A A A

Nasza szkoła zdobyła II miejsce w konkursie młodzieżowym pod hasłem "Potrzebna krew - Twoja także" w kategorii szkół średnich. Honorowi krwiodawcy naszej szkoły oddali w 2017 r. 107800 ml krwi, jako najcenniejszy dar dla drugiego człowieka.
Dziękujemy.
Dyrekcja oraz SzK PCK/HDK.
ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniu 4 czerwca 2018 r. odbył się konkurs będący podsumowaniem projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej „Młody przedsiębiorca i pracownik na lokalnym rynku pracy wobec wyzwań prawa pracy i etyki biznesu”.

Zespół w składzie: Leon Kusek – II Zk, Damian Stachura- II Zk, Michał Radliński- III Zk oraz Paweł Kaczkówka z II TT zdobyli wyróżnienie w Mędzyszkolnym  Konkursie Piosenki Nienieckojęzycznej, wykonując utwór „Du hast” zespołu Rammstein.

Uczniowie naszej szkoły podobnie jak w ubiegłym roku zajęli 2-gie miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców.  W tym roku szkolnym startowało 12 szkół z Tarnowa, Żabna i Dąbrowy Tarnowskiej.

W dniu 4 czerwca br klasy 1DH, 3TE, 3TM oraz 3DH uczestniczyły w spotkaniu z podróżnikiem p. Samuelem Kępskim z grupy Trzask.pl, które poświęcone było Japonii. Uczniowie wysłuchali relacji i ciekawostek z podróży po Kraju Kwitnącej Wiśni ilustrowanych pokazem slajdów oraz pamiątkami i artefaktami typowymi dla Japonii.
Kolejne spotkanie z podróżnikami z grupy "Trzask.pl" poświęcone Islandii odbędzie się w jesieni.
Samorząd Szkolny

W dniach 8-10 czerwca 2018r. 15-osobowa grupa naszej młodzieży wraz z opiekunami – p. Anną Smoleń, p. Małgorzatą Bystrowską oraz p. Małgorzatą Krzemińską wyruszyła na trasę 3-dniowego IX Rajdu Szlakami Żołnierzy 1PSP AK w Krościenku nad Dunajcem.

W dniu 12 czerwca 2018r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyła się V Gala Tarnowskiej Marki Talentu, zorganizowana przez Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca.

W dniu 15 czerwca 2018 roku w sali 115, o godz. 11:15 odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt edukacyjny „Młody przedsiębiorca i pracownik na lokalnym rynku pracy wobec wyzwań prawa pracy i etyki biznesu”.
W spotkaniu biorą udział klasy uczestniczące w projekcie: I TD, I TE oraz III TE.

Tegoroczne Dni Lwowa w Tarnowie przypadły na 8 i 9 czerwca. Uczniowie ZSEG zostali zaproszeni  do występu w programie artystycznym przygotowywanym na tę uroczystość.

„Wiem, rozumiem, wybieram! Świadomy obywatel to JA!” Tymi zdaniami mogą posługiwać się laureaci Szkolnego Turnieju Wiedzy o Społeczeństwie, który odbył się dnia 7 czerwca 2018 r. w naszej szkole.

W dniu 6 czerwca 2018r.w naszej szkole odbył się konkurs "Najlepszy uczeń w zawodzie kucharz”. Tematem przewodnim sporządzanych potraw były ZUPY Z FANTAZYJNYM DODATKIEM. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas I, II, Technikum oraz ZSZ kucharz. Uczniowie wykazali się kreatywnością i umiejętnościami gastronomicznymi.

Biblioteka szkolna informuje, że w tym roku można pożyczać książki na wakacje.

W dniu 23.05.2018 odbyła się kolejna edycja konkursu matematycznego "A gdyby matura była teraz…?". Tematem przewodnim w zadaniach konkursowych był "Świat funkcji". W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie klas trzecich. Przyszli maturzyści pracowali przez 90 minut z arkuszem maturalnym w warunkach podobnych do egzaminów maturalnych majowych.

„Paczka na Dzień Dziecka” – tak nazwana została akcja charytatywna organizowana przez Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia przy Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza i Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna o. w Tarnowie.

W dniu 24 czerwca 2017 roku absolwenci Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych klasa Technikum Gastronomicznego, rocznik maturalny 1992 zorganizowali spotkanie klasowe 25 lat po maturze.

Świadectwa, aneksy i informacje o wynikach egzaminu maturalnego będą wydawane 30 czerwca 2017 r. od godz. 10.00 w sekretariacie młodzieżowym.

Nasz wspólny wyjazd do Limanowej miał być pierwszym tego typu wypadem integrującym klasę.

Wykaz imprez i zajęć sportowo-rekreacyjnych w ramach programu "Lato w mieście - bezpieczne wakacje Tarnów 2017"

Czerwiec - Lipiec

Sierpień - Wrzesień

 

Słowa uznania i gratulacje otrzymali nasi uczniowie: Karolina Kostrzyńska, Kamil Borek, Konrad Wolański – kl. II DH, Joanna Michoń, Marcin Hamernik – kl. I TM, Dominika Rokosz – kl. I TE oraz Piotr Chrobak i Mateusz Stachura – kl. III TD, którzy 9.06.2017 r. wystąpili w programie artystycznym w ramach tegorocznych Dni Lwowa w Tarnowie. Uroczystość zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich pod kierunkiem p. Bogusławy Romaniewskiej w Sali Lustrzanej zgromadziła, jak zwykle, wielu gości z Ukrainy, Wrocławia, Krakowa i Tarnowa, którzy mieli okazję zapoznać się z historią Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Tarnowie wraz z Biblioteką Uczelniana Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Tarnowie zorganizowała 09.06.2017 r. z okazji Dnia Dziecka akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W imprezie uczestniczyły dzieci wybranych oddziałów przedszkoli oraz uczniów początkowych klas szkoły podstawowej z Tarnowa. Jednym z głównych elementów wydarzenia, odbywającym się pod hasłem „ Snuj się bajeczko, snuj”, było wykonanie wspólnie przez dzieci dużej, składanej, kolorowej książki. Okazało się to sporym wyzwaniem, ale i atrakcją dla dzieci a było poprzedzone prezentacją multimedialną na temat historii i rozwoju książek.

VIII Rajd szlakiem 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK odbył się w dniach 9-11 czerwca 2017 roku. Rajd został zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie oraz grupę rekonstruktorów 1 PSP AK z Limanowej. Trasa wiodła przez szlaki turystyczne w gminie Łososina Dolna. Naszymi opiekunami byli pani Anna Smoleń i pan Józef Parys.

Dnia 8 czerwca 2017 roku, odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego dla uczniów klas hotelarskich. W konkursie udział wzięło 12 uczniów naszej szkoły z klasy I TM, II TM oraz III TM. Test wiedzy z zakresu słownictwa zawodowego obejmował 5 ćwiczeń, maksymalnie można było uzyskać 55 punktów.

W dniu 7 czerwca 2017r. w ZSEG odbył się konkurs cukierniczy pt. „ MUFFINKI SŁONE I SŁODKIE”  W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas I Technikum oraz I i  II klasy ZSZ cukiernik.

Dnia 1 czerwca 2017 roku z okazji Dnia Dziecka na tarnowskim rynku odbył się happening zorganizowany przez Straż Miejską. Jego hasło brzmiało „Zamień promile na ciekawsze chwile”.
Ten sam tytuł nosił konkurs antyalkoholowy, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły w ramach działań Koła Miłośników Poezji pod opieką Pani Krystyny Gawdzińskiej. Jego podsumowanie odbyło się podczas happeningu. Wyróżnienie zostało przyznane uczennicy Joannie Michoń za wiersz pt. „Alkoholowy władca”, która wraz ze swoją klasą 1 TM udała się na uroczyste wręczenia nagród. W tym dniu Straż Miejska przygotowała wiele atrakcji i zapewniła dzieciom dobrą zabawę.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Krystyna Gawdzińska

Eliminacje Centralne XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - w bloku GASTRONOMIA przeprowadzono w dniach 2-3 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach k/Lublina.

W dniu 19.05.2017 w ZSEG odbyły się warsztaty cukiernicze prowadzone przez mistrzów cukiernictwa Pana Macieja Ślusarek  i  Pana Łukasza Piskorz z firmy KOMPLET Polska.
W zajęciach uczestniczyła młodzież z klas cukierniczych. W czasie warsztatów wykonywane były wyroby na bazie gotowych mieszanek cukierniczych, które są wykorzystywane w cukierniach i ciastkarniach do produkcji ciast i kremów.

Rozstrzygnięty został konkurs „Dziedzictwo chrześcijańskie w moim środowisku” zorganizowany z okazji 1050-lecia Chrztu Polski przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie.

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła została wyróżniona za upowszechnianie profilaktyki "Europejskiego kodeksu walki z rakiem". Z pośród 465 szkół zostało wyróżnionych 53, w tym Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. W szkole prowadzono zajęcia promujące zdrowy styl żywienia i badań profilaktycznych.

Koordynatorzy
M. Kawa, E. Duda-Drożdż

W dniach 19 i 20 czerwca 2016 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. W wyprawie wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Anną Smoleń oraz panem Józefem Parysem. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 5.00 rano wyjazdem z Tarnowa. W pierwszym dniu plan obejmował zwiedzanie Sulejówka - rodzinnego domu Józefa Piłsudskiego, Cmentarza na Powązkach ze szczególnym uwzględnieniem kwatery "Ł" tzw. Łączki, Pomnika Józefa Piłsudskiego, Pomnika Nieznanego Żołnierza, Pomnika Powstańców Warszawskich, Pomnika Małego Powstańca oraz Zamku Królewskiego.

Krew drem Serca, dla drugiego Serca. Krew darem życia.
Wiele ludzi niesie pomoc drugiemu Człowiekowi. Szczególną pomocą jest Honorowe Dawstwo Krwi. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie dla Powiatu Grodzkiego w każdym roku organizuje dla szkolnych i z wyższych uczelni Klubów HDK PCK konkurs pod hasłem ,,Potrzebna Krew - Twoja Także”. 15 czerwca w Sali Lustrzanej Prezydent Miasta Tarnowa, Pan Roman Ciepiela podziękował wszystkim młodzieżowym klubom HDK PCK, ze szczególnym uhonorowaniem tych, którzy oddali najwięcej Krwi. Młodzież z naszej szkoły w roku 2015 wynikiem 122,75 litrów uplasowała się na II miejscu. Szkolnym Klubem HDK PCK od wielu lat opiekuje się mgr Maria Kawa.

W dniu 4 maja 2016 roku na Ranczo Taurus w Pilźnie odbyło się Święto Golonki Podkarpackiej zorganizowane przez firmę Taurus przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie i Gminy Pilzno. Patronat honorowy nad imprezą przyjęli: Minoster Rolnoctwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Starosta Powiatu Dębickiego.
Jednym z punktów Programu był konkurs uczniów szkół gastronomicznych z Tarnowa i Pilzna pt. " Wieprzowina - smaczna i wykwintna". Komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca, któe zajęli Michał Ciszek z kl. III TT naszej szkoły oraz Patryk Czekański z Pilzna. Kolejne miejsca zajęli także uczniowie naszej szkoły: Mateusz Ciurej i Dominik Łukasik (obaj z kl. III TT).

Bogusława Zaborowska, Elzbieta Stachura

W VI edycji programu skutecznej nauki słownictwa z języka angielskiego wzięli udział uczniowie klas 1TE, 1TD, 2TN, 2GH oraz 2TZ. Pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego p. Dominiki Gwoźdź oraz p. Anny Srebro uczniowie utrwalali słownictwo podczas codziennych krótkich sesji i mieli okazję zdobyć oceny z aktywności. Kolejna VII edycja programu już we wrześniu. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do kontaktu z nauczycielami języka angielskiego.

W dniach 3 i 4 czerwca w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance k/Nowego Tomyśla /województwo wielkopolskie/ odbyły się Eliminacje Centralne XL Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, wieńczące edycję Olimpiady w roku szkolnym 2015/16. Olimpiada zorganizowana jest w systemie trzystopniowym: stopień pierwszy to eliminacje szkolne, stopień drugi to eliminacje okręgowe, stopień trzeci to eliminacje centralne.

W dniu 1.06.2016r. klasa 1DH wraz z wychowawcą zorganizowała w naszej szkole Dzień Dziecka. Uczniowie wcielili się w postaci z bajek: Pocahontas, Roszpunka, Asterix i Obelix, Królowa Śniegu oraz Robin Hood i tak przebrani odwiedzili dzieci w przedszkolu znajdującym się w budynku naszej szkoły. Najważniejszym jednak punktem programu była gra terenowa „O skarb”, w której wzięły udział drużyny dwuosobowe z 16 klas. Uczestnicy mieli za zadanie odwiedzenie pięciu miejsc na terenie szkoły, gdzie czekały na nich zagadki oraz wskazówki ułatwiające dalszą wędrówkę.

1 czerwca br. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Tarnowa w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców w ramach Liceliady Młodzieży.
Uczniowie naszej szkoły: Ungar Grzegorz I DH, Radliński Michał I ZK, Wołek Paulina I ZK, Czeczot Agata II TE, Pytlik Patrycja II TM, Wolska Monika III TE oraz Olszówka Joanna zdobyli bardzo wysokie miejsca.

Wykaz imprez sportowo - rekreacyjnych w ramach Programu "Lato w mieście, bezpieczne wakacje Tarnów 2015"
Plan na czerwiec - lipiec.
Plan na sierpień - wrzesień.

Świadectwa dojrzałości oraz informacje o wynikach egzaminu maturalnego będą wydawane we wtorek 30 czerwca br. od godziny 1000 w sekretariacie młodzieżowym szkoły.
Po odbiór w/w wyników zgłasza się zdający osobiście z dowodem tożsamości lub inna osoba z pisemnym upoważnieniem i własnym dowodem osobistym.
Absolwenci, którzy wyłącznie z jednego egzaminu nie uzyskali wyniku pozytywnego mogą uczestniczyć w sesji poprawkowej w sierpniu 2015 r.
W tym celu należy do dnia 7 lipca 2015 r. złożyć osobiście w sekretariacie młodzieżowym szkoły pisemne oświadczenie o chęci uczestnictwa w egzaminie poprawkowym.

Egzamin poprawkowy odbędzie się w dniach:

część pisemna: 25 sierpnia 2015 r. (wtorek) o godz. 9:00

część ustna: między 24 a 28 sierpnia 2015 r.

Podziękowania wraz z serdecznymi pozdrowieniami cała społeczność ZSEG otrzymała z parafii Miżyniec na Ukrainie. Przekazał je, goszczący w naszej szkole 14 czerwca 2015 r., pan Grzegorz Olszówka - przedstawiciel Stowarzyszenia Maltańskiej Służby Medycznej oddział Tarnów. Pan Olszówka wraz z grupą tarnowian odbył wycieczkę na Ukrainę w dniach 24 -25 kwietnia 2015 r. Uczestnicy tej wyprawy zawieźli przeznaczone dla naszych rodaków 4 tony darów, 160 paczek, z czego około połowę stanowiły paczki żywnościowe przygotowane w naszej szkole w ramach kontynuowania mikołajkowej akcji charytatywnej. Spotkanie z p. Olszówką, w którym uczestniczyły klasy: III EH, III DG, 2zc i 2zk, było ciekawym wydarzeniem, ponieważ dzięki opowieściom naszego gościa, ilustrowanym pokazem slajdów, mogliśmy wiele dowiedzieć się na temat polskich śladów we Lwowie oraz warunków życia Polaków za wschodnią granicą.

12 czerwca 2015 roku na przystanku przy ul. Sikorskiego 01- Świt o godz. 700 odbyła się zbiórka, która rozpoczęła trzydniowy rajd do Mszany Górnej. Był to VI Rajd Szlakami Żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK Beskid - Wyspowy - Mszana Górna, który został zorganizowany przez INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ Odział w Krakowie. W naszej szkole sprawami organizacyjnymi zajął pan Józef Parys. Po sprawdzeniu obecności i przyjeździe autokaru ok. godziny 7:30 ruszyliśmy w trasę. Po drodze autobus został sprawdzony przez policjantów. Nie było żadnych przeciwwskazań, więc ruszyliśmy dalej. W autobusie atmosfera była bardzo miła, więc czas, który w nim spędziliśmy, mimo wysokiej temperatury był przyjemny. Podczas trasy autobusem zostaliśmy podzieleni na trzy patrole rajdowe. Każda z tych grup dostała pseudonim, którym było imię i nazwisko jednego z żołnierzy AK. W drodze każdy próbował jeszcze zdobyć wiedzę na jego temat np. przez internet, przez wydrukowane materiały i książkę dostarczoną przez wychowawcę.

W dniu 10 czerwca 2015 r. przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego „Manager” działającego przy Zakładzie Ekonomii w Instytucie Administracyjno – Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie spotkali się z przedstawicielami Koła Naukowego działającego od maja 2015 roku w naszej szkole. Spotkanie miało na celu nawiązanie współpracy i objęcia patronatu naukowego. Studenci opowiedzieli o swojej pracy, zaangażowaniu w różnego typu przedsięwzięcia np.: Dni Otwarte, Święto Uczelni i Małopolską Noc Naukowców. Zachęcali młodzież do pracy, do nawiązywania kontaktów z innymi kołami i przeprowadzania badań naukowych.
Na końcu spotkania p. Agnieszka Kawa rozdała zaświadczenia potwierdzające  udział członków koła w międzynarodowej konferencji poświęconej wyzwaniom dla sektora turystycznego i hotelarskiego w warunkach rosnącej konkurencji.

W dniu 3 czerwca 2015r odbyło się spotkanie członków Koła Naukowego działającego przy ZSEG   ze studentami PWSZ w Tarnowie. To kolejne z zaplanowanych  spotkań z przedstawicielami środowiska lokalnego. Tematyką spotkania były „nowoczesne wyzwania administracji”. Przedstawiono  zasady  funkcjonowania „e- urzędu” oraz „e-administracji” czyli urząd XXI w, dyskutowano o roli informatyzacji  w administracji publicznej.  Spotkanie zakończyła gra, przygotowana przez studentów ze znajomości praw petenta urzędu. Członkowie koła walczyli o 1 miejsce, a nagrodą była 6 z podstaw przedsiębiorczości.

Zbliża się dzień rozpoczęcia naszego rajdu. Bardzo dziękuję za zgłoszenia – w tym roku wystartuje aż 10 zespołów z pięciu często bardzo odległych od siebie zakątków woj. małopolskiego. W tym aż trzy z naszej szkoły tj. 29 uczestników i trzech wychowawców: Anna Smoleń, ks. Marcin Gryzło, Józef Parys. Naszą bazą będzie Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej (34-735 Mszana Górna 589, telefon: 018 331 52 47). Dla uczestników dostępne będą łazienki, prysznice oraz stołówka, gdzie wydawane będą posiłki. Nocować będziemy na sali gimnastycznej oraz w klasach – koniecznie należy wziąć ze sobą matę/materac (szkoła posiada ograniczony zapas materacy do ćwiczeń) oraz śpiwór. Rzeczy te pozostaną w „bazie” na czas wyjść w góry, pod opieką organizatorów. Bagaż należy podzielić na podręczny plecaczek lub torbę zabieraną każdego dnia na trasę oraz bagaż stacjonarny, który pozostanie przez cały czas w szkole. Proszę pamiętać o obuwiu górskim oraz jakichś przeciwdeszczowych plandekach/płaszczach – pogoda jest teraz zmienna, warto być zabezpieczonym.

Pod takim hasłem w dniu 28. 05. 2015 r. Szkolne Koło Naukowe wraz z opiekunem mgr Marią Wantuch zorganizowało spotkanie z p. mgr Barbarą Koprowską – Radną Miasta Tarnowa. Było to pierwsze z zaplanowanych przez Koło spotkań z przedstawicielami władz, biznesu oraz członków społeczności lokalnej. Celem spotkania było uzyskanie informacji na temat pracy Rady Miasta. W spotkaniu oprócz członków Koła wzięły udział klasy I GH, II TE oraz III TE. Uczniowie zdobyli informacje na temat uchwalania statutu gminy, uchwalania budżetu, zasad dokonywania zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, uchwalania programów gospodarczych, współpracy ze społecznościami lokalnymi oraz funkcjonowania i zadań poszczególnych Komisji.
Na kolejne spotkanie zapraszamy w najbliższą środę 3 czerwca 2015 r. – temat „Nowoczesny Urząd – świadomy petent”.

Źródło: http://radnimiastatarnowa.pl/a/853  30. 05. 2015 r. godz. 14.49

Zapraszam uczniów z klas od pierwszej do trzeciej zainteresowanych historią najnowszą naszej Ojczyzny oraz najważniejszymi zagadnieniami historii powszechnej XX wieku do zgłoszenia się w okresie od czerwca do końca września 2014 roku w celu zapisania do Koła Historycznego.

Szkolne Koło Turystyczne proponuje:
1. Wycieczkę do Wrocławia, przełom września, października 2014. Uczniowie zainteresowani wyjazdem dwudniowym do Wrocławia proszeni są o zgłoszenie chęci wyjazdu do 25 czerwca 2014 r. i wpłatę zaliczki 150 zł. Przewidywany koszt wyjazdu - 220 zł.
2. Wycieczkę do Zakopanego, październik 2014. Uczniowie zainteresowani wyjazdem dwudniowym do Zakopanego proszeni są o zgłoszenie chęci wyjazdu do 25 czerwca 2014 r. i wpłatę zaliczki 100 zł. Przewidywany koszt wyjazdu - 130 zł.
Szczegóły u opiekuna koła - p. Józefa Parysa

Informujemy o możliwości uzyskania zwortu kosztów zakupionych podręczników w ramach programu "Wyprawka szkolna" dla uczniów klas trzecich technikum i zasadniczej szkoły zawodowej w roku szkolnym 2014/2015.
Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie młodzieżowym lub na stronie: http://www.men.gov.pl/index.php/wyprawka-szkolna

W dniu 20 maja 2014 roku po raz kolejny odbył się międzyszkolny konkurs poezji górskiej pod hasłem: "W górach jest wszystko, co kocham". Organizatorem tego wydarzenia był Zarząd Oddziału PTTK "Ziemi Tarnowskiej" w Tarnowie. Zadanie każdego z uczestników polegało na przygotowaniu dwóch utworów ocenionych przez jury pod względem ich prezentacji oraz zgodności z tematyką. 

Dnia 6 czerwca 2014 roku moja grupa projektowa licząca 4 osoby wraz z opiekunem nauczycielem historii Józefem Parysem udała się do Warszawy na galę finałową projektu „O tym nie można zapomnieć-spotkania z kobietami które przeszły piekło obozów i łagrów”. Nasz wyjazd edukacyjny rozpoczął się o 5 rano. Nie marnując czasu w pociągu od razu zaczęłyśmy się przygotowywać do wystąpienia na prezentacji finałowej. Na miejsce, czyli do Centrum Edukacyjnego IPN dotarliśmy około 11, dlatego też ominęło nas powitanie przez naczelnika centrum, wystąpienie wiceprezes IPN oraz przekazanie niezwykłych rysunków i grafik wykonanych w obozie przez p. Marię Hiszpańską-Neumann, które podziwiałyśmy nieco później.

Podsumowanie III edycji Akademii Historii Najnowszej oraz projektu edukacyjnego realizowanego we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej „O tym nie można zapomnieć... Spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów” miało miejsce 3 czerwca 2014 roku w budynku MCDN ODN w Tarnowie. Od godziny 10:00 dziesięciu nauczycieli i ponad stu dwudziestu uczniów z czterech tarnowskich szkół miało możliwość zgłębiać temat: Los więźniów w obozach nazistowskich.

W dniach 1.06-2.06.2014 roku odbyła się szkolna wycieczka do Łomnicy Zdrój pod opieką pana Józefa Parysa oraz księdza Marcina Gryzło. Nas, czyli uczniów było łącznie szesnaście osób. Wycieczka rozpoczęła się zbiórką o godzinie 7:30 na dworcu PKP w Tarnowie. Po komfortowej podróży :-) dotarliśmy do celu wysiadając na stacji w Łomnicy Zdrój.

3 maja 2014 roku odbył się koncert finałowy XV Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Organizatorami byli: Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy" i powiat tarnowski.
Po dyplomy i nagrody udały się uczennice z Koła Miłośników Poezji i wraz z opiekunką mgr Krystyną Gawdzińską reprezentowały naszą szkołę: Dorota Mondel z II TE (wyróżnienie w kategorii recytatorskiej szkół ponadgimnazjalnych), Kinga Michoń z II EH (I miejsce w kategorii recytatorskiej szkół ponadgimnazjalnych) oraz Justyna Piątek z I TT (II miejsce w kategorii unstrumentalno - wokalnej szkół ponadgimnazjalnych).

Liderzy szkolni projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” zapraszają uczniów ZSEG do udziału w IV edycji konkursu „Mam Zawód. Mam Fantazję”. 

W nocy z 9/10 czerwca 2013 r. o godz. 3:10 na Dworcu PKP w Tarnowie miało przybyć 30 osób pełnych radości i optymizmu – uczniów naszej szanownej szkoły imienia Józefa Piłsudskiego. Zamiast tego zjawiło się 29 zaspanych i niewyraźnych uczniów oraz opiekunowie pani mgr Anna Smoleń z mężem i mgr Józef Parys. Drogę do Oświęcimia pokonaliśmy pociągiem (z przesiadką w Krakowie) bez problemów, co aż dziwne, jeśli chodzi o PKP. Na miejsce przyjechaliśmy ok. godz. 7:30.

WAKACJE 2013 W TARNOWIE

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

17 czerwca 2013 r. (poniedziałek) o godz. 1200 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

21 maja uczniowie z naszej szkoły wraz z Profesor Krystyną Gawdzińską- opiekunem Koła Miłośników Poezji wzięli udział w "Czytaniu Juliana Tuwima". To wydarzenie odbyło się w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego.

Recytatorzy i wokaliści z Koła Miłośników Poezji wystąpili w Koncercie Finałowym XVI Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej w Tarnowskim Teatrze 3 maja 2013 roku Sara Szabla z klasy I TT zajęła 3 miejsce w Kategorii recytatorskiej w XVI Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Polskie Towarzystwo "Sokół- Świat Pracy" Zespół wokalno-instrumentalny działający przy Kole Miłośników Poezji również był laureatem 3 miejsca w kategorii wokalno-instrumentalnej wśród przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu tarnowskiego.
Uczniów przygotowała do zmagań konkursowych i towarzyszyła w eliminacjach oraz w finale 3 maja 2013 roku opiekun Koła Miłośników Poezji mgr Krystyna Gawdzińska.

Uczniowie naszej szkoły w składzie:Kamiński Łukasz, Sak Adrian, Fidowicz Bartłomiej, Panek Katarzyna,Potępa Dominika, Sępek Marek, Anna Kozik, Hebda Tomasz, Bryg Karolina, Mirek Paweł, Kamil Krawczyk 20.05 2013r. stoczyli kolejny pojedynek z ZSOiT w ramach projektu Tarnowska Liga Debatancka.Temat debaty brzmiał: Media ogłupiają społeczeństwo.

Była to walka o 3 miejsce. Uczniowie dyskutowali ze sobą w dwóch ośmioosobowych drużynach, zwolennicy tezy i jej przeciwnicy.

Loża Mędrców składająca się z działaczy społecznych, osób publicznych, autorytetów społeczności lokalnej przyznała naszej drużynie 721 punktów, zaproszona publiczność przyznała 2 punkty. Dzięki odniesionym zwycięstwom nad IV LO , V LO  i ZSOiT nasza szkoła odniosła wielki sukces i zajęła 3 miejsce. Opiekunami naszej grupy są pani dr Anna Gąsior i pani mgr Anna Pojedyniec.

17 czerwca odbędzie się Gala podsumowująca całość Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

Temat: "EKOFOTA - Bliżej natury 2"

Organizator: Branżowa Organizacja Odzysku S.A. w Tarnowie

Zadaniem dla uczestników jest wykonanie zdjęć prezentujących ciekawe, intrygujące i niezwykłe formy przyrody (fauna, flora, pejzaże), jak również problematykę zanieczyszczenia przyrody na terenie Polski. 
W konkursie mogą brać udział uczniowie w wieku 14 - 19 lat.
Każdy uczeń może zgłosić do konkursu maksymalnie 5 zdjęć. Zdjęcia powinny być dostarczone na nośniku CD lub DVD wraz z formularzem zgłoszeniowym (formularz do pobrania i skserowania u opiekuna Koła Fotograficznego od poniedziałku 20.05.13).
W konkursie mogą brać udział tylko prace autorskie, zarówno w poziomie jak i w pionie, kolorowe, czarno-białe i w sepii wykonane dowolną techniką i przekazane w postaci cyfrowej w rozszerzeniu jpg, tif, bmp na płycie CD lub DVD, zapisane w minimalnej wielkości 1 Mb. Zabronione jest dokonywanie jakichkolwiek fotomontaży, dopuszcza się jedynie podstawowe korekty np. ostrości, nasycenia, balansu bieli oraz kontrastu. Termin dostarczenia prac do opiekuna koła  27 -28. 05. 2013 r. Rozstrzygnięcie konkursu - 10. 06. 2013 r. Zwycięskie prace otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe:
- I miejsce - Tablet
- II miejsce - Karta podarunkowa o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepie Media Markt
- III miejsce - Ramka elektroniczna 


Dni Lwowa w Tarnowie Anno domini 2012 przypadły na 25 i 26 maja. Program zaś skupiał uwagę uczestników tego święta na humorze Lwowa. Jak co roku, tak i tym razem w Sali Lustrzanej zgromadził się spory tłum członków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich o. w Tarnowie oraz zaproszonych przez nich gości, także z Ukrainy i Wrocławia.


Przedstawienie Ora – światło pamięci przygotowane przez uczniów w ramach Szkolnej Sceny Teatralnej zdobyło III miejsce
w ogólnopolskim konkursie na scenariusz teatralny na temat: Relacje polsko-żydowskie w ramach IX edycji programu Pamięć dla Przyszłości, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Honorowy patronat nad programem objął Minister Edukacji Narodowej. Współorganizatorami i patronami konkursu byli również: Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce, Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma i Muzeum Historii Żydów Polskich.


W dniu 1 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie realizacji projektu Comenius Life-Long Learning pt. „Chcę opowiedzieć ci bajkę…”, w którym uczniowie i nauczyciele pracowali od września 2009 roku. Finał prac połączony został z prezentacją projektowych produktów i rozdaniem certyfikatów.

Uczestnikom projektu towarzyszyła Dyrekcja Szkoły oraz przedstawiciele uczniowskiej społeczności z Samorządu Szkolnego. W tym ważnym wydarzeniu wzięli również udział goście szczególni – Pani Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Krystyna Latała oraz wizytator Kuratorium Oświaty delegatury w Tarnowie Pani Lidia Głowacka.

 

Trwa międzyszkolny konkurs o życiu i twórczości Czesława Miłosza. Po dzisiejszym konkursie recytacji oraz pioenek do tekstów Miłosza, jutro przyjdzie czas na zmagania testowe nt. życia i twórczości poety. Po wykładzie o twórczości Miłosza, uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę prac plastycznych, po której nastąpi ogłoszenie wyników, występy laureatów i wręczenie nagród.

17 czerwca 2010 r. o godzinie 1200 rozpoczęły się obchody tegorocznych Dni Pamięci Żydów Galicyjskich „Galicjaner Sztetl”. Inauguracja wydarzeń odbyła się w Zbylitowskim lesie Buczyna, gdzie wczesnym latem 1942 r. Niemcy, zamordowali niemal dziesięć tysięcy Żydów przebywających w Tarnowie.


Krajowa Odznaka Jakości czerwiec 2009


Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. Odznaka Jakości jest przyznawana jako: Krajowa Odznaka eTwinning oraz Europejska Odznaka eTwinning.

 

Krajowa Odznaka Jakości
Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning tym szkołom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju.
Każda szkoła zarejestrowana w Programie eTwinning może ubiegać się o Odznakę Jakości za projekt, który realizuje.
Szkoła może otrzymać jedną Krajową Odznakę Jakości za każdy projekt eTwinning. Przy projektach trwających dłużej niż rok nauczyciele sami decydują, kiedy chcą ubiegać się o Odznakę.

W dniu 18 czerwca 2008 r. odbyła się szkolna wycieczka do Bełżca, miejsca upamiętniającego obóz zagłady ludności żydowskiej. Wyjechaliśmy o godzinie 630 rano. Podróż zapowiadała się na bardzo długą. W jej trakcie obejrzeliśmy dwa filmy, „Fałszerze” Stefana Ruzowitzky’ego i „Życie jest piękne” Roberto Benigniego, poruszające tematykę Zagłady. Filmy okazały się bardzo ciekawe. Po ponad trzech godzinach jazdy dotarliśmy do zamierzonego punktu, którym było muzeum obozu.

10 czerwca 2008r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Krakowa. Organizatorem było Koło Turystyczne przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Celem naszej podróży było zwiedzenie miejsc związanych z życiem Żydów zamieszkujących Kazimierz przed II wojną światową oraz zapoznanie się z ich ogromną tragedię, jaką była Zagłada. Na Kazimierzu czekała na nas przewodnik, która swoimi opowieściami przeniosła nas do „świata, którego już nie ma”.