haslo

A A A

W dniu 12.04.2013r na terenia „Lasu Tuchowskiego” w Tuchowie odbył się VII Wiosenny Bieg na Orientację o „Kroplę Białej”. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie. W zawodach uczestniczyło 104 zawodników (39 drużyn) reprezentujących gimnazja i 13 drużyn szkół ponadgimnazjalnych.


Młodzież ze szkoły gastronomicznej Musa beyli Gokprogramli lise z Kilis uczestniczyła w dniu 17.04.13  w lekcjach otwartych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Lekcje były przeprowadzone w klasie IIITG – obsługa konsumenta – specjalizacja barmaństwo oraz w klasie 3 cs pracownia cukiernicza przez: mgr inż. Barbarę Jurczyk oraz mgr inż. Elżbietę Teper. Tłumaczem z polskiej strony był mgr Paweł Wojewoda. Młodzież bardzo szybko znalazła nić porozumienia, a Ci uczniowie którzy nie zaniedbują nauki języka obcego chętnie i bez tłumacza prowadzili rozmowę w języku angielskim.


W dniu 6 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie odbył się uroczysty finał konkursu dotyczącego życia i twórczości Wisławy Szymborskiej pod hasłem „Jesteś piękne, mówię życiu”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Fundacja Wisławy Szymborskiej. Organizację konkursu wspierali również: Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe, Tarnowska Inicjatywa Oświatowa e-ducaTIO.

Konkurs, przygotowany przez nauczycieli polonistów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, miał na celu rozbudzanie zainteresowań czytelnictwem, szczególnie lekturą tekstów poetyckich, pogłębienie znajomości biografii i dorobku artystycznego Wisławy Szymborskiej, a także zaprezentowanie talentów i uzdolnień młodzieży w różnych dziedzinach.

Absolwenci ZSEG, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu w maju 2013 roku przynoszą na egzamin kalkulator prosty. Informujemy, że szkoła nie zapewnia kalkulatorów!!!

Jednocześnie przypominamy o konieczności potwierdzenia własnoręcznym podpisem danych osobowych wprowadzonych do systemu OBIEG. Osoby, które do chwili obecnej tego nie zrobiły zobowiązane są do pilnego zgłoszenia się w sekretariacie młodzieżowym szkoły
poniedziałek – piątek godz. 730 – 1130

Potwierdzenie w/w danych osobowych jest konieczne przed przystąpieniem do egzaminu!!!

 

 

 Protokół z posiedzenia jury Konkursu Recytatorskiego i Wokalno-Instrumentalnego
"Wisława Szymborska Zycie i Twórczość" 

  

Dnia 5 kwietnia 2013 roku jury w składzie:
1. Jadwiga Kubisztal
2. Zdzisława Wicka
3. Agata Bubisz
4. Krystyna Gawdzińska - przewodniczący jury (bez prawa głosu w kategorii ponadgimnazjalnej)
ustaliło następujący werdykt:

  Jesteś piękne – mówię życiu.

Wisława Szymborska

 

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie, Komitet Organizacyjny Konkursu oraz cała społeczność Szkoły mają zaszczyt zaprosić do udziału w organizowanym dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa oraz  Powiatu Tarnowskiego Konkursie „Życie i twórczość Wisławy Szymborskiej”, który odbędzie się  w dniach 5 - 6 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

W piątek 22 marca br odbyła się pierwsza edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla klas 3 gimnazjum: „Get Ready for High School”. Organizatorami Konkursu byli nauczyciele języka angielskiego w ZSEG: Paweł Wojewoda, Anna Srebro oraz Justyna Romańska. W konkursie wzięło udział 37 uczniów gimnazjów z Tarnowa i powiatu, których zadaniem było rozwiązać zadania typowe dla egzaminu gimnazjalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytania związane z wiedzą o krajach anglojęzycznych.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Magda Kurcab (Gimnazjum nr 11 w Tarnowie)
II miejsce: Jagoda Misiaszek (Gimnazjum nr 6 w Tarnowie-Krzyżu)
III miejsce: Joanna Król (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ryglicach)
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwa Macmillan i Pearson a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Gratulujemy zwycięzcom izapraszamy na kolejną edycję za rok.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. K. Baczyńskiegow Dąbrowie Tarnowskiej organizuje XI Dzień Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości:
„Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek”.
Z tej okazji organizatorzy zapraszają młodzież do wzięcia udziału w konkursach: recytatorskim, wokalnym, tanecznym i fotograficznym.

 XIII Konkurs Fotograficzny i Plastyczny - edycja międzynarodowa - Wadowice 2013 

 

Temat konkursu: „Jan Paweł II świadek i nauczyciel wiary” 
Uczestnicy:W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ur. w 1993r. i młodsi.

    Poznaliśmy zwycięzców Szkolnego Turnieju Giełdowego!   
Szkolny Turniej Giełdowy skierowany był do klas pierwszych i drugich technikum przy ZSEG. Składał się on z 2 części: I - Eliminacji – podczas których 28 dwuosobowych zespołów rozwiązywało test, dotyczący sprawdzenia podstawowej wiedzy z zakresu rynku kapitałowego (eliminacje odbyły się 1 marca 2013 r.). II - Finału – do którego zakwalifikowało się 6 zespołów z najlepszymi wynikami z testu (finał odbył się 22 marca 2013 r.)

Dnia 22 marca odbył się szkolny konkurs gastronomiczno-językowy: „Wariacje z ziemniaka” zorganizowany przez Małgorzatę Hołda oraz Agnieszkę Kozioł.
Read MoreUczestnicy konkursu oprócz wykonania potrawy z ziemniaka mieli za zadanie, także zaprezentować ją w języku obcym. W konkursie wzięło udział 7 uczniów, nadzorowało ich jury pod okiem wytrawnego szefa kuchni – Wojciecha Wołosowskiego, a prezentację w języku obcym oceniały Magdalena Borszowska oraz Agnieszka Secchi.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Dawid Drewniany z klasy 3 TK – „Ziemniaczane łódki w wiosennej sałatce”
II miejsce: Sylwia Kosiba z klasy 2 TK – „Torcik ziemniaczany”
III miejsce: Beata Ciastoń z 1 TT –„ Pieczone kuleczki z musem i grillowanym boczkiem”
oraz Roksana Tyrka z klasy 2 TK –„ Ziemniaczane kuleczki z grillowanym boczkiem”
Pozostali uczestnicy:
Klaudia Ryba 2 TK
Magdalena Główka 2TK
Angelika Chrzanowska 3 TK