A A A

Urząd Miasta Tarnowa zaprasza do udziału w konkursie "Tarnowski Junior Biznesu". Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przedstawienie biznesplanu na własną działalność gospdarczą w formie psemnej oraz w formie prezentacji wiedo, zgodnie z Regulaminem konkursu.
Osoby chętne do udziału w konkursie proszone są o zgłaszanie się do p. B. Sowińskiej-Pochroń do dnia 20 lutego 2019 r.

Dnia 30 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie odbyła się prelekcja Dyrektora tarnowskiego oddziału Domu Maklerskiego BDM S.A. - Pana Jana Kiełbasy. Tematem wykładu było: „Analiza fundamentalna i techniczna jako sposób doboru kierunku inwestycji”.

Dnia 29.01.2019r. w gablocie projektu Erasmus+ „Get in Shape for Europe” (na I holu koło sali 115) zostały wywieszone listy uczniów zakwalifikowanych do wyjazdów na szkolenia międzynarodowe do Bułgarii i Włoch oraz lista rezerwowa.
Przypominamy zakwalifikowanym uczniom o obowiązkowym posiadaniu  Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Małgorzata Krzemińska
Szkolny Koordynator projektu

Dnia 11 stycznia 2019 roku zakończył się I etap ogólnopolskiej rywalizacji XVII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez  Giełdę Papierów Wartościowych
w Warszawie oraz Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi.

Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! W tym roku środki uzyskane podczas zbiórki przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mimo słabej frekwencji na ulicach mieszkańców Tarnowa i okolic udało nam się zebrać kwotę: 8034,95 złotych.

W dniu 11.01.2019 odbył się w Krakowie etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Naszą szkołę reprezentowały: uczennica klasy 4TD Anita Skrabacz oraz uczennica klasy 4TT Weronika Sobol. Na 99 uczestników olimpiady Anita zajęła 6, a Weronika 7 miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

Bogusława Zaborowska

W dniu 20 grudnia 2018 r. wszyscy uczniowie i nauczyciel szkoły uczestniczyli w jasełkach szkolnych „Nadzieja, która dała wolność”. Jasełka przygotowane w roku, w którym obchodziliśmy 100-lecie Niepodległej, raz jeszcze przypomniały polską historię od czasów piastowskich przez wielkość Jagiellonów, potem okres zaborów i niepodległościowych zrywów, radość odzyskanej wolności, tragedię II wojny światowej, aż po rzeczywistość współczesnych uczniów ZSEG.

Już niedługo Święto Zakochanych. Z tej okazji w naszej szkole odbędzie się konkurs dla uczniów klas gastronomicznych. Uczestnicy będą mieli 180 minut na to, aby wykonać dwie porcje najsmaczniejszego i najpiękniejszego  "Deseru Walentynkowego".

Uczniowie klas gastronomicznych już kolejny raz mogli podnieść swoje umiejętności zawodowe w ramach warsztatów artystycznego zdobienia pierników lukrem królewskim. Zajęcia odbyły się 10 stycznia i wzięli w nich udział uczniowie z klas : 1 BC, 2 BC, 1 TT, 1 TD i 2 DH. Warsztaty poprowadziła p.Anna Bujak z firmy "Pierniczkomania". Zapraszamy chętnych na kolejne edycje szkolenia.

Zobacz zdjęcia

W dniu 8 stycznia w  Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie Kucharz i Cukiernik.

Dnia 11 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się KONKURS ZE ZNAJOMOŚCI ZWYCZAJÓW BOŻONARODZENIOWYCH W KRAJACH EUROPEJSKICH. W konkursie udział wzięli reprezentanci klas: 1 TE, 1 TT, 2 DH, 2 BC, 2 BK oraz członkowie Klubu Europejskiego. 3-osobowe drużyny musiały wykazać się znajomością tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych w różnych krajach europejskich.

Wszyscy uczniowie zakwalifikowani do wyjazdów na spotkania międzynarodowe do Bułgarii i Włoch są proszeni o wyrobienie dla siebie w trakcie ferii zimowych Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego  (EKUZ). Jeżeli ktoś posiada już taką kartę, proszę sprawdzić jej datę ważności (karta jest ważna 1 rok) i ewentualne wyrobić nową. Karta ta jest jednym z dokumentów potrzebnych do wyjazdu.
Jednocześnie przypomina się, że każdy uczeń wyjeżdżający poza granice kraju ma obowiązek posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

Szkolny Koordynator projektu
Małgorzata Krzemińska

Dnia 11 stycznia 2019 roku grupa  uczniów naszej szkoły wzięła udział w LXVIII Zimowym Złazie Turystów na Górę św. Marcina. Opiekunami grupy były: pani Małgorzata Krzemińska i pani Magdalena Borszowska. Rajd rozpoczęliśmy na przystanku na ulicy Narutowicza w Tarnowie, gdzie spotkaliśmy naszego przewodnika – pana Stanisława Kornasia i z tego miejsca udaliśmy się autobusem do Skrzyszowa.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił listę osób zakwalifikowanych do II Etapu (wojewódzkiego) Ogólnopolskiej Olimpiady „Wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Trzy osoby z naszej szkoły: Emil Nowak – kl. IV TE, Kinga Ludwa – kl. IV TE i Katarzyna Kozioł – kl. I TE z sukcesem przeszły I etap konkursu i zakwalifikowały się do II etapu.
Serdecznie im gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie podczas kolejnej rywalizacji.
Opiekun: Marzena Malec-Witek

Uczniowie klas ITF, II TE, II DH oraz III TE, który wyjeżdżają w marcu do Wielkiej Brytanii proszeni są zgłoszenie do pracowni 210 w piątek (11.01.2019 r.), między godz. 8:30, a 10:20. Pilne i obowiązkowe!

Elżbieta Zięba

Końcem grudnia, uczniowie naszej szkoły, jak co roku, organizowali spotkania wigilijne ze swoimi wychowawcami. W dniu 21 grudnia 2018 r. wzięli udział w konkursie „Na najpiękniej przystrojoną salę lekcyjną, oddającą świąteczny - bożonarodzeniowy nastrój”.

W piątek 11 stycznia 2019 r. odbędzie się Zimowy Złaz Turystów na Górę św. Marcina.
Zbiórka uczestników złazu o godz. 7:45 w ZSEG (koło szatni).
Trasa i program złazu: Tarnów – Skrzyszów - Góra św. Marcina – Tarnów. Zakończenie Złazu nastąpi w Tarnowie na Starym Cmentarzu około godz. 13:00

Dnia 7 stycznia 2019 zostały opublikowane oficjalne wyniki I etapu konkursu EUROSCOLA, w którym główną nagrodą jest dofinansowany wyjazd dla 12 drużyn do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
W konkursie wzięło udział 363 drużyn z całej Polski. Do II etapu konkursu przeszło 290 drużyn, w tym 8 drużyn z naszej szkoły.

4 stycznia 2019 roku uczennice naszej szkoły: Aleksandra Kantor z 4TM oraz Joanna Michoń z 3TM wzięły udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Krakowie

opiekun Marta Sotomska

Konkurs na oficjalne logo projektu rozstrzygnięty!


W listopadzie 2018 roku został ogłoszony w szkole konkurs na logo promujące międzynarodowy projekt Erasmus+ „Get in Shape for Europe”. Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 20 prac, z których Komisja Projektowa wybrała 7 najlepszych.

W dniach od 3 do 17 grudnia Samorząd Szkolny prowadził akcję rozprowadzania kartek świątecznych wśród społeczności szkolnej na rzecz stowarzyszenia Sursum Corda. Zebrane pieniądze w kwocie 110 złotych zostały przekazane na konto stowarzyszenia.

Miło nam poinformować, że uczniowie klas maturalnych Monika Pacyna oraz Mateusz Stachura będą reprezentować naszą szkołę w centralnym etapie ogólnopolskiej olimpiady w Lublinie. Dla nas już są zwycięzcami, ale w dniach 22 - 24 marca będą walczyć o indeksy na wyższą uczelnię.

Moniko i Mateuszu życzymy Wam powodzenia!

Szanowni Państwo Profesorowie, drogie Koleżanki i Koledzy, wszyscy nasi Czytelnicy. Z nieukrywaną przyjemnością i wielką dumą informujemy o naszym jubileuszu.

Z przyjemnością informuję, iż uczeń klasy IIITE:
Emil Nowak
został finalistą II edycji Olimpiady Statystycznej organizowanej przez GUS. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

Maria Wantuch

Dnia 26 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja właścicielki Firmy BMP Consulting – Pani Barbary Miękiny-Pikul.

18 stycznia 2018 r. odbyło się opłatkowe spotkanie, corocznie organizowane przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich.

W dniu 16.01.18  w Zespole Szkół Spożywczych w Krakowie odbył się Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny w zawodach: cukiernik, kucharz i piekarz.

17 stycznia uczniowie w skadzie: Mateusz Galus I TE, Dawid Dymon II TZ i Marcin Słowik III ZK uczestniczyli w rozgrywkach tenisa stołowego w ramach współzawodnictwa szkół średnich. Po rozegraniu meczy w grupie okazali się bezwzględni dla swoich rywali z II i VII LO. Zwycięstwo w grupie dało im awans do finału, gdzie ostatecznie zajęli wysokie IV miejsce. Gratulujemy!

Agnieszka Salawa

W bieżącym roku szkolnym uczniowie ZSEG mogą ponownie uczestniczyć w praktykach zagranicznych w Grecji. Organizatorem wyjazdów jest krakowska firma PRAKTYKI STUDENCKIE. Warunki jakie muszą spełniać uczniowie:
- komunikatywna znajomość języka angielskiego,
- odpowiednie nastawienie i cechy charakteru (pożądane podczas obsługi gości hotelowych): upór, pomysłowość, chęć podejmowania nowych wyzwań, przebojowość, energiczność,
- ukończone 18 lat.

Dnia 14 stycznia 2018 r. dwudziestu trzech uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych wzięło udział w XXVI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem w tym roku było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Za nami 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szkoła na Bema przyjmowała w swoich progach wolontariuszy. W niedzielę zimno dało się każdemu we znaki, dlatego młodzi ludzie, kwestujący z wielkim zaangażowaniem na rzecz WOŚP, mogli skorzystać z gościnności ZSEG. Częstowani gorącą herbatką i słodkim ciasteczkiem, mogli odpocząć po trudach wędrówki ulicami miasta i zregenerować się przed dalszą pracą. Frekwencja była ogromna i bardzo wielu wolontariuszy skorzystało z naszej kawiarenki. Zapraszamy za rok!!!

Zobacz zdjęcia

W dniu 12 stycznia 2018 roku odbył się w ZSEG Szkolny Konkurs ze Znajomości Zwyczajów Bożonarodzeniowych.

W piątek, 12 stycznia miał miejsce w ZSEG Dzień Koszuli w Kratę zorganizowany przez Samorząd Szkolny oraz klasę gospodarz 3TE. Wszyscy uczniowie ubrani w koszule w różnorodną kratę byli w tym dniu zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek, a na przerwie o godzinie 12.50 mieli okazję zatańczyć belgijkę "w kratę" :)

W dniu 12 stycznia przedstawiciele klas :1TM, 3TE, 4TM 1DH, 2zk, 3zk odebrali z rąk dyrekcji nagrody za I i II miejsce w konkursie „Na najpiękniej przystrojoną salę lekcyjną, oddającą świąteczny - bożonarodzeniowy nastrój”, którymi są: IMMUNITET od odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianych kartkówek w jednym wybranym przez klasę dniu oraz słodkie niespodzianki.

W naszej szkole od lat działa Koło Miłośników Poezji. Zachęcamy uczniów do uczestnictwa w zajęciach. Mają one bardzo różnorodny charakter. Podsumowując pracę pierwszego półrocza 2017/2018 warto zwrócić uwagę na wycieczkę do Borzęcina.
Cóż takiego jest w Borzęcinie?

Zespół Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W niedzielę 14 stycznia 2018 r. serdecznie zapraszamy wolontariuszy WOŚP na rozgrzewającą herbatkę oraz smaczne ciasteczka. Czekamy na Was  w godz. od 1100 do 1500 w budynku naszej szkoły przy ul. Bema 9.

8 stycznia 2018 roku dwie nasze uczennice Natalia Dymon z 4TM i Katarzyna Zuziak z 4TN wzięły udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
opiekun mgr Marta Sotomska

W dniu 12 stycznia tj. w  najbliższy piątek obchodzimy Dzień Koszuli w Kratę. Więc nie ważne czy to czarno-czerwona krata, biało-czarna czy szkocka, założysz ją, a gwarantowane masz zwolnienie z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianych kartkówek 😊 Również z tej okazji na długiej przerwie o godzinie 12:50 na holu obok pokoju nauczycielskiego zorganizowana będzie belgijka w kratę 😉. Samorząd Szkolny ZSEG wraz z klasą gospodarz - 3 TE zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w zabawie.

Grudzień to miesiąc, w którym trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Wiele mówimy wówczas o obyczajach i tradycjach świątecznych.
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, organizowali wigilie klasowe ze swoimi wychowawcami. W dniu 22 grudnia 2017 r. wzięli udział w konkursie „Na najpiękniej przystrojoną salę lekcyjną, oddającą świąteczny - bożonarodzeniowy nastrój”.

Opiekun szkolnego Koła Historyczo-Turystycznego serdecznie zaprasza do udziału w II Tarnowskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapisu można dokonać u nauczycieli wychowania fizycznego lub u opiekuna szkolnego Koła Historyczo-Turystycznego Józefa Parysa.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

W dniu 23 stycznia braliśmy udział kolejnym spotkaniu w ramach promocji ZSEG. Tym razem uczniowie: Karolina Stąsiek z kl. 2TD oraz Tomasz Nowak z kl. 2TE spotkali się z młodzieżą z Gimnazjum w Szynwałdzie, której przekazali informacje na temat naszej szkoły. Po spotkaniu poszczególni uczniowie mieli okazję do indywidualnych rozmów z naszymi uczniami.

Anna Srebro

Dnia 20 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w LXVI Zimowym Złazie Turystów wraz z opiekunami koła Historyczno-Turystycznego panem Józefem Parysem i panią Anną Smoleń. Rajd rozpoczęliśmy na przystanku nieopodal Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie było nasze miejsce zbiórki i z tego miejsca udaliśmy się autobusem do Pogórskiej Woli.

W niedzielę 15 stycznia 2017 r. w czasie trwania 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gościliśmy w budynku naszej szkoły wolontariuszy. Przy gorącej herbatce i wypiekach naszych uczniów nabierali oni sił do dalszej pracy. 
Nad całością przedsięwzięcia czuwali nauczyciele ZSEG.

Sprawozdanie Szkolnego Sztabu WOŚP 2017

Zobacz zdjęcia

W dniu 16 stycznia braliśmy udział w Dniu Orientacji Zawodowej w IV Gimnazjum. Było to pierwsze spotkanie w ramach promocji ZSEG. Zaangażowani uczniowie Aleksandra Gacek z kl. II TM, Weronika Gąsiorek z kl. II TE oraz Patryk Gołąb i Michał Szpunar z kl. III TT. spotkali się z gimnazjalistami, którym przekazali informacje na temat naszej szkoły. W spotkaniu brały udział również inne szkoły z terenu miasta. Frekwencja gimnazjalistów oraz ich zainteresowanie naszym stoiskiem była bardzo duża. Z ciekawością słuchali o ofercie edukacyjnej szkoły oraz zawodach jakie można zdobyć będąc uczniem ZSEG. Dużym uznaniem cieszyły się nasze materiały promocyjne. Bardzo smakowały firmowe ciasteczka, którymi gimnazjaliści i ich nauczyciele byli częstowani przez naszych uczniów. Zaprezentowaliśmy się znakomicie!!!
ZOBACZ ZDJĘCIA

Opiekun Marta Zawadzka.

Dnia 13 stycznia odbył się już po raz kolejny Konkurs Kolęd i Zwyczajów Bożonarodzeniowych, w którym udział wzięli uczniowie z klas: 1 ZK, 2 DH, 2 TT, 4 TT.
Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w różnych krajach oraz mogli poznać nietypowe tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.W trakcie konkursu uczniowie sprawdzili nie tylko swoją wiedzę ale również umiejętności językowe śpiewając kolędy w wybranym języku obcym: angielskim, niemieckim lub rosyjskim.
Wyniki konkursu:
I miejsce - klasa 4 TT
II miejsce - klasa 1 ZK - grupa dziewcząt,
III miejsce - klasa 2 TT
IV miejsce - klasa 1 ZK - grupa chłopców
V miejsce - klasa 2 DH
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkości ufundowane przez Dyrekcję naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Organizatorzy: M. Bystrowska, K. Curyło, M. Krzemińska

Dnia 12.01.2017 roku na basenie w Tarnowie - Mościcach odbyły się w ramach licealiady zawod pływackie. Wśród dzielnie walczących znalazła się uczennica naszej szkoły -Karolina Florek z III TZ, która zajęła III miejsce pływając stylem motylkowym.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W rankingu techników opublikowanym przez portal edukacyjny Perspektywy nasze Technikum nr 3 zajęło 40 miejsce w województwie małopolskim. Pozostałe technika z Tarnowa zajęły odpowiednio: Technikum nr 4 im. T. Tertila w ZSM-E - 14 miejsce; Technikum nr 1 w ZST im. I. Mościckiego - 21 miejsce; Technikum nr 7 w ZS Budowlanych - 37 miejsce; Technikum nr 5 w ZSLiT im. J. Szczepanika 70 miejsce; Technikum nr 9 w ZS Ekonomiczno-Ogrodniczych 90 miejsce. Pozostałe technika znalazły się poza pierwszą setką. 

W dniu 22 grudnia 2016 r. delegacja młodzieży wraz z nauczycielem Agnieszką Kozioł odwiedziła Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy Mościckim Centrum Zdrowia. Jak co roku, ponad 40 chorym złożono życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oraz podarowano świąteczne upominki i własnoręcznie sporządzone ciasteczka. Oczywiście wdzięczność za trud pracy, jaką jest opieka nad ludźmi starszymi i chorymi należała się  również personelowi. Wizyta w takim miejscu to czas pokory i docenienia wartości zdrowia. W związku z obchodami święta szkoły kierownikowi oddziału przekazano pamiątkową książkę wydaną z okazji 40-lecia Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.

Tak zatytułowana jest seria spotkań z przedstawicielami tarnowskiego biznesu, przedstawicielami władz lokalnych i samorządowych oraz pracownikami i studentami szkół wyższych.
W dniu 16 grudnia 2016 r. wpisując się w obchody rocznicowe ZSEG zainaugurowaliśmy działanie „Kuźni”. Zorganizowano spotkanie ze studentami PWSZ w Tarnowie działającymi w Akademicki Inkubatorze Przedsiębiorczości, którzy przybliżyli zasady funkcjonowania Inkubatorów i przedstawili korzyści rozpoczynania w nim działalności gospodarczej.

Uczniowie klas hotelarskich i gastronomicznych mają w bieżącym roku szkolnym możliwość odbycia w okresie wakacji 3-miesięcznego stażu/praktyki zawodowej w hotelach na Krecie i Rodos.

W ramach działań Koła Historyczno-Turystycznego, dzięki zaproszeniu Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie w dniach 3-5 czerwca 2016 roku (piątek-niedziela) będziemy mieli możliwość już po raz drugi uczestniczyć w VII Rajdzie Szlakami Żołnierzy I. Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Opiekunowie Koła Historyczno-Turystycznego zapraszają chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji rajdu szlakami partyzantów Armii Krajowej na Podhalu. Impreza będzie miała charakter trzydniowego zmagania patroli na szlakach Beskidu Niskiego w okolicach Gorlic i Ropy, gdzie w czasie II wojny światowej działał III batalion I. pułku strzelców podhalańskich AK oraz Oddział Partyzancki "Żbik". Współorganizatorem rajdu są: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "I Pułku Strzelców podhalańskich AK", Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Gmina Ropa.Ilość miejsc jest ograniczona. W tym roku organizujemy dwa plutony maksymalnie w liczbie do 10 osób.

Urząd Miasta Tarnowa po raz drugi ogłosił konkurs "Tarnowski Junior Biznesu" skierowany do uczniów tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych i studentów.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przedstawienie biznesplanu na własną działalność gospodarczą. Termin składania prac konkursowych mija 31 marca 2016 r. Na laureatów czekają cenne nagrody.
Osoby zainteresowane konkursem proszone są o kontakt z p. mgr Marią Wantuch.  Zachęcamy do zapoznania się z REGULAMINEM KONKURSU

Dnia 14.01.2016 r. uczennice naszej szkoły z klas: ITT, IITN i IITZ pod przewodnictwem prof. Anny Smoleń wzięły udział w „LXV Zimowym Złazie Turystów”.
Nasza grupa, prowadzona przez przewodnika górskiego PTTK pana Jana Knapika, rozpoczęła swoją wycieczkę w Porębie Radlnej, skąd skierowaliśmy nasze kroki się w stronę Zawady, gdzie poznaliśmy historię zabytkowego drewnianego kościółka p.w.św. Marcina. Następnie udaliśmy się na Górę św. Marcina, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę Tarnowa. Rajd zakończyliśmy na Starym Cmentarzu oddaniem hołdu poległym powstańcom.
Celem rajdu było zapoznanie młodzieży z historią Powstania Styczniowego. Był on uczczeniem 153 rocznicy wybuchu powstania, a my jego uczestnicy swoim wysiłkiem podczas marszu dziękowaliśmy poległym partyzantom walczącym w latach 1863-64 oraz wszystkim tym, którzy poświęcili swoje życie, by Polska mogła stać się niepodległa.

Zobacz zdjęcia

Dnia 14.01.2016 roku w naszej szkole nastąpiła zmiana na stanowisku Prezesa Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych. Wedle zasad na stanowisko Prezesa Szkolnego Biura Maklerskiego powołuje dyrektor ZSEG. Dyrektor szkoły Jerzy Feret podziękował za dotychczasową współpracę Rafałowi Grzeszczukowi- uczniowi klasy IV TE, a powołał w zamian Przemysława Skrucha- ucznia klasy III TE. 

Dnia 10 stycznia 2016 r. dwudziestu trzech uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych wzięło udział w XXIV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Nasi wolontariusze kwestowali w trzech tarnowskich domach handlowych: Max, Świt i Zenit jak również na ulicach miasta. Na ten szczytny cel udało nam się zebrać kwotę w wysokości 5282,25 PLN. Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucili „coś do puszki”.

W piątek 8 stycznia obchodziliśmy Dzień Dziwaka. Podczas przerw można było zaobserwować na korytarzach barwną grupę niezwykłych postaci.
Wszystkie osoby, które pojawiły się w tym dniu w szkole w niezwykłym,  śmiesznym lub nietypowym stroju mogły liczyć na zwolnienie z odpowiedzi ustnych oraz niezapowiedzianych kartkówek.

Od roku szkolnego 2015/2016 egzamin maturalny z każdego przedmiotu obowiązkowego i przedmiotu dodatkowego, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej, jest odpłatny dla absolwentów, którzy:

I. Informacje ogólne dla ucznia/absolwenta

1. Prawa i obowiązki zdającego przystępującego do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje
w zawodzie określają akty prawne:
a. ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1991 r. Nr 95 z późn. zm.), ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty i niektórych innych ustaw (Dz.U.2015.357),
b. rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 kwietnia 2015 roku w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (Dz.U.2015.673).

Koło Miłośników Poezji zaprasza do udziału w konkursach:
- recytatorskim
- wokalno-instrumentalnym
związanych z twórczością Zbigniewa Herberta. Eliminacje szkolne zostaną przeprowadzone w dmiu 6 marca 2015 roku o godz. 11:00 w sali 116.
Pomocą w przygotowaniu tekstów służy opiekun koła p. Krystyna Gawdzińska, do której należy zgłaszać chęć swojego uczestnictwa do 4 marca.
Serdecznie zapraszamy.

Szkolne Koło Miłośników Poezji

Dnia 29 stycznia 2015 roku uczniowie klas trzecich po raz kolejny mogli sprawdzić swoją wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii, kultury, geografii Niemiec, Austrii Szwajcarii i Liechtensteinu.
W konkursie zwycięzcami okazali się:
I miejsce - Klaudia Łuszcz - klasa 3 TT,
II miejsce - Kamil Drygaś - klasa 3 TT,
III miejsce - Natalia Głuszak - klasa 3 TE,
wyróżnienie - Karolina Kajmowicz - klasa 3 TE.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk Pana Dyrektora Jerzego Fereta.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

29 stycznia 2015 r. odbyło się w naszej szkole opłatkowe spotkanie, na które swoich przyjaciół oraz członków zaprosiło Towarzystwo Miłośników Lwowa. Wśród obecnych znaleźli się: przedstawiciele władz miasta – zastępca prezydenta miasta Tarnowa – p. H. Słomka Narożański  oraz pełnomocnik do spraw kultury - p. K. Latała, reprezentanci Gminy Tarnów, stowarzyszeń kultywujących patriotyczne tradycje i szkół współpracujących z Towarzystwem. Ta, przebiegająca w miłej atmosferze, uroczystość była okazją do podzielenia się opłatkiem, przypomnienia lwowskich zwyczajów bożonarodzeniowych oraz świątecznych, pełnych humoru, anegdot. Nie zabrakło również podsumowania dokonań Towarzystwa w 2014r., zasługujących na  uznanie, które zebrani wyrazili gromkimi brawami. Czas, umilany rozmowami, przeplatanymi  wspólnym kolędowaniem, mijał bardzo przyjemnie za sprawą sympatycznej atmosfery i wyjątkowego nastroju, życzliwości, otwartości, a także dzięki  bardzo smacznym wigilijnym daniom serwowanym przez uczniów ZSEG.

W niedzielę 25.01.2015r o godz. 16:30 w domu katechetycznym przy Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego podczas wspólnego kolędowania odbyła się prezentacja multimedialna, prezentująca dorobek członków Koła Fotograficznego ZSEG obejmujący dwa zadane tematy indywidualne: „Szopki bożonarodzeniowe” i „Hej kolęda, kolęda”.

W dniu 25.01.2015r. (niedziela) o godz. 16:30 w domu katechetycznym przy Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego podczas wspólnego kolędowania odbędzie się prezentacja multimedialna wykonana na podstawie dostarczonych zdjęć członków Koła Fotograficznego ZSEG.  Czytaj dalej...

...

Uczniowie naszej Szkoły Roksana Marzec, Justyna Piątek , Karolina Gąsiorek, Katarzyna Czosnyka, Monika Wolska, Justyna Stonko, Karolina Kloch,Katarzyna Kłusek , Karolna Bryg, Jolanta Potępa, Magdalena Warzecha, Rafał Sury, Robert Przybysz, Rafał Okaz, Dawid Sadko pokonali IILO w Tanowie w pierwszym pojedynku TLD, który odbył się 18. 12.2014 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Temat debaty “Życie kilka wieków temu było prostsze “. Debata zakończyła się wynikiem: 430 –410 dla naszej Szkoły.

Opiekunowie Anna Gąsior , Anna Pojedyniec.

Dnia 11 stycznia 2015 r. dwudziestu trzech uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych brało udział w XXIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych. 

W dniach 19-20 grudnia 2014 roku na terenie tarnowskich supermarketów: "Stokrotka" na ul. Klikowskiej, "Rossmann" w DH "Świt" i "Rossmann" w CH "Zenit" odbyła się zbiórka karmy i datków na rzecz bezdomnych psów i kotów pod patronatem Fundacji Zmieńmy Świat.
Zebrano 1621,50 zł i 341,4 kg karmy na kwotę ok. 2168,74 zł. Dziękujemy uczennicom klas: 1zk, I TN, I TM, II TE, III EH, które pod opieką pani prof. Beaty Nowak dzielnie wspierały akcję zbierając datki do puszek i karmę. Dziękujemy jeszcze raz!

W dniu 22 grudnia 2014 r. 30 uczniów z naszej szkoły pomagało w przygotowaniu i obsłudze wigilii dla ludzi bezdomnych.
http://zseg.vs01.intershock.pl/wigilia-dla-ludzi-bezdomnych/

Dnia 21 stycznia 2014 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie dotyczącym wiedzy o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu, zorganizowanym przez p. mgr A. Kraus i p. mgr K. Curyło. Po części pisemnej uczestnicy obejrzeli ciekawy film o kulturze, historii i geografii Niemiec. Rywalizacja była tak zacięta, że konieczna była dogrywka. Ostatecznie zwycięzcami okazali się:

I miejsce – Michał Zapart – klasa III TL
II miejsce – Marta Wrona – klasa III TL
IV miejsce – Aneta Skiba – klasa II TD

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

Dnia 18 stycznia 2014 r. odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci pracowników naszej szkoły. Przybyło około 30 dzieci. Najpierw wszyscy oglądnęli bajkę pt.: „Czerwony kapturek” w wykonaniu uczniów 1 TZ, którzy znakomicie wcielili się w grane postacie. Po przedstawieniu dzieciaki wzięły udział w różnych zabawach i quizach przygotowanych specjalnie na tę okazję, a za odgadnięte zagadki można było otrzymać słodycze i inne nagrody.

W dniu 21 stycznia 2014 roku odbył się szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego "Horen, lesen und zugleich verstehen" dla klas pierwszych i drugich.
W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas: I TE, I TM, I EH, I TD, II EH, II TE, II TT.
Do drugiego etapu zakwalifikowały się:


Aneta Prędota kl. II TE
Karolina Trytko kl. I TM
Katarzyna Kot kl. I TE
Justyna Krawiec kl. I TE
Katarzyna Potępa kl. II EH
Joanna Sobarnia kl. I EH

Życzymy powodzenia

W ramach programu "Ferie zimowe Tarnów 2014" zapraszamy do aktywnego spędzenia ferii. 

Do pobraniaProgram Ferie 2014 w Tarnowie.

Sprawozdanie Szkolnego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 12 stycznia 2014 r. dwudziestu trzech uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych brało udział w XXII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała na zakup sprzętu ratującego życie dzieci jak również godnej opieki medycznej seniorów.

Zakończył się Turniej Piłki Siatkowej  Dziewcząt klas I. W rozgrywkach brało udział 6 zespołów, które rozegrały mecze w dwóch grupach eliminacyjnych.
Do fazy finałowej awansowało 4 zespoły, gdzie podczas zaciętej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzcę:
 
I miejsce klasa I TT
II miejsce klasa I EH
III miejsce klasa TM
IV miejsce klasa I TZ
 
Wszystkim zespołom gratulujemy i dziękujemy za udział.

W dniu 5 grudnia w naszej szkole odbyło się IV Forum dyskusyjne Samorządów Szkolnych szkół technicznych i zawodowych miasta Tarnowa. Naszymi gośćmi były zaprzyjaźnione szkoły: Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, Zespół Szkół Techniczno – Zawodowych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych.

W dniu 5 grudnia 2013 roku odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości.
W konkursie wzięło udział 46 uczniów z klas: IV TE, IV EK i III EH.
Do drugiego etapu zakwalifikowali się:
1. Monika Onak z klasy IV EK
2. Mateusz Szafraniec z klasy IV TE.

Drugi etap odbędzie się 20 stycznia.
Życzymy powodzenia.

W czwartek 19 grudnia 2013 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu ze Znajomości Alfabetu Języka Rosyjskiego.
Więcej...

...

2.12.2013 r. odbyły się w Hali TOSiR Mistrzostwa Tarnowa w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza szkoła zajmując I miejsce w grupie eliminacyjnej zakwalifikowała się do finałów.
17.12.2013 r. odbyły się finały, do których awansowało 8 zespołów wyłonionych z eliminacji.
Reprezentacja ZSEG w składzie:
1.Cichoń Monika  IV TE
2.Kamykowska Aleksandra IV TE
3.Nytko Magdalena I TD
4.Baran Agnieszka III EH
5.Łuszcz Klaudia II TT
6.Kozioł Paulina III EH
7.Łabno Anna  III TL
8.Wojtas Joanna  I TZ
9.Kloch Justyna  III TM
10.Usarz Kinga  IV TM
11.Potępa Katarzyna II EH
12.Potępa Joanna  I TM
Pod opieką mgr M. Draweckiej wywalczyła III miejsce zdobywające brązowy medal Mistrzostw Tarnowa w siatkówce dziewcząt.

14.12.2013r. w szkole ZSEG w Tarnowie odbyły się warsztaty szkoleniowe „Obsługa Gości – Serwis specjalny”, przeprowadzone przez Akademię Kelnerską Grzegorza Górnika.

http://zseg.vs01.intershock.pl/warsztaty-obsluga-gosci/

Zajęcia sportowo-rekreacyjne w tarnowskich organizacjach kultury fizycznej w ramach Programu

„Ferie zimowe Tarnów 2013"


Dnia 14 stycznia 2012r.  w Zespole Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych odbyła się zabawa choinkowa. Wzięły w niej udział dzieci pracowników ZSEG. Na początku młodzież zaprosiła dzieci i rodziców do obejrzenia inscenizacji  pt. „Jaś i Małgosia” przygotowanej przez uczniów klasy II TM, III TK, I DG, II TK pod opieką pani Agnieszki Paligi i Renaty Wróbel.

 MATURA 2012

OSOBY, KTÓRE W MAJU 2012 ROKU ZDAJĄ EGZAMIN MATURALNY JAKO POPRAWKOWY PROSZONE SĄ O STAWIENIE SIĘ W SEKRETARIACIE MŁODZIEŻOWYM SZKOŁY W CELU POTWIERDZENIA ZGODNOŚCI DANYCH OSOBOWYCH WPROWADZONYCH DO SYSYTEMU.

SPRAWĘ PROSZĘ TRAKTOWAĆ JAKO WAŻNĄ I PILNĄ !!!

 

EGZAMIN ZAWODOWY 2012

OSOBY, KTÓRE W MAJU 2012 ROKU ZDAJĄ EGZAMIN ZAWODOWY JAKO POPRAWKOWY PROSZONE SĄ O STAWIENIE SIĘ W SEKRETARIACIE MŁODZIEŻOWYM SZKOŁY W CELU POTWIERDZENIA ZGODNOŚCI DANYCH OSOBOWYCH WPROWADZONYCH DO SYSYTEMU.

SPRAWĘ PROSZĘ TRAKTOWAĆ JAKO WAŻNĄ I PILNĄ !!!

3 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego, ul. Gen J. Bema 9/11 odbyło się spotkanie rozpoczynające cykl zajęć seminaryjno-warsztatowych dla nauczycieli i uczniów w ramach "Akademii historii współczesnej".

Złaz poświęcony jest 148 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego i odbędzie się 20 stycznia 2011 r.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w Zimowym Złazie Turystów proszone są o kontakt z opiekunem Koła Turystycznego mgr Anną Smoleń w celu dokonania zapisu i wniesienia opłaty 13 zł (pamiątkowy znaczek metalowy, bilet PKP).

W dniach 25 – 31. 01. 2010 r. Muzeum Żydowskie Galicja w Krakowie zorganizowało seminarium naukowe dla nauczycieli historii i języka polskiego, które zostało poświęcone zwyczajom, kulturze, religii oraz historii Żydów. Całość tygodniowego seminarium ogniskowała się wokół postawionego na początku tematu: Kontekst nauczania o Holokauście.

Obchody ogólnopolskie XIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w tym roku zostały zorganizowane w Tarnowie. Hasłem spotkania był cytat z księgi Rodzaju „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej do kraju, który ci ukażę”.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej z udziałem prof. Leszka Balcerowicza i czołówki polskich ekonomistów. Tematem obrd będzie: "20 lat przemian ustroju gospodarczego Polski. Dokonania - wyzwania".

Hej, za rok matura,

Za pół roku.
Już niedługo, coraz bliżej,
Za pół roku.
Minęła studniówka
Z wielkim hukiem.
Czas ucieka i matura
Coraz bliżej.  

Wszyscy doskonale znamy utwór Czerwonych Gitar pt. „Matura”, który co roku towarzyszy kolejnym rocznikom maturzystów.

Jednym z ważniejszych dni w życiu przyszłych abiturientów jest Bal Studniówkowy. Tak mnóstwo przygotowań na wiele miesięcy wcześniej, by ta jedyna noc została w pamięci jak najdłużej.

Znalezienie odpowiedniego stroju, fryzjer, makijaż, krawat wszystko jak najpiękniejsze by tego wieczoru lśnić. Panie prezentują najnowsze trendy sukni, kawalerzy błyszczą elegancją. Uśmiechy na twarzach, radość i ostatnie chwile beztroski. Ostatni bal dzieciństwa - pierwszy bal otwierający dorosłe życie.

Rok 2009 poświęcony był pamięci Juliusza Słowackiego. Właśnie życia i twórczości poety z Krzemieńca dotyczył Małopolski Konkurs Czytelniczo – Recytatorski Bo to jest wieszcza najjaśniejsza chwała, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie. Organizatorzy ze swoją propozycją trafili w dziesiątkę, bowiem konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 140 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski. Naszą Szkołę reprezentowały cztery uczennice: Paulina Świerczek, Ewelina Iwaniec, Elżbieta Klimek oraz Monika Iwaniec. Wszystkim gratulujemy niezłych wyników, szczególne zaś gratulacje należą się Monice Iwaniec, zdobywczyni wyróżnienia. Wręczenie nagród miało miejsce 8 stycznia w Krakowie i było bardzo przyjemną uroczystością.

M.S.

Już po raz trzeci nasi uczniowie Technikum w zawodzie technik ekonomista uczestniczyli W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z ZAKRESU RACHUNKOWOŚCI.

W pierwszym etapie - edukacyjnym, który odbył się 08 grudnia 2009 r. w szkole brało udział 21 uczniów z klasy 3TE i 4TE. Najwyższe wyniki uzyskali:

Katarzyna Urbanek kl. 3TE

Natalia Węgrzyn kl.4TE

Rafał Nowak kl.4TE

Monika Krakowska kl.4TE

Anna Szatko kl.4TE

Drugi etap kwalifikacyjny odbył się w dniu 05 stycznia 2010r. w szkole i uczestniczyli w nim zwycięzcy etapu pierwszego.

Najwyższy wynik uzyskał RAFAŁ NOWAK Z KL.4TE i w dniu 11 lutego 2010r. będzie brał udział w trzecim ogólnopolskim etapie kształtującym umiejętności, który odbędzie się w Rzeszowie.

Wszystkim dotychczasowym zwycięzcą gratulujemy, a Rafałowi życzymy udanego startu i satysfakcjonujących wyników w rozgrywkach finałowych.

 

Nauczyciele rachunkowości zwycięzców:

Barbara Sowińska – Pochroń i Magdalena Naleźny

32 Europejskie Spotkanie Młodych w Poznaniu 29.12.2009 - 02.01.2010.

Już po raz czwarty w Polsce zostało zorganizowane Europejskie Spotkanie Młodych z inicjatywy wspólnoty ekumenicznej braci z Taize. Miastem młodych stał się Poznań. Trzy uczennice z naszej szkoły Marta Mikrut (TG), Monika Smęda i Patrycja Kogut (IITN) i s. Agnieszka (katechetka) wzięły udział w tych spotkaniu.

W dniu 16 stycznia 2009 roku miałem wraz z innymi członkami Koła Turystycznego przyjemność uczestniczyć w Zimowym Złazie „Góra św. Marcina”, który poświęcony był 146 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Celem złazu było zapoznanie uczestników z historią Powstania Styczniowego i jego związków z Tarnowem, przypomnienie rocznicy wyzwolenia Tarnowa spod okupacji hitlerowskiej, poznanie Ziemi Tarnowskiej w zimowej szacie, integracja młodzieży z różnych środowisk.

W dniu 18 stycznia 2008 roku o godzinie 715 wraz z kółkiem turystycznym wybrałem się na LVII Zimowy Złaz „Góra św. Marcina”. O 730 mieliśmy pociąg, który nas przetransportował do Pleśnej gdzie zaczął się złaz. Trasa wycieczki miała się następująco: Pleśna - Słona Góra – Góra św. Marcina – Tarnów. W czasie przerw organizowanych przez mgr Józefa Parysa żeby nam przybliżyć tematykę powstania styczniowego zaczął nam opowiadać fascynujące wydarzenia w dziejach polski. Trasa przebiegała początkowo asfaltowymi uliczkami, następnie przerodziła się w podmokłe ścieżki prowadzące przez lasy i pola. Po drodze nie obeszło się bez przelotnych opadów, a niekiedy nawet i burz deszczowych oraz silnego i porywistego wiatru.