como crear una pagina web
A A A

W dniu 9 listopada społeczność szkolna ZSEG – Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele – z radością świętowała Stulecie Odzyskania Niepodległości. Dla nas to dzień tym bardziej szczególny, że patronem Szkoły jest Marszałek Józef Piłsudski, którego uważa się za ojca naszej niepodległości. Stale mamy w pamięci jego słowa, które czytamy codziennie, wchodząc do budynku szkolnego: „Kto nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Rok dla Niepodległej", bilbioteka szkolna zaprasza ucznów naszej szkoły do udziału w szkolnym konkursie historycznym pod hasłem "W hołdzie dla Niepodległej".
Regulamin konkursu

"Myśmy wciąż do Niepodległej szli..." - Klub Europejski zaprasza młodzież naszej szkoły, a szczególnie osoby należące do Klubu do wzięcia udziału w quizie historycznym ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na 100 lecie odzyskania niepodległości. Konkurs jest finansowany i organizowany w ramach wieloletniego programu NIEPODLEGŁA. Pula nagród wynosi 50000 zł. Na najlepszych czeka etap finałowy oraz gala wręczenia nagród w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym! Szczegóły na stronie www.doniepodleglej.pl 

Zgłoszenia przyjmuje p. prof. Małgorzata Migduła do dnia 9 listopada 2018 r.

Od września 2018 w nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski program o tematyce historycznej. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami. 

Projekt ma edukować Polaków, bazując na listach Powstańców, które są wstrząsającymi wspomnieniami młodych ludzi w tamtym czasie. Ma wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii historycznej - BohaterON -włącz historię - pod patronatem MEN, IPN, MON.
Organizatorzy - Fundacja Rosa, Fundacja SENSORIA.

Opiekun mgr Maria Kawa

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie oraz nauczyciele historii i języka polskiego zapraszają nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu historycznego o Józefie Piłsudskim w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs odbędzie się na trzech poziomach edukacyjnych:
- szkoły podstawowe - konkurs recytatorski, praca plastyczna (regulamin),
- szkoły gimnazjalne - konkurs recytatorski, prezentacja multimedialna (regulamin),
- szkoły ponadgimnazjalne - konkurs recytatorski, praca literacka, test wiedzy o Józefie Piłsudskim (regulamin).
W związku z licznymi prośbami przedłużony został termin składania prac konkursowych do dnia 9 marca 2018 roku.

W danej kategorii szkołę może reprezentować więcej niż dwóch uczniów.

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w fotograficznym konkursie historycznym pod hasłem "W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ".

Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”.
Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, mając na uwadze wychowanie młodego pokolenia w duchu umiłowania Ojczyzny, poszanowania dziedzictwa historycznego przodków oraz potrzeby ciągłego kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich, podjął inicjatywy związane z drogami Polaków do odzyskania wolności.

 

IV TARNOWSKI KONKURS WIEDZY O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

KONKURS FOTOGRAFICZNY

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

PODSUMOWANIE KONKURSU WIEDZY O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

PROJEKT EDUKACYJNY "ROK DLA NIEPODLEGŁEJ"

KONKURS HISTORYCZNY "W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ"

BOHATERON - WŁĄCZ HISTORIĘ

„Polska Sto Lat Niepodległa”

QUIZ HISTORYCZNY

POLONEZ NA TARNOWSKIM RYNKU

AKADEMIA W ZSEG 

SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU EDUKACYJNEGO "ROK DLA NIEPODLEGŁEJ"

WYDANIE NUMERU SPECJALNEGO GAZETKI SZKOLNEJ "NIECODZIENNIK"