczącego się na runku. Były w nim dwie wystawy na temat historii Tarnowa. Druga z nich nosiła tytuł: „Tarnów Leliwitów”, która wpisała się w muzealny program corocznego uświetniania urodzin miasta. W 2008 roku przypadają trzy znaczące rocznice związane z historią życia hetmana Jana Tarnowskiego. 520 rocznica urodzin, 480 lat wizyty na tarnowskim zamku, króla węgierskiego Jana Zapolyi oraz 450 rocznica wydania drukiem rozprawy „Consilium rationis bellicae” („Rada sprawy wojennej”) autorstwa Jana Tarnowskiego, która stała się podręcznikiem dla wszystkich wojskowych strategów epoki polskiego renesansu.

Nasza wycieczka do muzeum odbyła się 5 marca 2008 roku. Naszym celem było obejrzenie zabytków znajdujących się  w muzeum, jak i dowiedzenie się czegoś więcej o średniowieczu – epoce, którą obecnie omawiamy na lekcji historii i języka polskiego. Niestety dowiedzieliśmy się, że nasz przewodnik zachorował. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Oprowadzał nas ksiądz dyrektor Tadeusz Bukowski. Jak powiedział nasz wychowawca nikt lepszy nie mógł nam się trafić.