szkoła

A A A

Kochani, to wyjątkowa sprawa i wyjątkowa prośba o pomoc.
Nasza uczennica i koleżanka z kl. 3 TDG walczy o zdrowie. Pomóżmy jej uzbierać kwotę potrzebną na leczenie by jak najszybciej mogła do nas wrócić. Każda złotówka na wagę złota. Dagmara zawsze starała się pomagać innym teraz my pomóżmy Jej!

https://zrzutka.pl/choroba-skapodrzewiak-glejak

W dniu 22 czerwca 2022 w sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbyło się Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022. Wydarzenie było okazją do nagrodzenia najlepszych uczniów z tarnowskich szkół.
W tym roku nagrodzono 53 osoby. Byli to zarówno uczniowie szkół publicznych, jak i niepublicznych. Wyróżnienia otrzymali z rąk prezydenta Romana Ciepieli oraz jego zastępcy pani Bogumiły Porębskiej. Prymusi Tarnowa, oprócz dyplomu, dostali pamiątkowe pióro z grawerem. W części artystycznej uroczystość wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 33.

Wakacje tuż tuż, a więc pora trochę się do nich przygotować.
W środę 22.06.2022 Szkolne Koło Historyczno-Turystyczne zorganizowało dla uczniów ZSEG Dzień Podróżnika. Uczniowie klas 3ER, 3DRG i 3TM wraz z Panią Małgorzatą Krzemińską mieli możliwość oglądnięcia prezentacji o sławnych polskich podróżnikach i ich osiągnięciach oraz wziąć udział w quizie podróżniczym z nagrodami.

Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się w akcję charytatywną, mającą na celu pomoc dzieciom chorym, przebywającym w szpitalu. W ramach akcji zbieraliśmy książeczki, puzzle, gry, materiały plastyczne, które zostaną wykorzystane przez dzieci oraz nauczycieli Zespołu Specjalnych Szkół Przyszpitalnych w Tarnowie.

Uczennice z klas branżowych w zawodzie cukiernik po raz pierwszy brały udział w Ogólnopolskim Turnieju Uczniowskim organizowanym przez Cukiernię Sowa. Konkurs obejmował dwie kategorie - indywidualną i zespołową. W pierwszym etapie, w kategorii indywidualnej wzięły udział tegoroczne absolwentki Emilia Kłusek i Justyna Kozioł.

W maju bieżącego roku uczniowie naszej Szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Biologicznym „Stwórz model DNA”.
Konkurs polegał na przygotowaniu przestrzennego modelu budowy DNA z dowolnych materiałów.
Do Pracowni Biologicznej dostarczono cztery starannie wykonane prace. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością oraz dodatkowo poszerzyli swoją wiedzę z zakresu genetyki.

Z radością i dumą pragniemy poinformować, że uczennica naszej szkoły Magdalena Zych, z klasy IIITM zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Literackim TARNÓW OPOWIEDZIANY.
Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Uczelnianą ANS w Tarnowie. Wręczenie nagród odbyło się 15 czerwca 2022 w Auli Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.
Życzymy Magdalenie dalszych sukcesów i ciągłego rozwijania zainteresowań literackich.

1 czerwca 2022 roku czyli w Dniu Dziecka czas spędziliśmy twórczo uczestnicząc w szkoleniu online, które prowadzili Łukasz Konik i Artur Wawer. Mieliśmy ograniczony czas bo tylko 2 godziny. Grupa uczniów, która wzięła udział w zajęciach w ciągu tych dwóch godzin przygotowała 7 potraw. To już drugie szkolenie w tej formule, w którym braliśmy udział. Link do fotek z tego wydarzenia https://www.youtube.com/watch?v=IlLkIqBmXgY

Elżbieta Teper

W dniu 20.05.2022 uczniowie klas gastronomicznych uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Makro w Krakowie. Tematem warsztatów były potrawy i napoje wykonywane na bazie roślin lub z ich dodatkiem. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji link do filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Thz9bPXYSIE

Elżbieta Teper

Dnia 15 czerwca 2022 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Kształcenia Zawodowego podsumowująca konkurs „Mam zawód. Mam Fantazję”, organizowany w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.
Konkurs „Mam zawód. Mam Fantazję”, to wielobranżowy konkurs zawodowy skierowany do uczniów szkół kształcących się w technikach oraz szkołach branżowych w Małopolsce.

Krzyż Zasługi "Serve Patrie"Krzyż Zasługi Związku Oficerów Rezerwy RP „Serve Patrie” („Służyć Ojczyźnie”) dla Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych w Tarnowie
10 czerwca 2022 r., w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, odbyły się obchody Jubileuszu 100 - lecia Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
Zaproszonych gości, powitał płk rez. Alfred Kabata – Prezes Zarządu Głównego ZOR RP, który przedstawił również prezentację multimedialną nt. historii Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i jego współczesnych osiągnięć.

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy składamy wszystkim honorowym dawcom krwi w ZSEG życzenia zdrowia, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Dziękujemy za bezinteresowne ratowanie życia ludzkiego oraz szlachetność serca, niech Wasza postawa będzie wzorem do naśladowania przez przyszłych krwiodawców-

Dyrekcja ZSEG, opiekun SZK PCK/HDK

W związku ze zbliżającym się terminem wyjazdu na zagraniczne staże zawodowe do Hamburga w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznym w Tarnowie trwają intensywne przygotowania uczniów do planowanego na przełomie sierpnia i września pobytu młodzieży za granicą.
Aby sprostać stawianym wymaganiom, szybko dostosować się do nowych warunków i otrzymać wysokie oceny od niemieckich przedsiębiorców, przed wyjazdem na staż uczniowie biorą udział w kursach przygotowawczych, które pomogą im w nabyciu wiedzy i kwalifikacji potrzebnych w czasie odbywania stażu.

15.06.2022
Las ,,KRUK'' w Skrzyszowie
OGÓLNOSZKOLNY RAJD PIESZY
POMNIK ROZSTRZELANYCH W SKRZYSZOWIE


Szkolny, patriotyczny spacer do lasu Kruk bocznymi drogami
Tarnowa i Skrzyszowa, ku czci pomordowanych w latach 1939-1945.

Rekrutacja do projektu.
Z godnie z regulaminem rekrutacji, do dnia 25 lutego 2022 r. zbierane były dokumenty aplikacyjne uczniów zainteresowanych uczestnictwem w stażu.  Test kwalifikacyjny z języka niemieckiego odbył się 3 marca. Po przeanalizowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz na podstawie wyników testu z języka niemieckiego, Komisja rekrutacyjna ustaliła 22 osobową listę uczniów zakwalifikowanych do projektu oraz 4 osobową listę rezerwową.

Od marca 2022 r. trwają intensywne przygotowania uczniów do planowanego na przełomie sierpnia i września pobytu młodzieży za granicą.
Aby sprostać stawianym wymaganiom, szybko dostosować się do nowych warunków i otrzymać wysokie oceny od niemieckich przedsiębiorców, przed wyjazdem na staż uczniowie biorą udział w kursach przygotowawczych, które pomogą im w nabyciu wiedzy i kwalifikacji potrzebnych w czasie odbywania stażu. Grupa stażystów odbywa serię spotkań przygotowujących do pobytu na stażu o charakterze językowym (30 godzin kursu języka niemieckiego i 20 godzin kurs języka angielskiego), organizacyjnym, pedagogicznym, oraz kulturowym.
W ramach przygotowania kulturowego odbywają się spotkania ze stażystami, podczas których poruszana będzie tematyka różnic organizacyjnych, mentalnościowych jak i socjologicznych między Polską a Niemcami ze szczególnym naciskiem na organizację pracy i stanowiska pracy w miejscu odbywania stażu.
Uczestnicy projektu są przeszkoleni również w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy na poszczególnych stanowiskach oraz pomocy przedmedycznej. 

W związku ze zbliżającym się terminem wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe do Niemiec, w dniach od 26 do 28 maja 2022 r. odbyła się wizyta przygotowawcza w Hamburgu, w której uczestniczyła wicedyrektor szkoły pani Elżbieta Zięba, koordynator projektu pani Jolanta Erazmus oraz przedstawicielka instytucji partnerskiej „Infeba” pani Virginia Vincaite.
Celem wizyty było omówienie najważniejszych kwestii dotyczących organizacji zawodowych staży dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, a także uzgodnienie szczegółów planowanego przyjazdu uczniów, pobytu, zakwaterowania i wyżywienia oraz programu kulturowego. W trakcie wizyty odbyły się również rozmowy z pracodawcami przyszłych praktykantów, zapoznanie z przedsiębiorstwami, w których młodzież odbywać będzie praktyki, a także poznanie miejsc zakwaterowania beneficjentów.

Dnia 27 sierpnia br., 22 uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno–Gastronomicznych, w ramach projektu ERASMUS+,  wyjechało na zagraniczne praktyki zawodowe do Hamburga. Zgodnie z planem na miejsce beneficjenci dotarli o 6 rano 28 sierpnia, gdzie w jednej z hamburskich restauracji odbyło się spotkanie z dyrektorem instytucji przyjmującej Panią Virginiją Vincaite. W trakcie spotkania podpisane zostały porozumienia o programie zagranicznego stażu, przedstawiony został regulamin odbywania praktyk zawodowych, a także uczniowie otrzymali adresy  firm, w których odbywać będą staż. Beneficjenci  zostali zapoznani  również z planem sieci komunikacyjnej Hamburga oraz z zasadami funkcjonowania i korzystania  z tamtejszej komunikacji. Po spotkaniu uczniowie w towarzystwie pracowników instytucji goszczącej udali się do hoteli, w których spędzą najbliższe trzy tygodnie.

 W poniedziałek 29.08.2022 uczniowie po raz pierwszy udali się do firm, w których odbywają praktyki zagraniczne. Po przybyciu na miejscu każdemu ze stażystów został przydzielony opiekun, którego zadaniem było, zapoznanie stażystów z obowiązującym w zakładzie pracy regulaminem, przeszkolenie uczniów w zakresie obsługi urządzeń znajdujących się w zakładzie pracy oraz zapoznanie z harmonogramem pracy na najbliższy tydzień. Na koniec każdy z opiekunów przydzielił uczniom zadania wynikające z wcześniej ustalonego programu praktyk zagranicznych.

Podsumowanie pierwszego tygodnia praktyk zagranicznych - wizyta monitorująca w zakładach pracy
Dobiegł końca pierwszy tydzień praktyk zagranicznych w hamburskich przedsiębiorstwach, na których liście znajdują się m.in. firmy handlowo – usługowe tj. “Penny Markt”, “Sushi Take Away” i “Backwerk”, hotele i pensjonaty tj. “Seehotel Schwanenhof”, “Zur alten Linde”, “Hotel & Restaurant Schröder”, “Hotel & Restaurant zum Meierhof”, “Hotel Restaurant zur Windmühle”. Po zapoznaniu się z obowiązującym w zakładach pracy regulaminem, przeszkoleniem w zakresie obsługi urządzeń znajdujących się w zakładzie pracy i kryteriami oceny praktyki zawodowej, stażyści przystąpili do realizacji przydzielonych im zadań.

Monitorowanie efeków pracy stażystów odbywa się poprzez cotygodniową wizytę koordynatora projektu Pani Jolanty Erazmus i opiekuna ze strony instytucji wysyłajacej Pani Renaty Wróbel wspólnie z mentorem instytucji przyjmujacej Panią Virginija Vincaite u uczestnika w miejscu praktyki.
Pierwsza wizyta monitorująca u praktykantów polegała na obserwacji wykonywanych przez uczniów zadań i ich ocenie oraz przeprowadzeniu rozmowy z uczniem i jego opiekunem pod kątem oczekiwań i planów na przyszły tydzień.

 Podsumowanie drugiego tygodnia praktyk zagranicznych
Drugi tydzień zagranicznych praktyk zawodowych to codzienne wykonywanie zadań przydzielonych uczniom przez opiekunów praktyk, przez które przyswajają oni nowe umiejętności i wiedzę w zakresie swoich kierunków kształcenia. Dzięki kontaktom z klientami i współpracownikami, stażyści podnoszą również swoje kompetencje językowe wykazując się coraz większą samodzielnością w podejmowaniu decyzji i otwartością w relacjach międzyludzkich. Polscy opiekunowie z ramienia ZSEG Pani Jolanta Erazmus i Pani Renata Wróbel współnie z mentorem instytucji przyjmujacej Panią Virginija Vincaite na bieżąco monitorują realizacje programu praktyk zagranicznych, prowadzą rozmowy z uczniami i ich opiekunami, przez co zagraniczny staż uczniów zarówno od strony formalnej jak i logistycznej przebiega na najwyzszym poziomie.

 

Ostatni tydzień praktyk zagranicznych w Hamburgu
Trzeci tydzień zagranicznych staży zawodowych upłynął pod znakiem wytężonej pracy, zdobywania nowych umiejętności zawodowych oraz językowych. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem wykonywali ostatnie już zadania, powierzone im przez pracodawców zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem. Dokonana została również ocena efektów kształcenia poprzedzona dyskusją z opiekunem stażu, a efekty kształcenia udokumentowane zostały w indywidualnym wykazie osiągnięć przez instytucję goszczącą.

W piątek podczas wspólnej kolacji dyrektor instytucji partnerskiej Pani Virginija Vincaite dokonała uroczystego podsumowania zagranicznych praktyk zawodowych, a także wręczyła uczniom certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w zagranicznym stażu. Zdobyte dzięki udziałowi w projekcie umiejętności zostaną potwierdzone również dokumentem Europass Mobilność, który zostanie wręczony uczniom w czasie zaplanowanej na marzec uroczystości podsumowującej praktyki szkolne.
Trzytygodniowe praktyki zawodowe umożliwiły uczniom zetknięcie się z rzeczywistym środowiskiem pracy w firmie zagranicznej, wpłynęły na wzrost umiejętności językowych, pozwoliły na zdobycie doświadczenia zawodowego oraz tak ważnych i cenionych przez pracodawców kompetencji społecznych.

 

Uroczyste podsumowanie projektu
W dniu 29 marca 2023 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznym odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+.

W towarzystwie dyrekcji, przybyłych na uroczystość gości: przedstawicieli organu prowadzącego, pracodawców, rodziców beneficjentów oraz uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, uczestnicy praktyk dzielili się swoimi przeżyciami, opowiadali o miejscach praktyk, nabytych umiejętnościach i o programie kulturowym, który realizowali podczas zagranicznego stażu.
Na zakończenie Pani Dyrektor Dorota Bargieł-Kurowska i Pani wicedyrektor Elżbieta Zięba wręczyły wszystkim uczestnikom praktyk zagranicznych honorowane we wszystkich państwach Unii Europejskiej certyfikaty Europass-Mobilność potwierdzające odbycie praktyki zawodowej.

Uroczystość uświetniła również degustacja potraw kuchni niemieckiej przygotowanych przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.
Na korytarzu szkolnym oprawy dopełniła wystawa zdjęć dokumentująca pobyt uczniów na zagranicznym stażu oraz ulotki i inne gadżety promujące zagraniczny staż.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w projekt „Dzieci zdrowe – dzieciom chorym”. Celem akcji jest gromadzenie darów serca wśród uczniów i przekazaniu ich na potrzeby uczniów, hospitalizowanych w tarnowskim szpitalu im. św. Łukasza. Z zostaną one wykorzystane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Specjalnych Szkół Przyszpitalnych w Tarnowie.

W dniach 25 kwietnia – 25 maja 2022 roku w ZSEG odbywała się zbiórka mokrej i suchej karmy dla kotów. „Majową zbiórką dla Kocurka” wspieraliśmy działania tarnowskiej Fundacji „Zmieńmy świat”, która troszczy się o bezdomne koty, prowadząc m.in. koci szpitalik. W akcję czynnie włączyły się następujące klasy: 3DRG, 3TEG, 1ER, 2TE, 1BC, 3BC. Udało nam się zebrać 22, 8 kg mokrej karmy oraz 5 kg suchej karmy dla kotów. Serdecznie dziękujemy młodzieży za hojność, wrażliwość i otwartość serc dla braci naszych mniejszych.

Opiekunowie szkolnego wolontariatu

miejsca praktyk w HamburguW związku ze zbliżającym się terminem wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe do Niemiec, w dniach od 26 do 28 maja odbyła się wizyta przygotowawcza w Hamburgu, w której uczestniczyła wicedyrektor szkoły pani Elżbieta Zięba, koordynator projektu pani Jolanta Erazmus oraz przedstawicielka instytucji partnerskiej „Infeba” pani Virginia Vincaite.
Celem wizyty było omówienie najważniejszych kwestii dotyczących organizacji zawodowych staży dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, a także uzgodnienie szczegółów planowanego przyjazdu uczniów, pobytu, zakwaterowania i wyżywienia oraz programu kulturowego. W trakcie wizyty odbyły się również rozmowy z pracodawcami przyszłych praktykantów, zapoznanie z przedsiębiorstwami, w których młodzież odbywać będzie praktyki, a także poznanie miejsc zakwaterowania beneficjentów.

Projekt Sztuka Mięsa

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie "Sztuka mięsa". Zadaniem było wykonanie potraw z wieprzowiny. Na facebookowej stronie projektu zostały umieszczone zdjęcia z warsztatów w szkołach. Zachęcamy wszystkich do "lajkowania" postu dotyczącego naszej szkoły pod linkiem: https://www.facebook.com/Sztuka-Mi%C4%99sa-105952601692780
WALCZYMY O WYJAZD NA FINAŁ DO WARSZAWY!!!

W czerwcu 2021r. już po raz drugi nasza szkoła została wyróżniona certyfikatem Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego. W tym roku wręczenie certyfikatu nie mogło odbyć się w siedzibie Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie z powodu epidemii koronawirusa.

Prymus Tarnowa 2021Dnia 23 czerwca 2021 w sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbyło się uroczyste XIV Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021.
Niezmiernie miło nam poinformować, że Tytuł Prymusa Tarnowa 2021 dla najlepszych uczniów ZSEG - otrzymali:
- Sebastian Cichowski - uczeń Technikum Nr 3.
- Justyna Kozioł - uczennica Branżowej Szkoły I stopnia Nr 3.
Serdecznie gratulujemy.

Na egzamin należy zgłosić się najpóźniej pół godziny przed jego rozpoczęciem z dowodem osobistym lub innym dokumentem (koniecznie z aktualnym zdjęciem).
Uczniowie przynoszą ze sobą przybory i materiały wskazane w komunikacie dyrektora CKE.
Na salę nie wolno wnosić telefonów komórkowych i innych urządzeń telekomunikacyjnych.
Szczegółowe informacje dla wszystkich zdających znajdują się w załącznikach.

Kierownik szkolenia praktycznego
Grażyna Łątka

Wewnętrzny harmonogram części praktycznej  egzaminu - technikum
Wewnętrzny harmonogram, części pisemnej - technikum
Wewnętrzny harmonogram części praktycznej  egzaminu - SBI
Wewnętrzny harmonogram, części pisemnej - SBI
Komunikat o pomocach - część pisemna egzaminu
Komunikat o pomocach - część praktyczna egzaminu

Informujemy, że Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. wprowadziło zasady organizacji dodatkowych zajęć, których celem jest uzupełnienie braków powstałych podczas kształcenia na odległość.
W ramach tych zajęć mogą być organizowane lekcje wspomagające uczniów w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości i umiejętności z przedmiotów ogólnokształcących.
Zajęcia będą organizowane w terminie od 2 września do 22 grudnia 2021 r. Udział uczniów w zajęciach wspomagających nie jest obowiązkowy – zajęcia są organizowane dla chętnych uczniów, przy czym grupa musi liczyć co najmniej 10 osób. Możliwa jest także organizacja zajęć międzyoddziałowych.
Rodzice ucznia lub pełnoletni uczeń składają pisemną deklarację uczestnictwa ucznia w organizowanych w szkole zajęciach wspomagających z danego przedmiotu lub przedmiotów.
Termin składania deklaracji - u wychowawcy klasy - do 21 czerwca 2021r. (max do godz. 12.00)
Złożenie deklaracji zobowiązuje ucznia do uczestnictwa w danych zajęciach.
Zachęcamy do skorzystania z tej dodatkowej formy uzupełnienia wiadomości.

Pobierz deklarację DOCX lub PDF

Pamiętaj o rozwadze nad wodą!
Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro, rzeka czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność wypoczywających. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku – o tragedię nietrudno.
Policja przypomina o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w rejonach/okolicach zbiorników wodnych.

Podziękowania z Państwowej Inspekcji PracyW bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny brała udział w programie prewencyjnym Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura Bezpieczeństwa”.

W dniu 7 czerwca 2021 r. w ZSEG 46 uczniów uczestniczyło w szkoleniu kelnerskim. Uczniowie z dużym zaangażowaniem ćwiczyli noszenie tac, talerzy, serwowanie potraw. Szkolenie prowadził p. Grzegorz Górnik. Poznane arkana zawodu kelnera ułatwi dalsze zdobywanie wiedzy z dziedziny obsługi gości. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat poświadczający ukończenie kursu.

Elżbieta Teper

W dniach 10 – 28 maja 2021 roku w ZSEG odbywała się zbiórka suchej karmy dla kotów. „Majową zbiórką dla Kocurka” wspieraliśmy działania Tarnowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którego przedstawiciele, często ludzie starsi, niezamożni dokarmiają bezdomne koty lub organizują dla nich „domy zastępcze”. W akcję charytatywną włączyły się następujące klasy: 3TE, 3TM, 3TD, 3TT, 3BC, 3BK, 2TEG, 2TMG, 2TDG, 2DRG, 2BKG, 2TD, 2ER, 2BC, 1MR. Udało nam się zebrać 53,65kg. Serdecznie dziękujemy młodzieży za hojność i wrażliwość, jak dotąd niezawodne oręże w pomaganiu innym!

Małgorzata Bystrowska, Małgorzata Skrabacz

W dniu 4 czerwca 2021 r. szkoła będzie zamknięta.

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły nr 7/2020/2021 dzień 4 czerwca 2021 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szkoły nr 33/2020/2021 dzień 4 czerwca 2021 r. jest dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji i obsługi.

Zgodnie z rozporządzeniem MEiN od dnia 31 maja 2021 r. wszystkie klasy wracają do nauki stacjonarnej.

Zarządzenie Dyrektora Szkoły z dnia 28 maja 2021 r.

Rozporządzenie MEiN z dnia 28 maja 2021 r.

Dnia 31 maja 2021 roku w Krakowie odbył się międzyszkolny finał akcji edukacyjnej dotyczącej przedsiębiorczości społecznej pn. „Szkoła Biznesu Społecznego”, organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. W finale brało udział 15 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego. Uczniowie naszej szkoły Mateusz Kłusek i Mateusz Myszor z klasy III TE zajęli drugie miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

Opiekun: Małgorzata Migduła, Renata Fior

W dniu 7.06.2021 r. w sali obsługi Konsumenta odbędzie się szkolenie kelnerskie dla uczniów ZSEG

Szkolenie będzie odbywało się w dwóch turach Lista uczestników

Dzięki ukończonemu szkoleniu na Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych i sytuacji epidemiologicznej mogliśmy uczestniczyć w darmowych symulacjach firmy REVAS.
W okresie od 26.03.2020 do 17.06.2020 klasa 1THG w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości uczestniczyła w Biznesowych Symulacjach firmy REVAS. Uczniowie w zespołach 3 osobowych prowadzili swoje wirtualne przedsiębiorstwo w branży turystycznej. Realizując tym samy w innowacyjny sposób podstawę programową z podstaw przedsiębiorczości w zakresie działalności przedsiębiorstwa poprzez trening umiejętności przedsiębiorczych.

Informacja dla uczniów o egzaminie praktycznym w kwalifikacjach AU.20, TG.04 i TG.07:

- na egzamin należy zgłosić się pół godziny przed jego rozpoczęciem

Na egzamin należy zgłosić się najpóźniej pół godziny przed jego rozpoczęciem z dowodem osobistym lub innym dokumentem (koniecznie z aktualnym zdjęciem).

Uczniowie przynoszą ze sobą przybory i materiały wskazane w komunikacie dyrektora CKE.
Na salę nie wolno wnosić telefonów komórkowych i innych urządzeń telekomunikacyjnych.
Szczegółowe informacje dla wszystkich zdających znajdują się tu: http://www.zseg.tarnow.pl/index.php/egzamin-zawodowy-2020

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Nr 24/2019/2020 r. w sprawie organizacji roku szkolnego w dniach od 15 do 26 czerwca 2020 r.

Dnia 19 czerwca 2020 r. trzyosobowy zespół uczniów z klasy II TE - Banaś Kamila, Cichowski Sebastian i Kozioł Katarzyna pod opieką Pani Marzeny Malec-Witek - reprezentował naszą szkołę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Człowiek jest stworzony do radości! – te słowa Jana Pawła II stanowiły jeden z tematów zaproponowanych do rozważenia w Szkolnym Konkursie Literacko Plastycznym „Pamiętamy. Ojcu świętemu Janowi Pawłowi II w stulecie urodzin”.

14 CZERWCA ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWCY - Z okazji światowego dnia krwiodawcy składamy wszystkim honorowym dawcom krwi w ZSEG życzenia zdrowia, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Dziękujemy za bezinteresowne ratowanie życia ludzkiego oraz szlachetność serca. niech wasza postawa będzie wzorem do naśladowania przez przyszłych krwiodawców-

Dyrekcja ZSEG, opiekun SZK PCK/HDK

Komunikat Dyrektora Szkoły dotyczący Matury 2020 oraz konsultacji prowadzonych przez nauczycieli dla uczniów klas promocyjnych i klas czwartych.

 

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną w kraju, nie możemy zaprosić Was w mury naszej szkoły na Dzień Otwarty. W zamian zapraszamy na wirtualny spacer po szkole.

 

Wakacje – to czas, na który czekają nie tylko dzieci ,młodzież, ale i również nauczyciele.
Po miesiącach pracy nadchodzi oczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji.

Gratulacje dla Agaty Gąciarz oraz Klaudii Kołodziejczyk – laureatek III Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Kresach
W dniach 14 – 15 czerwca odbył się w Lublinie II Światowy Kongres Środowisk Kresowych, w ramach którego podsumowano III Międzynarodowy Konkurs o Kresach. Na uroczystość tę zaproszono zdobywców I miejsca w poszczególnych kategoriach konkursowych.

W czerwcu 2019r. członkowie Klubu Europejskiego włączyli się w kampanię Komisji Europejskiej #RaiseYourPencil, która ma zachęcić młodych Europejczyków do wyrażenia solidarności z rówieśnikami spoza UE, którzy z powodu sytuacji kryzysowych w swoich małych ojczyznach nie mogą uczęszczać do szkoły.

Praktyczne umiejętności w handlu - Innowacja pedagogiczna w LIDL sp. z o.o. sp.k.
Uczniowie klasy II DH kształcący się w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w ciągu roku szkolnego w zajęciach warsztatowych, wizytach zawodoznawczych i szkoleniach w sklepach LIDL oraz Centrum Dystrybucji LIDL na terenie Tarnowa.
Realizacja tego projektu pozwala uczniom na poznanie przyszłych miejsc pracy. W nowym roku szkolnym uczniowie będą odbywali praktykę zawodową 4-tygodniową we wszystkich sklepach firmy LIDL.
Opiekunem projektu jest kierownik szkolenia praktycznego Grażyna Łątka.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Dnia 13 czerwca 2019r. 5-osobowa drużyna z Klubu Europejskiego w składzie: P.Ptak, K.Świerczek, P.Bieleński, K.Rudny, P.Kozioł  pod opieką pani Małgorzaty Krzemińskiej wzięła udział w Wirtualnym Festiwalu Internetowym z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Uchodźcy – święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca w Tarnowie nagrodziło uczniów naszej szkoły podczas VI Gali Tarnowskiej Marki Talentu, która odbyła się 12 czerwca 2019 r. o godz. 1000 w auli PWSZ.

Technikum nr 5 im. Jana Kilińskiego i Branżowa Szkoła I Stopnia nr 5 im. Jana Kilńskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu są organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego poświęconego Janowi Kilińskiemu „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami”. Patronat nad Konkursem objęli:

W dniu 4.06.2019 r. odbył się konkurs geograficzny dla uczniów klas pierwszych, pt.: „Parki narodowe w Polsce”.

Dnia 6 czerwca 2019 przeprowadzony został Szkolny Turniej Wiedzy o Społeczeństwie, w którym udział wzięło 12 uczniów z klas: 2 TE, 2 TM oraz 2 DH.

Byliśmy na 30 – tych urodzinach Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich Oddział w Tarnowie

7 czerwca delegacja Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w składzie: Martyna Burnat, Patrycja Lach, Paulina Noga (I TF), Aleksandra Januś, Paweł Kozioł, Kinga Maj, Weronika Mądel, Kacper Świerczek (II TE), Izabela Kolak (1 BK) oraz Paweł Kaczówka (III TT) - uczestniczyła w obchodach „perłowej” rocznicy, świętowanej przez TMLiKPW.

Uczeń ZSEG Wojciech Bąba zdobył II miejsce w Finale VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

Dnia 4 VI 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta Panem Krzysztofem Podgórskim .
Udział wzięły klasy : 2BK , IIITE , IITE , 2BC , ITM, ITE , IIITT.

Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca w Tarnowie serdecznie zaprasza na VI Galę Tarnowskiej Marki Talentu, która odbędzie się 12 czerwca 2019 r. o godz. 1000 w auli PWSZ.

Uczniowie wyjeżdżający na staż do Wielkiej Brytanii mają dodatkowe zajęcia z psychologii rozłąki oraz z pierwszej pomocy w środę 12 czerwca 2019 r o godz. 12:05. Obecność obowiązkowa. Zajęcia prowadzą p.p. M Zawadzka i M. Bystrowska.

W dniu 5 czerwca odbył się szkolny konkurs cukierniczy na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. Wzięło udział 11 uczniów z klas 1BC, 2 BC i 3ZC, a ich zadaniem było przygotowanie wyrobu cukierniczego w temacie "Powiew lata".

W dniu 1 czerwca, kolejny raz uczniowie ZSEG mogli pokazać swoje umiejętności przed widownią w innym regionie promując tym samym naszą placówkę.

W 75 rocznicę bitwy o Monte Cassino Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej - Zarząd Główny w Warszawie z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim zorganizował ogólnopolski konkurs historyczny.

W dni 31 maja 2019 roku wolontariuszki z klasy 2DH: Michela Kuczek, Aleksandra Mądel, Natalia Wycykał, odwiedziły swoich młodszych kolegów i koleżanki z grupy ASY w Przedszkolu Niepublicznym PROMYCZEK. Przedszkolaki zostały zaproszone do świata baśni braci Grimm, gdzie wysłuchały baśni Kopciuszek. Następnie miały możliwość uczestniczyć w zajęciach plastycznych oraz ruchowo-muzycznych. Zabawa była przednia!!!
ZOBACZ ZDJĘCIA

Informujemy, że dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na kierunku Technik Ekonomista i Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz w Branżowej Szkole I stopnia na kierunku: cukiernik i kucharz.
Telefon: 14 636 10 76; 14 636 10 77; 14 636 10 78

Informacja dla uczniów przyjętych do Technikum nr 3 w zawodzie Technik Ekonomista

Wykaz podręczników dla klas pierwszych jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce Uczeń/Podręczniki.

22 czerwca 2018 r.
745 - 830 - Msza Św.
– młodzież chętna, miejsce - Kościół pod wezwaniem Św. Maksymiliana Kolbe
830 – 915 – Zakończenie roku szkolnego – wręczanie nagród – młodzież ZSEG – miejsce uroczystości - Kościół pod wezwaniem Św. Maksymiliana Kolbe
915 - 1000 - Rozdanie świadectw promocyjnych młodzieży ZSEG – miejsce - budynek szkoły (odrębny harmonogram)

Fundacja Efekt Motyla otwiera nabór wniosków o stypendium na rok szkolny 2018/2019!

Szczegółowe informacje w załączniku: Informacja o stypendium
Do pobrania: Wniosek o przyznanie stypendium

Wykaz imprez i zajęć sportowo-rekreacyjnych w ramach programu "Lato w mieście - bezpieczne wakacje Tarnów 2018"

Czerwiec - Lipiec

Sierpień - Wrzesień

Nasza szkoła zdobyła II miejsce w konkursie młodzieżowym pod hasłem "Potrzebna krew - Twoja także" w kategorii szkół średnich. Honorowi krwiodawcy naszej szkoły oddali w 2017 r. 107800 ml krwi, jako najcenniejszy dar dla drugiego człowieka.
Dziękujemy.
Dyrekcja oraz SzK PCK/HDK.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

W dniu 4 czerwca 2018 r. odbył się konkurs będący podsumowaniem projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej „Młody przedsiębiorca i pracownik na lokalnym rynku pracy wobec wyzwań prawa pracy i etyki biznesu”. Uczniowie z klas I TD, I TE i III TE biorący udział w zajęciach zmierzyli się z pytaniami zaproponowanymi przez poszczególnych wykładowców, dotyczącymi zagadnień omawianych podczas wykładów i warsztatów:
1) „Prawne aspekty rynku pracy. Podstawy wiedzy dla młodego przedsiębiorcy i pracownika”. Wykład dwuczęściowy: pierwsza część – z punktu widzenia pracodawcy, druga część – z punktu widzenia pracownika – dr Anna Gądek, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.
2) „Etyka w biznesie, etyka procesu rekrutacyjnego pracowników” – mgr Urszula Kozioł, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.
3) „Perspektywy rozwoju lokalnego rynku pracy. Szanse dla młodych przedsiębiorców i pracowników. Lokalny patriotyzm gospodarczy. Smart city. Strefy ekonomiczne” – dr Jolanda Stanienda, pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
4) „Umiejętne inwestowanie własnego kapitału” – mgr Jan Kiełbasa dyrektor POK Domu Maklerskiego BDM S.A. Oddział w Tarnowie.
5) „Etyka w biznesie” – ks. prof. Janusz Królikowski, dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Pomocą w przygotowaniu do konkursu była publikacja projektowa, zawierająca materiały przekazane przez wykładowców.
Uroczyste zakończenie projektu wraz z wręczeniem nagród dla zwycięzców konkursu w poszczególnych klasach i certyfikatów dla wszystkich uczestników odbyło się w dniu 15 czerwca 2018 roku. Podsumowania pracy uczniów dokonali Dyrektor Szkoły Pan Jerzy Feret i Zastępca Dyrektora Pani Dorota Bargieł-Kurowska. W uroczystości brali też udział wychowawcy poszczególnych klas: Pani Dominika Gwóźdź – wychowawca klasy I TD, Pani Marzena Malec-Witek – wychowawca klasy I TE i Pani Małgorzata Skrabacz – wychowawca klasy III TE. Głównym i najbardziej oczekiwanym przez uczniów momentem uroczystości było wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu w poszczególnych klasach. Cenne nagrody (tablety i dyski zewnętrzne) ufundowane w ramach projektu przez Narodowy Bank Polski za najlepsze wyniki w konkursie zdobyli:
Klasa I TD
1 miejsce – Kinga Niedolaz
2 miejsce – Łucja Usarz
3 miejsce – Aleksandra Leszczyńska

Klasa I TE
1 miejsce – Paweł Kozioł
2 miejsce – Piotr Bieleński
3 miejsce – Patrycja Ptak

Klasa III TE
1 miejsce – Emil Nowak
2 miejsce – Tomasz Nowak
3 miejsce – Weronika Gąsiorek

Nagrody uczniom wręczyli Dyrektor Szkoły Pan Jerzy Feret i Zastępca Dyrektora Pani Dorota Bargieł-Kurowska. Następnie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w projekcie i zakres omawianych zagadnień.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wykorzystania zdobytej podczas zajęć wiedzy.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

W dniu 4 czerwca 2018 r. odbył się konkurs będący podsumowaniem projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej „Młody przedsiębiorca i pracownik na lokalnym rynku pracy wobec wyzwań prawa pracy i etyki biznesu”.

Zespół w składzie: Leon Kusek – II Zk, Damian Stachura- II Zk, Michał Radliński- III Zk oraz Paweł Kaczkówka z II TT zdobyli wyróżnienie w Mędzyszkolnym  Konkursie Piosenki Nienieckojęzycznej, wykonując utwór „Du hast” zespołu Rammstein.

Uczniowie naszej szkoły podobnie jak w ubiegłym roku zajęli 2-gie miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców.  W tym roku szkolnym startowało 12 szkół z Tarnowa, Żabna i Dąbrowy Tarnowskiej.

W dniu 4 czerwca br klasy 1DH, 3TE, 3TM oraz 3DH uczestniczyły w spotkaniu z podróżnikiem p. Samuelem Kępskim z grupy Trzask.pl, które poświęcone było Japonii. Uczniowie wysłuchali relacji i ciekawostek z podróży po Kraju Kwitnącej Wiśni ilustrowanych pokazem slajdów oraz pamiątkami i artefaktami typowymi dla Japonii.
Kolejne spotkanie z podróżnikami z grupy "Trzask.pl" poświęcone Islandii odbędzie się w jesieni.
Samorząd Szkolny

W dniu 4 czerwca br klasy 1DH, 3TE, 3TM oraz 3DH uczestniczyły w spotkaniu z podróżnikiem p. Samuelem Kępskim z grupy Trzask.pl, które poświęcone było Japonii. Uczniowie wysłuchali relacji i ciekawostek z podróży po Kraju Kwitnącej Wiśni ilustrowanych pokazem slajdów oraz pamiątkami i artefaktami typowymi dla Japonii.
Kolejne spotkanie z podróżnikami z grupy "Trzask.pl" poświęcone Islandii odbędzie się w jesieni.
Samorząd Szkolny

W dniach 8-10 czerwca 2018r. 15-osobowa grupa naszej młodzieży wraz z opiekunami – p. Anną Smoleń, p. Małgorzatą Bystrowską oraz p. Małgorzatą Krzemińską wyruszyła na trasę 3-dniowego IX Rajdu Szlakami Żołnierzy 1PSP AK w Krościenku nad Dunajcem.

W dniu 12 czerwca 2018r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyła się V Gala Tarnowskiej Marki Talentu, zorganizowana przez Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca.

W dniu 15 czerwca 2018 roku w sali 115, o godz. 11:15 odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt edukacyjny „Młody przedsiębiorca i pracownik na lokalnym rynku pracy wobec wyzwań prawa pracy i etyki biznesu”.
W spotkaniu biorą udział klasy uczestniczące w projekcie: I TD, I TE oraz III TE.

Tegoroczne Dni Lwowa w Tarnowie przypadły na 8 i 9 czerwca. Uczniowie ZSEG zostali zaproszeni  do występu w programie artystycznym przygotowywanym na tę uroczystość.

„Wiem, rozumiem, wybieram! Świadomy obywatel to JA!” Tymi zdaniami mogą posługiwać się laureaci Szkolnego Turnieju Wiedzy o Społeczeństwie, który odbył się dnia 7 czerwca 2018 r. w naszej szkole.

W dniu 6 czerwca 2018r.w naszej szkole odbył się konkurs "Najlepszy uczeń w zawodzie kucharz”. Tematem przewodnim sporządzanych potraw były ZUPY Z FANTAZYJNYM DODATKIEM. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas I, II, Technikum oraz ZSZ kucharz. Uczniowie wykazali się kreatywnością i umiejętnościami gastronomicznymi.

Biblioteka szkolna informuje, że w tym roku można pożyczać książki na wakacje.

W dniu 23.05.2018 odbyła się kolejna edycja konkursu matematycznego "A gdyby matura była teraz…?". Tematem przewodnim w zadaniach konkursowych był "Świat funkcji". W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie klas trzecich. Przyszli maturzyści pracowali przez 90 minut z arkuszem maturalnym w warunkach podobnych do egzaminów maturalnych majowych.

„Paczka na Dzień Dziecka” – tak nazwana została akcja charytatywna organizowana przez Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia przy Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza i Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna o. w Tarnowie.

W dniu 24 czerwca 2017 roku absolwenci Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych klasa Technikum Gastronomicznego, rocznik maturalny 1992 zorganizowali spotkanie klasowe 25 lat po maturze.

Świadectwa, aneksy i informacje o wynikach egzaminu maturalnego będą wydawane 30 czerwca 2017 r. od godz. 10.00 w sekretariacie młodzieżowym.

Nasz wspólny wyjazd do Limanowej miał być pierwszym tego typu wypadem integrującym klasę.

Wykaz imprez i zajęć sportowo-rekreacyjnych w ramach programu "Lato w mieście - bezpieczne wakacje Tarnów 2017"

Czerwiec - Lipiec

Sierpień - Wrzesień

 

Słowa uznania i gratulacje otrzymali nasi uczniowie: Karolina Kostrzyńska, Kamil Borek, Konrad Wolański – kl. II DH, Joanna Michoń, Marcin Hamernik – kl. I TM, Dominika Rokosz – kl. I TE oraz Piotr Chrobak i Mateusz Stachura – kl. III TD, którzy 9.06.2017 r. wystąpili w programie artystycznym w ramach tegorocznych Dni Lwowa w Tarnowie. Uroczystość zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich pod kierunkiem p. Bogusławy Romaniewskiej w Sali Lustrzanej zgromadziła, jak zwykle, wielu gości z Ukrainy, Wrocławia, Krakowa i Tarnowa, którzy mieli okazję zapoznać się z historią Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Tarnowie wraz z Biblioteką Uczelniana Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Tarnowie zorganizowała 09.06.2017 r. z okazji Dnia Dziecka akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W imprezie uczestniczyły dzieci wybranych oddziałów przedszkoli oraz uczniów początkowych klas szkoły podstawowej z Tarnowa. Jednym z głównych elementów wydarzenia, odbywającym się pod hasłem „ Snuj się bajeczko, snuj”, było wykonanie wspólnie przez dzieci dużej, składanej, kolorowej książki. Okazało się to sporym wyzwaniem, ale i atrakcją dla dzieci a było poprzedzone prezentacją multimedialną na temat historii i rozwoju książek.

VIII Rajd szlakiem 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK odbył się w dniach 9-11 czerwca 2017 roku. Rajd został zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie oraz grupę rekonstruktorów 1 PSP AK z Limanowej. Trasa wiodła przez szlaki turystyczne w gminie Łososina Dolna. Naszymi opiekunami byli pani Anna Smoleń i pan Józef Parys.

Dnia 8 czerwca 2017 roku, odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego dla uczniów klas hotelarskich. W konkursie udział wzięło 12 uczniów naszej szkoły z klasy I TM, II TM oraz III TM. Test wiedzy z zakresu słownictwa zawodowego obejmował 5 ćwiczeń, maksymalnie można było uzyskać 55 punktów.

W dniu 7 czerwca 2017r. w ZSEG odbył się konkurs cukierniczy pt. „ MUFFINKI SŁONE I SŁODKIE”  W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas I Technikum oraz I i  II klasy ZSZ cukiernik.

Dnia 1 czerwca 2017 roku z okazji Dnia Dziecka na tarnowskim rynku odbył się happening zorganizowany przez Straż Miejską. Jego hasło brzmiało „Zamień promile na ciekawsze chwile”.
Ten sam tytuł nosił konkurs antyalkoholowy, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły w ramach działań Koła Miłośników Poezji pod opieką Pani Krystyny Gawdzińskiej. Jego podsumowanie odbyło się podczas happeningu. Wyróżnienie zostało przyznane uczennicy Joannie Michoń za wiersz pt. „Alkoholowy władca”, która wraz ze swoją klasą 1 TM udała się na uroczyste wręczenia nagród. W tym dniu Straż Miejska przygotowała wiele atrakcji i zapewniła dzieciom dobrą zabawę.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Krystyna Gawdzińska

Eliminacje Centralne XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - w bloku GASTRONOMIA przeprowadzono w dniach 2-3 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach k/Lublina.

W dniu 19.05.2017 w ZSEG odbyły się warsztaty cukiernicze prowadzone przez mistrzów cukiernictwa Pana Macieja Ślusarek  i  Pana Łukasza Piskorz z firmy KOMPLET Polska.
W zajęciach uczestniczyła młodzież z klas cukierniczych. W czasie warsztatów wykonywane były wyroby na bazie gotowych mieszanek cukierniczych, które są wykorzystywane w cukierniach i ciastkarniach do produkcji ciast i kremów.

Rozstrzygnięty został konkurs „Dziedzictwo chrześcijańskie w moim środowisku” zorganizowany z okazji 1050-lecia Chrztu Polski przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie.

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła została wyróżniona za upowszechnianie profilaktyki "Europejskiego kodeksu walki z rakiem". Z pośród 465 szkół zostało wyróżnionych 53, w tym Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. W szkole prowadzono zajęcia promujące zdrowy styl żywienia i badań profilaktycznych.

Koordynatorzy
M. Kawa, E. Duda-Drożdż

W dniach 19 i 20 czerwca 2016 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. W wyprawie wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Anną Smoleń oraz panem Józefem Parysem. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 5.00 rano wyjazdem z Tarnowa. W pierwszym dniu plan obejmował zwiedzanie Sulejówka - rodzinnego domu Józefa Piłsudskiego, Cmentarza na Powązkach ze szczególnym uwzględnieniem kwatery "Ł" tzw. Łączki, Pomnika Józefa Piłsudskiego, Pomnika Nieznanego Żołnierza, Pomnika Powstańców Warszawskich, Pomnika Małego Powstańca oraz Zamku Królewskiego.

Krew drem Serca, dla drugiego Serca. Krew darem życia.
Wiele ludzi niesie pomoc drugiemu Człowiekowi. Szczególną pomocą jest Honorowe Dawstwo Krwi. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie dla Powiatu Grodzkiego w każdym roku organizuje dla szkolnych i z wyższych uczelni Klubów HDK PCK konkurs pod hasłem ,,Potrzebna Krew - Twoja Także”. 15 czerwca w Sali Lustrzanej Prezydent Miasta Tarnowa, Pan Roman Ciepiela podziękował wszystkim młodzieżowym klubom HDK PCK, ze szczególnym uhonorowaniem tych, którzy oddali najwięcej Krwi. Młodzież z naszej szkoły w roku 2015 wynikiem 122,75 litrów uplasowała się na II miejscu. Szkolnym Klubem HDK PCK od wielu lat opiekuje się mgr Maria Kawa.

W dniu 4 maja 2016 roku na Ranczo Taurus w Pilźnie odbyło się Święto Golonki Podkarpackiej zorganizowane przez firmę Taurus przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie i Gminy Pilzno. Patronat honorowy nad imprezą przyjęli: Minoster Rolnoctwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Starosta Powiatu Dębickiego.
Jednym z punktów Programu był konkurs uczniów szkół gastronomicznych z Tarnowa i Pilzna pt. " Wieprzowina - smaczna i wykwintna". Komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca, któe zajęli Michał Ciszek z kl. III TT naszej szkoły oraz Patryk Czekański z Pilzna. Kolejne miejsca zajęli także uczniowie naszej szkoły: Mateusz Ciurej i Dominik Łukasik (obaj z kl. III TT).

Bogusława Zaborowska, Elzbieta Stachura

W VI edycji programu skutecznej nauki słownictwa z języka angielskiego wzięli udział uczniowie klas 1TE, 1TD, 2TN, 2GH oraz 2TZ. Pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego p. Dominiki Gwoźdź oraz p. Anny Srebro uczniowie utrwalali słownictwo podczas codziennych krótkich sesji i mieli okazję zdobyć oceny z aktywności. Kolejna VII edycja programu już we wrześniu. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do kontaktu z nauczycielami języka angielskiego.

W dniach 3 i 4 czerwca w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance k/Nowego Tomyśla /województwo wielkopolskie/ odbyły się Eliminacje Centralne XL Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, wieńczące edycję Olimpiady w roku szkolnym 2015/16. Olimpiada zorganizowana jest w systemie trzystopniowym: stopień pierwszy to eliminacje szkolne, stopień drugi to eliminacje okręgowe, stopień trzeci to eliminacje centralne.

W dniu 1.06.2016r. klasa 1DH wraz z wychowawcą zorganizowała w naszej szkole Dzień Dziecka. Uczniowie wcielili się w postaci z bajek: Pocahontas, Roszpunka, Asterix i Obelix, Królowa Śniegu oraz Robin Hood i tak przebrani odwiedzili dzieci w przedszkolu znajdującym się w budynku naszej szkoły. Najważniejszym jednak punktem programu była gra terenowa „O skarb”, w której wzięły udział drużyny dwuosobowe z 16 klas. Uczestnicy mieli za zadanie odwiedzenie pięciu miejsc na terenie szkoły, gdzie czekały na nich zagadki oraz wskazówki ułatwiające dalszą wędrówkę.

1 czerwca br. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Tarnowa w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców w ramach Liceliady Młodzieży.
Uczniowie naszej szkoły: Ungar Grzegorz I DH, Radliński Michał I ZK, Wołek Paulina I ZK, Czeczot Agata II TE, Pytlik Patrycja II TM, Wolska Monika III TE oraz Olszówka Joanna zdobyli bardzo wysokie miejsca.

Wykaz imprez sportowo - rekreacyjnych w ramach Programu "Lato w mieście, bezpieczne wakacje Tarnów 2015"
Plan na czerwiec - lipiec.
Plan na sierpień - wrzesień.

Świadectwa dojrzałości oraz informacje o wynikach egzaminu maturalnego będą wydawane we wtorek 30 czerwca br. od godziny 1000 w sekretariacie młodzieżowym szkoły.
Po odbiór w/w wyników zgłasza się zdający osobiście z dowodem tożsamości lub inna osoba z pisemnym upoważnieniem i własnym dowodem osobistym.
Absolwenci, którzy wyłącznie z jednego egzaminu nie uzyskali wyniku pozytywnego mogą uczestniczyć w sesji poprawkowej w sierpniu 2015 r.
W tym celu należy do dnia 7 lipca 2015 r. złożyć osobiście w sekretariacie młodzieżowym szkoły pisemne oświadczenie o chęci uczestnictwa w egzaminie poprawkowym.

Egzamin poprawkowy odbędzie się w dniach:

część pisemna: 25 sierpnia 2015 r. (wtorek) o godz. 9:00

część ustna: między 24 a 28 sierpnia 2015 r.

Harmonogram zakończenia roku szkolnego:
8:00 - Masza św. w kościele pw. Św. Maksymiliana
9:00 - Akademia na boisku szkolnym, następnie spotkania z wychowawcami klas w wyznaczonych salach lekcyjnych.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI

Podziękowania wraz z serdecznymi pozdrowieniami cała społeczność ZSEG otrzymała z parafii Miżyniec na Ukrainie. Przekazał je, goszczący w naszej szkole 14 czerwca 2015 r., pan Grzegorz Olszówka - przedstawiciel Stowarzyszenia Maltańskiej Służby Medycznej oddział Tarnów. Pan Olszówka wraz z grupą tarnowian odbył wycieczkę na Ukrainę w dniach 24 -25 kwietnia 2015 r. Uczestnicy tej wyprawy zawieźli przeznaczone dla naszych rodaków 4 tony darów, 160 paczek, z czego około połowę stanowiły paczki żywnościowe przygotowane w naszej szkole w ramach kontynuowania mikołajkowej akcji charytatywnej. Spotkanie z p. Olszówką, w którym uczestniczyły klasy: III EH, III DG, 2zc i 2zk, było ciekawym wydarzeniem, ponieważ dzięki opowieściom naszego gościa, ilustrowanym pokazem slajdów, mogliśmy wiele dowiedzieć się na temat polskich śladów we Lwowie oraz warunków życia Polaków za wschodnią granicą.

12 czerwca 2015 roku na przystanku przy ul. Sikorskiego 01- Świt o godz. 700 odbyła się zbiórka, która rozpoczęła trzydniowy rajd do Mszany Górnej. Był to VI Rajd Szlakami Żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK Beskid - Wyspowy - Mszana Górna, który został zorganizowany przez INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ Odział w Krakowie. W naszej szkole sprawami organizacyjnymi zajął pan Józef Parys. Po sprawdzeniu obecności i przyjeździe autokaru ok. godziny 7:30 ruszyliśmy w trasę. Po drodze autobus został sprawdzony przez policjantów. Nie było żadnych przeciwwskazań, więc ruszyliśmy dalej. W autobusie atmosfera była bardzo miła, więc czas, który w nim spędziliśmy, mimo wysokiej temperatury był przyjemny. Podczas trasy autobusem zostaliśmy podzieleni na trzy patrole rajdowe. Każda z tych grup dostała pseudonim, którym było imię i nazwisko jednego z żołnierzy AK. W drodze każdy próbował jeszcze zdobyć wiedzę na jego temat np. przez internet, przez wydrukowane materiały i książkę dostarczoną przez wychowawcę.

W dniu 10 czerwca 2015 r. przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego „Manager” działającego przy Zakładzie Ekonomii w Instytucie Administracyjno – Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie spotkali się z przedstawicielami Koła Naukowego działającego od maja 2015 roku w naszej szkole. Spotkanie miało na celu nawiązanie współpracy i objęcia patronatu naukowego. Studenci opowiedzieli o swojej pracy, zaangażowaniu w różnego typu przedsięwzięcia np.: Dni Otwarte, Święto Uczelni i Małopolską Noc Naukowców. Zachęcali młodzież do pracy, do nawiązywania kontaktów z innymi kołami i przeprowadzania badań naukowych.
Na końcu spotkania p. Agnieszka Kawa rozdała zaświadczenia potwierdzające  udział członków koła w międzynarodowej konferencji poświęconej wyzwaniom dla sektora turystycznego i hotelarskiego w warunkach rosnącej konkurencji.

W dniu 3 czerwca 2015r odbyło się spotkanie członków Koła Naukowego działającego przy ZSEG   ze studentami PWSZ w Tarnowie. To kolejne z zaplanowanych  spotkań z przedstawicielami środowiska lokalnego. Tematyką spotkania były „nowoczesne wyzwania administracji”. Przedstawiono  zasady  funkcjonowania „e- urzędu” oraz „e-administracji” czyli urząd XXI w, dyskutowano o roli informatyzacji  w administracji publicznej.  Spotkanie zakończyła gra, przygotowana przez studentów ze znajomości praw petenta urzędu. Członkowie koła walczyli o 1 miejsce, a nagrodą była 6 z podstaw przedsiębiorczości.

Zbliża się dzień rozpoczęcia naszego rajdu. Bardzo dziękuję za zgłoszenia – w tym roku wystartuje aż 10 zespołów z pięciu często bardzo odległych od siebie zakątków woj. małopolskiego. W tym aż trzy z naszej szkoły tj. 29 uczestników i trzech wychowawców: Anna Smoleń, ks. Marcin Gryzło, Józef Parys. Naszą bazą będzie Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej (34-735 Mszana Górna 589, telefon: 018 331 52 47). Dla uczestników dostępne będą łazienki, prysznice oraz stołówka, gdzie wydawane będą posiłki. Nocować będziemy na sali gimnastycznej oraz w klasach – koniecznie należy wziąć ze sobą matę/materac (szkoła posiada ograniczony zapas materacy do ćwiczeń) oraz śpiwór. Rzeczy te pozostaną w „bazie” na czas wyjść w góry, pod opieką organizatorów. Bagaż należy podzielić na podręczny plecaczek lub torbę zabieraną każdego dnia na trasę oraz bagaż stacjonarny, który pozostanie przez cały czas w szkole. Proszę pamiętać o obuwiu górskim oraz jakichś przeciwdeszczowych plandekach/płaszczach – pogoda jest teraz zmienna, warto być zabezpieczonym.

Dyrekcja ZSEG informuje, że dzień 5 czerwca 2015 roku (piątek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.
Gimnazjalistów zapraszamy w godzinach 8 - 12.

Pod takim hasłem w dniu 28. 05. 2015 r. Szkolne Koło Naukowe wraz z opiekunem mgr Marią Wantuch zorganizowało spotkanie z p. mgr Barbarą Koprowską – Radną Miasta Tarnowa. Było to pierwsze z zaplanowanych przez Koło spotkań z przedstawicielami władz, biznesu oraz członków społeczności lokalnej. Celem spotkania było uzyskanie informacji na temat pracy Rady Miasta. W spotkaniu oprócz członków Koła wzięły udział klasy I GH, II TE oraz III TE. Uczniowie zdobyli informacje na temat uchwalania statutu gminy, uchwalania budżetu, zasad dokonywania zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, uchwalania programów gospodarczych, współpracy ze społecznościami lokalnymi oraz funkcjonowania i zadań poszczególnych Komisji.
Na kolejne spotkanie zapraszamy w najbliższą środę 3 czerwca 2015 r. – temat „Nowoczesny Urząd – świadomy petent”.

Źródło: http://radnimiastatarnowa.pl/a/853  30. 05. 2015 r. godz. 14.49

Zapraszam uczniów z klas od pierwszej do trzeciej zainteresowanych historią najnowszą naszej Ojczyzny oraz najważniejszymi zagadnieniami historii powszechnej XX wieku do zgłoszenia się w okresie od czerwca do końca września 2014 roku w celu zapisania do Koła Historycznego.

Szkolne Koło Turystyczne proponuje:
1. Wycieczkę do Wrocławia, przełom września, października 2014. Uczniowie zainteresowani wyjazdem dwudniowym do Wrocławia proszeni są o zgłoszenie chęci wyjazdu do 25 czerwca 2014 r. i wpłatę zaliczki 150 zł. Przewidywany koszt wyjazdu - 220 zł.
2. Wycieczkę do Zakopanego, październik 2014. Uczniowie zainteresowani wyjazdem dwudniowym do Zakopanego proszeni są o zgłoszenie chęci wyjazdu do 25 czerwca 2014 r. i wpłatę zaliczki 100 zł. Przewidywany koszt wyjazdu - 130 zł.
Szczegóły u opiekuna koła - p. Józefa Parysa

Informujemy o możliwości uzyskania zwortu kosztów zakupionych podręczników w ramach programu "Wyprawka szkolna" dla uczniów klas trzecich technikum i zasadniczej szkoły zawodowej w roku szkolnym 2014/2015.
Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie młodzieżowym lub na stronie: http://www.men.gov.pl/index.php/wyprawka-szkolna

W dniu 20 maja 2014 roku po raz kolejny odbył się międzyszkolny konkurs poezji górskiej pod hasłem: "W górach jest wszystko, co kocham". Organizatorem tego wydarzenia był Zarząd Oddziału PTTK "Ziemi Tarnowskiej" w Tarnowie. Zadanie każdego z uczestników polegało na przygotowaniu dwóch utworów ocenionych przez jury pod względem ich prezentacji oraz zgodności z tematyką. 

Dnia 6 czerwca 2014 roku moja grupa projektowa licząca 4 osoby wraz z opiekunem nauczycielem historii Józefem Parysem udała się do Warszawy na galę finałową projektu „O tym nie można zapomnieć-spotkania z kobietami które przeszły piekło obozów i łagrów”. Nasz wyjazd edukacyjny rozpoczął się o 5 rano. Nie marnując czasu w pociągu od razu zaczęłyśmy się przygotowywać do wystąpienia na prezentacji finałowej. Na miejsce, czyli do Centrum Edukacyjnego IPN dotarliśmy około 11, dlatego też ominęło nas powitanie przez naczelnika centrum, wystąpienie wiceprezes IPN oraz przekazanie niezwykłych rysunków i grafik wykonanych w obozie przez p. Marię Hiszpańską-Neumann, które podziwiałyśmy nieco później.

Podsumowanie III edycji Akademii Historii Najnowszej oraz projektu edukacyjnego realizowanego we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej „O tym nie można zapomnieć... Spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów” miało miejsce 3 czerwca 2014 roku w budynku MCDN ODN w Tarnowie. Od godziny 10:00 dziesięciu nauczycieli i ponad stu dwudziestu uczniów z czterech tarnowskich szkół miało możliwość zgłębiać temat: Los więźniów w obozach nazistowskich.

W dniach 1.06-2.06.2014 roku odbyła się szkolna wycieczka do Łomnicy Zdrój pod opieką pana Józefa Parysa oraz księdza Marcina Gryzło. Nas, czyli uczniów było łącznie szesnaście osób. Wycieczka rozpoczęła się zbiórką o godzinie 7:30 na dworcu PKP w Tarnowie. Po komfortowej podróży :-) dotarliśmy do celu wysiadając na stacji w Łomnicy Zdrój.

3 maja 2014 roku odbył się koncert finałowy XV Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Organizatorami byli: Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół - Świat Pracy" i powiat tarnowski.
Po dyplomy i nagrody udały się uczennice z Koła Miłośników Poezji i wraz z opiekunką mgr Krystyną Gawdzińską reprezentowały naszą szkołę: Dorota Mondel z II TE (wyróżnienie w kategorii recytatorskiej szkół ponadgimnazjalnych), Kinga Michoń z II EH (I miejsce w kategorii recytatorskiej szkół ponadgimnazjalnych) oraz Justyna Piątek z I TT (II miejsce w kategorii unstrumentalno - wokalnej szkół ponadgimnazjalnych).

Liderzy szkolni projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” zapraszają uczniów ZSEG do udziału w IV edycji konkursu „Mam Zawód. Mam Fantazję”. 

W nocy z 9/10 czerwca 2013 r. o godz. 3:10 na Dworcu PKP w Tarnowie miało przybyć 30 osób pełnych radości i optymizmu – uczniów naszej szanownej szkoły imienia Józefa Piłsudskiego. Zamiast tego zjawiło się 29 zaspanych i niewyraźnych uczniów oraz opiekunowie pani mgr Anna Smoleń z mężem i mgr Józef Parys. Drogę do Oświęcimia pokonaliśmy pociągiem (z przesiadką w Krakowie) bez problemów, co aż dziwne, jeśli chodzi o PKP. Na miejsce przyjechaliśmy ok. godz. 7:30.

WAKACJE 2013 W TARNOWIE

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

17 czerwca 2013 r. (poniedziałek) o godz. 1200 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

21 maja uczniowie z naszej szkoły wraz z Profesor Krystyną Gawdzińską- opiekunem Koła Miłośników Poezji wzięli udział w "Czytaniu Juliana Tuwima". To wydarzenie odbyło się w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego.

Recytatorzy i wokaliści z Koła Miłośników Poezji wystąpili w Koncercie Finałowym XVI Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej w Tarnowskim Teatrze 3 maja 2013 roku Sara Szabla z klasy I TT zajęła 3 miejsce w Kategorii recytatorskiej w XVI Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Polskie Towarzystwo "Sokół- Świat Pracy" Zespół wokalno-instrumentalny działający przy Kole Miłośników Poezji również był laureatem 3 miejsca w kategorii wokalno-instrumentalnej wśród przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu tarnowskiego.
Uczniów przygotowała do zmagań konkursowych i towarzyszyła w eliminacjach oraz w finale 3 maja 2013 roku opiekun Koła Miłośników Poezji mgr Krystyna Gawdzińska.

Uczniowie naszej szkoły w składzie:Kamiński Łukasz, Sak Adrian, Fidowicz Bartłomiej, Panek Katarzyna,Potępa Dominika, Sępek Marek, Anna Kozik, Hebda Tomasz, Bryg Karolina, Mirek Paweł, Kamil Krawczyk 20.05 2013r. stoczyli kolejny pojedynek z ZSOiT w ramach projektu Tarnowska Liga Debatancka.Temat debaty brzmiał: Media ogłupiają społeczeństwo.

Była to walka o 3 miejsce. Uczniowie dyskutowali ze sobą w dwóch ośmioosobowych drużynach, zwolennicy tezy i jej przeciwnicy.

Loża Mędrców składająca się z działaczy społecznych, osób publicznych, autorytetów społeczności lokalnej przyznała naszej drużynie 721 punktów, zaproszona publiczność przyznała 2 punkty. Dzięki odniesionym zwycięstwom nad IV LO , V LO  i ZSOiT nasza szkoła odniosła wielki sukces i zajęła 3 miejsce. Opiekunami naszej grupy są pani dr Anna Gąsior i pani mgr Anna Pojedyniec.

17 czerwca odbędzie się Gala podsumowująca całość Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

Temat: "EKOFOTA - Bliżej natury 2"

Organizator: Branżowa Organizacja Odzysku S.A. w Tarnowie

Zadaniem dla uczestników jest wykonanie zdjęć prezentujących ciekawe, intrygujące i niezwykłe formy przyrody (fauna, flora, pejzaże), jak również problematykę zanieczyszczenia przyrody na terenie Polski. 
W konkursie mogą brać udział uczniowie w wieku 14 - 19 lat.
Każdy uczeń może zgłosić do konkursu maksymalnie 5 zdjęć. Zdjęcia powinny być dostarczone na nośniku CD lub DVD wraz z formularzem zgłoszeniowym (formularz do pobrania i skserowania u opiekuna Koła Fotograficznego od poniedziałku 20.05.13).
W konkursie mogą brać udział tylko prace autorskie, zarówno w poziomie jak i w pionie, kolorowe, czarno-białe i w sepii wykonane dowolną techniką i przekazane w postaci cyfrowej w rozszerzeniu jpg, tif, bmp na płycie CD lub DVD, zapisane w minimalnej wielkości 1 Mb. Zabronione jest dokonywanie jakichkolwiek fotomontaży, dopuszcza się jedynie podstawowe korekty np. ostrości, nasycenia, balansu bieli oraz kontrastu. Termin dostarczenia prac do opiekuna koła  27 -28. 05. 2013 r. Rozstrzygnięcie konkursu - 10. 06. 2013 r. Zwycięskie prace otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe:
- I miejsce - Tablet
- II miejsce - Karta podarunkowa o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepie Media Markt
- III miejsce - Ramka elektroniczna 


Dni Lwowa w Tarnowie Anno domini 2012 przypadły na 25 i 26 maja. Program zaś skupiał uwagę uczestników tego święta na humorze Lwowa. Jak co roku, tak i tym razem w Sali Lustrzanej zgromadził się spory tłum członków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich o. w Tarnowie oraz zaproszonych przez nich gości, także z Ukrainy i Wrocławia.


Przedstawienie Ora – światło pamięci przygotowane przez uczniów w ramach Szkolnej Sceny Teatralnej zdobyło III miejsce
w ogólnopolskim konkursie na scenariusz teatralny na temat: Relacje polsko-żydowskie w ramach IX edycji programu Pamięć dla Przyszłości, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Honorowy patronat nad programem objął Minister Edukacji Narodowej. Współorganizatorami i patronami konkursu byli również: Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce, Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma i Muzeum Historii Żydów Polskich.


W dniu 1 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie realizacji projektu Comenius Life-Long Learning pt. „Chcę opowiedzieć ci bajkę…”, w którym uczniowie i nauczyciele pracowali od września 2009 roku. Finał prac połączony został z prezentacją projektowych produktów i rozdaniem certyfikatów.

Uczestnikom projektu towarzyszyła Dyrekcja Szkoły oraz przedstawiciele uczniowskiej społeczności z Samorządu Szkolnego. W tym ważnym wydarzeniu wzięli również udział goście szczególni – Pani Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Krystyna Latała oraz wizytator Kuratorium Oświaty delegatury w Tarnowie Pani Lidia Głowacka.

 

Trwa międzyszkolny konkurs o życiu i twórczości Czesława Miłosza. Po dzisiejszym konkursie recytacji oraz pioenek do tekstów Miłosza, jutro przyjdzie czas na zmagania testowe nt. życia i twórczości poety. Po wykładzie o twórczości Miłosza, uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę prac plastycznych, po której nastąpi ogłoszenie wyników, występy laureatów i wręczenie nagród.

17 czerwca 2010 r. o godzinie 1200 rozpoczęły się obchody tegorocznych Dni Pamięci Żydów Galicyjskich „Galicjaner Sztetl”. Inauguracja wydarzeń odbyła się w Zbylitowskim lesie Buczyna, gdzie wczesnym latem 1942 r. Niemcy, zamordowali niemal dziesięć tysięcy Żydów przebywających w Tarnowie.


Krajowa Odznaka Jakości czerwiec 2009


Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. Odznaka Jakości jest przyznawana jako: Krajowa Odznaka eTwinning oraz Europejska Odznaka eTwinning.

 

Krajowa Odznaka Jakości
Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning tym szkołom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju.
Każda szkoła zarejestrowana w Programie eTwinning może ubiegać się o Odznakę Jakości za projekt, który realizuje.
Szkoła może otrzymać jedną Krajową Odznakę Jakości za każdy projekt eTwinning. Przy projektach trwających dłużej niż rok nauczyciele sami decydują, kiedy chcą ubiegać się o Odznakę.

W dniu 18 czerwca 2008 r. odbyła się szkolna wycieczka do Bełżca, miejsca upamiętniającego obóz zagłady ludności żydowskiej. Wyjechaliśmy o godzinie 630 rano. Podróż zapowiadała się na bardzo długą. W jej trakcie obejrzeliśmy dwa filmy, „Fałszerze” Stefana Ruzowitzky’ego i „Życie jest piękne” Roberto Benigniego, poruszające tematykę Zagłady. Filmy okazały się bardzo ciekawe. Po ponad trzech godzinach jazdy dotarliśmy do zamierzonego punktu, którym było muzeum obozu.

10 czerwca 2008r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Krakowa. Organizatorem było Koło Turystyczne przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Celem naszej podróży było zwiedzenie miejsc związanych z życiem Żydów zamieszkujących Kazimierz przed II wojną światową oraz zapoznanie się z ich ogromną tragedię, jaką była Zagłada. Na Kazimierzu czekała na nas przewodnik, która swoimi opowieściami przeniosła nas do „świata, którego już nie ma”.