A A A

Po raz kolejny słowa z Konstytucji 3 Maja zabrzmiały w naszej Szkole, gdy wspólnie obchodziliśmy Narodowe Święto.

W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowany przez nauczycieli języka niemieckiego: Katarzynę Curyło oraz Annę Kraus. Uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich.

Od sentencji rzymskiej Tytusa Liwiusza rozpoczynamy przedstawienie tego, co wydarzyło się przed południem 21 kwietnia 2017 roku (jeżeli pragniecie poznać znaczenie powyższej sentencji poszukajcie odpowiedzi). Zawsze zachęcamy naszych uczniów, aby nieśli pomoc drugiemu człowiekowi.

Z przyjemności ą ogłaszamy ze zwyciężczynią w pierwszym szkolnym polowaniu na jaja - Easter Egg Hunt okazała się uczennica klasy 2DH - Karolina Gilska, która jako pierwsza przesłała prawidłowo rozwiązaną krzyżówkę!

21.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w edukacyjnym pokazie kulinarnym o tematyce "Sześć sposobów na dziczyznę" prowadzonym przez Wojciecha Harapkiewicza, szefa kuchni restauracji "Babinicz" w Szczawnie Zdroju.

Po raz IX w naszej szkole odbył się konkurs Black Box. Formuła konkursu jest trudna dla zawodowców, a co dopiero dla uczniów. Konkurs wymaga kreatywności, umiejetności i wiedzy.

W dniach 21-22.04.2017 roku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w ZSCKR w Nakle Śląskim. W bloku Gastronomia startowało aż 40 uczniów.

11 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego "Hören lesen und zugleich verstehen". Jak co roku konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem.

31 marca 2017 r. uczniowie Dominik Łukasik i Mateusz Ciurej reprezentowali naszą szkołę w III Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym „SMAK GOŚCINNOŚCI 2017”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach.

12 kwietnia 2017 roku zainaugurowano obchody 77. rocznicy zbrodni katyńskiej. Po Mszy świętej w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza oraz programie artystycznym młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Tarnowie dalszą część uroczystości kontynuowano w Alei Dębów Katyńskich.

Dnia 10.03 w naszej szkole odbyła się prelekcja nt. „Dzieląc się szpikiem ratujesz życie” mająca na celu pozyskanie potencjalnych dawców szpiku kostnego. W prelekcji uczestniczyli uczniowie pełnoletni z 12 klas.

Gratulujemy uczniom klas czwartych oraz klasom 3 TM i 3 TN zdania egzaminów z kwalifikacji i otrzymania dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

W dniach 5-7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie miała miejsce prawdziwa wiosna poezji – uroczysty finał Powiatowego Konkursu „Ksiądz Twardowski i świat jego wierszy”, któremu w sposób szczególny towarzyszyły słowa Poety:

Easter is coming! Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych do zmagań z językiem angielskim do udziału w wielkanocnym quizie - krzyżówce.

W dniu 23 marca 2017 roku polonistka Anna Pojedyniec przeprowadziła Szkolny Konkurs Ortograficzny. W zmaganiach wzięło udział 16 uczniów.

W ramach wolontariatu uczniowie klasy 1ZK odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej - Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tarnowie.

Spotkanie z Panem Janem Kiełbasą – Dyrektorem POK Domu Maklerskiego BDM S.A. Oddział w Tarnowie oraz Panią Barbarą Miękiną-Pikul – dyplomowanym pracownikiem bankowym, właścicielką firmy BMP Consulting w Tarnowie.

Spotkanie z Panem Marcinem Lewandowskim – trenerem biznesu, koordynatorem Tarnowskiej Ligi Debatanckiej nt. „Jak mówić, żeby Cię słuchano”.

Tradycją już stało się organizowanie przez Panie Polonistki z naszej szkoły konkursów poświęconych twórczości słynnych literatów. W tym roku Międzyszkolny Powiatowy Konkurs dotyczył twórczości księdza Jana Twardowskiego.

NAJLEPSI MŁODZI MENEDŻEROWIE KSZTAŁCĄ SIĘ W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-GASTRONOMICZNYCH W TARNOWIE

Dnia 4 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie przeprowadzony został IV Międzyszkolny Konkurs Menedżerski, w którym rywalizowali uczniowie tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych.

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie 3 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczysta Gala Finałowa III Miejskiego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Konkurs skutecznie został wpisany edukacyjny pejzaż miasta Tarnowa.

Dn. 23 III 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych odbyło się podsumowanie Rejonowego Konkursu "Potrzebna Krew -Twoja Także" organizowanego przez Oddział Rejonowy PCK w Tarnowie dla Powiatu Grodzkiego. Jest on organizowany dla honorowych krwiodawców w szkołach ponadgimnazjalnych , jak również dla wyższych uczelni w naszym mieście. Konkurs cieszy się dużą popularnością , co jest istotnym w krzewieniu honorowego krwiodawstwa.

Drużyna w składzie Oliwia Rzepka 3 TZ, Mariola Korpacka 3 TZ, Ewelina Świątek 3 TE reprezentujące Koło Historyczno-Turystyczne działające w naszej szkole zajęła IV miejsce w VIII Ponadgimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Górach „Karkonosze i Góry Stołowe” zorganizowanym przez Społeczne Gimnazjum Matematyczno-Przyrodnicze STO w Tarnowie oraz Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. ks. Bogusława Królikowskiego Cor w Tarnowie.

W dniu 25 marca grupa młodzieży z ZSEG wraz z nauczycielami wzięła udział w kolejnych targach branży cukierniczej, piekarskiej i lodziarskiej, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Dzień patrona Irlandii - św. Patryka już za nami… W tym roku zaprosiliśmy uczniów ZSEG do zabawy, której celem było poznanie tradycji związanych z obchodami tego święta. Zwyciężczyniami w tegorocznej edycji zabawy z okazji Dnia św. Patryka oraz szczęśliwymi posiadaczkami Pot’o Gold zostały Joanna Pieczonka i Natalia Sitko z klasy 3 TE, którym najszybciej udało się odnaleźć koniczynki oraz odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego na stronie szkoły tekstu. Pozostałym uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach dotyczących kultury i tradycji krajów anglojęzycznych.

Magdalena Borszowska

W ramach Dnia Otwartego w ZSEG pion gastronomiczny prezentował:
- okolicznościowe stoły,
- pokaz sporządzania napojów bezalkoholowych przez naszych barmanów,
- wykonanie dekoracji marcepanowych,
- rzeźbienie w warzywach i owocach- carving,
- a bariści uczyli parzyć dobrą kawę i jak ją ozdabiać.
Umiejętności naszych uczniów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem gimnazjalistów.
Gimnazjalisto jeśli chcesz się tego nauczyć przyjdź do nas.

Elżbieta Gdowska

W dniach 22-23 kwietnia 2016 roku w Żarnowcu odbyły się eliminacje okręgowe 40 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. W eliminacjach uczestniczyła młodzież z okręgu krakowskiego obejmującego województwa: małopolskie, podkarpackie, śląskie oraz świętokrzyskie. Zmagania odbywały się w 11 blokach tematycznych. Naszą Szkołę reprezentowała Kamila Sowa, która startowała w bloku Gastronomia, obok innych 35 uczestników.

Absolwenci, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu z matematyki przynoszą kalkulator prosty do sekretariatu młodzieżowego najpóźniej w dniu egzaminu.
Absolwentów zdających język polski ustny obowiązuje na egzaminie przygotowana i podpisana bibliografia.
Jednocześnie przypominamy o konieczności potwierdzenia własnoręcznym podpisem danych osobowych wprowadzonych do systemu OBIEG. Osoby, które do chwili obecnej tego nie zrobiły zobowiązane są do pilnego zgłoszenia się w sekretariacie młodzieżowym szkoły w dniach: poniedziałek – piątek w godz. 7.30 – 12.00. Potwierdzenie w/w danych osobowych jest konieczne przed przystąpieniem do egzaminu.

Harmonogram części ustnej i pisemnej egzaminu maturalnego znajduje się w gablocie na I piętrze szkoły.

W dniu egzaminu maturalnego zdający zgłaszają się 30 min. przed rozpoczęciem z dowodem osobistym!

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie 22 kwietnia 2016 roku odbyła się uroczysta Gala Finałowa II Miejskiego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim. W szkolnych eliminacjach konkursu uczestniczyło ponad 500 uczniów z 21 placówek oświatowych z terenu miasta Tarnowa. W części finałowej udział wzięło 126 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, by ostatecznie zostało wyłonionych 30 laureatów. Konkurs w tym roku podczas swojej już drugiej odsłony został rozbudowany o kilka nowych części. W całości składał się z części historycznej, recytatorskiej, śpiewu patriotycznego, pracy literackiej, pracy plastycznej i pracy fotograficznej.

Z okazji zbliżającego się święta flagi oraz święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja serdecznie zapraszamy uczniów wraz z wychowawcami i opiekunami sal lekcyjnych do wzięcia udziału w KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJ PRZYSTROJONA SALĘ LEKCYJNĄ W "PATRIOTYCZNYM TONIE". Konkurs jest częścią realizowanego w naszej szkole programu edukacyjnego z zakresu wychowania patriotycznego: Pamiętam i patrzę w przyszłość...
Ideą konkursu jest poszerzenie wiedzy z zakresu historii Polski, utrwalenie symboliki narodowej poprzez tworzenie form artystycznych, kształtowanie zainteresowań i uzdolnień poprzez spontaniczną ekspresję plastyczną oraz poczucie przynależności narodowej i patriotyzmu.

Dnia 13 kwietnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole V edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Focus on Matura Skills". W konkursie udział wzięli uczniowie klas I i II tarnowskich techników. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem, który obejmował znajomość rozumienia tekstu pisanego oraz rozpoznawanie i stosowanie struktur leksykalno – gramatycznych. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wraz z opiekunami mogli spróbować wyrobów cukierniczych przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych. 

W ramach programu "Małopolska Pamięta" młodzież naszej szkoły miała możliwość wyjazdu do Oświęcimia w dniach 15-16 kwietnia 2016 roku. Wyjazd ten miał aspekt nie tylko historyczny wynikający z pogłębionego zwiedzania miejsca pamięci w byłym niemieckim, nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady KL Auschwitz-Birkenau, ale i patriotyczno-wychowawczy. Celem wyjazdu było nie tylko przekazanie faktów związanych z ludobójstwem dokonanym za drutami KL Auschwitz-Birkenau, ale również uwrażliwienie młodzieży na przejawy dyskryminacji i nietolerancji, w tym rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu, które doprowadziły do ludobójstwa na terenie obozu. Wyjazd miał również za cel wprowadzić młodzież w stan głębszej refleksji na temat tego czego może nas uczyć historia, szczególnie te jej ciemne karty.

Dnia 15 kwietnia 2016 roku Szkolna Giełda Papierów Wartościowych działająca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie świętowała swoje 20 Urodziny.
Organizacją oraz przeprowadzeniem uroczystości zajęły się: Pani Dorota Bargieł-Kurowska oraz Pani Marzena Malec-Witek. Koordynatorem była Pani Vice Dyrektor Magdalena Naleźny.
W jubileuszu 20-lecia powstania SGPW uczestniczyli:
Pan Roman Ciepiela - Prezydent Miasta Tarnowa,
Pan Piotr Augustyński - Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa,
Pani Hanna Skalska - Starszy Wizytator Delegatury Tarnowskiej Kuratorium Oświaty,
Pan Kazimierz Koprowski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie,
Pan Stanisław Klimek - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie,
Pan Jan Kiełbasa - Dyrektor POK Domu Maklerskiego BDM.S.A.,
Pan Marcin Dąbrowski - Dyrektor Makroregionu Południowo - Wschodniego Private Wealth Consulting
Pan Artur Rzepka – założyciel SGPW, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej REDWOOD PR.,
Dyrekcja, nauczyciele oraz młodzież ZSEG.

Gimnazjalisto, zapraszamy Cię na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się w piątek 29 kwietnia 2016 roku, w godzinach 10:30 - 14:30.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystym podsumowaniu drugiej edycji konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim. Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie oraz patronatem medialnym RDN Małopolska. Gala finałowa odbędzie się 22 kwietnia 2016 roku tj. piątek o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie w sali 116.

 

„Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
ani nie ma prawa do przyszłości.”
J. Piłsudski

W dniu 14 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych przeprowadzone zostały dwa konkursy finałowe II Miejskiego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Były to finały w części historycznej, recytatorskiej oraz śpiewu patriotycznego, stanowiące zamykającą klamrę całego przedsięwzięcia. Młodzież z terenu miasta Tarnowa stanęła w szranki także w innych konkurencjach: wykonała prace multimedialne, plastyczne, fotograficzne i literackie.

W dniu 22 marca 2016 roku polonistka Anna Pojedyniec przeprowadziła Szkolny Konkurs Ortograficzny. W zmaganiach wzięło udział  26 uczniów. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych „mistrzów ortografii”. Uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnymi regułami sprawdzającymi zasady pisowni i odstępstwa z zakresu całej polskiej ortografii. Łatwo nie było!
A oto nasi zwycięzcy:
MISTRZ -Natalia Słota z klasy ITE,
WICEMISTRZ - Karolina Gilska z klasy IDH,
III MIEJSCE  - Karolina Stąsiek  z klasy ITD
Zwycięzca będzie reprezentować naszą szkołę  w  XVII-tym Dyktandzie Ortograficznym „O złote pióro”.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Anna Pojedyniec

7 kwietnia br. uczniowie Naszej Szkoły Rafał Okaz oraz Jacek Radliński (obaj z klasy 4 TE) zdobyli 3 miejsce w IX Edycji Wiosennego Biegu na Orientację „O Kroplę Białej” odbywających się w „Lesie Tuchowskim” na terenie Tuchowa. Gratulujemy!

Spośród wielu uczniów zafascynowanych literaturą fantastyczną opiekunka koła Miłośników Poezji prof. Krystyna Gawdzińska wyłoniła dwie uczennice: Zelek Aleksandrę z 1 ZC oraz Cygan Małgorzatę z 2 TZ, które reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Literackim pt. „I Ty możesz zostać czarodziejem” zorganizowanym przez Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie.
Zmagania konkursowe w formie pisemnej odbyły się 01.04.2016 roku. Miały na celu: popularyzację i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie umiejętności wnikliwego i uważnego czytania. Uczniowie musieli zapoznać się z treścią aż 7 tomów powieści pt.”Harry Potter” J. K. Rowlling oraz z biografią autorki.

9 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie po raz X odbyła się akcja poboru krwi zwana Wampiriadką. Przez te dziesięć lat udało się oddać prawie 225 litrów krwi. To naprawdę cudowny dar naszej młodzieży.

„Pomimo postępu medycyny i rozwoju przemysłu farmaceutycznego nie ma tak cudownego leku jakim jest ludzka krew, nie wyprodukowano żadnego medykamentu, który posiadałby cechy biologiczne ludzkiej krwi i mógłby ją w pełni zastąpić, dlatego też ratowanie zdrowia i życia ludzkiego było i jest uzależnione od honorowych dawców krwi”.

17 marca 2016 roku 22 uczniów klas pierwszych po raz kolejny wzięło udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym.
Laureaci konkursu:
I miejsce: Agnieszka Warzecha (klasa 1 TT)
II miejsce: Weronika Gąsiorek (klasa 1 TE); Karolina Gilska (klasa 1 DH); Milena Osetek (klasa 1 TE); Weronika Sobol (klasa 1 TT).
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Konkurs zorganizowała p. Mirosława Gałdyś.

Tajniki kuchni w ogniu, serwowania homara oraz ostryg poznali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.
Szkolenie przeprowadził Grzegorz Górnik, szef Akademii Kelnerskiej. Instruktaż odbył się w trzech grupach ćwiczeniowych od 10 do 13 kwietnia. Kurs kelnerski „Serwis Specjalny” ukończyło 82 uczniów ZSEG. Każdy z uczestników na zakończenie programu otrzymał certyfikat. Szkole przypadło odznaczenie Eurocertyfikatem.

W wyniku starań podjętych przez opiekuna Koła Historycznego udało się zaprosić na dzień 20 kwietnia 2015 roku do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie pana Jerzego Pertkiewicza żołnierza kampanii wrześniowej, uczestnika bohaterskiej obrony Warszawy we wrześniu 1939 roku, żołnierza Armii Krajowej, pseudonim „Drzazga”, pułkownika w stanie spoczynku, harcmistrza i Harcerza Rzeczypospolitej, kawalera Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari, odznaczonego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, doktora farmacji.

W dniu 17 kwietnia 2015 roku odbyła się w naszej szkole IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego «Век живи, Век учись».
W konkursie udział wzięli uczniowie klas liceum i technikum z obrębu miasta Tarnowa oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach.
Po przywitaniu uczestników wraz z opiekunami przez pana Dyrektora Jerzego Fereta oraz panią wicedyrektor Mariannę Załogę uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Test obejmował znajomość rozumienia tekstu pisanego, rozpoznawanie i stosowanie struktur leksykalno – gramatycznych oraz test z wiedzy ogólnej o Rosji. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wraz z opiekunami mogli spróbować wyrobów cukierniczych przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

Galeria handlowa Gemini Park organizuje konkurs adresowany do tarnowskich uczniów, w którym szkoły wystawiają swoich reprezentantów, których zadaniem jest pokazać TALENT w jakiejś dziedzinie.

Nagrodami w konkursie są:
- 1 miejsce: nagroda indywidualna: 4000 zł i 15000 zł dla swojej szkoły na realizację dowolnych zadań.
- 2 miejsce: nagroda indywidualna: 3000 zł i 10000 zł dla swojej szkoły na realizację dowolnych zadań.
- 3 miejsce: nagroda indywidualna: 2000 zł i 5000 zł dla swojej szkoły na realizację dowolnych zadań.
Wszystkie przesłuchania i finał odbędą się na scenie ustawionej w strefie restauracyjnej Gemini Park, przy zgromadzonej widowni. Zwycięzca wyłoniony w szkolnych eliminacjach ma szansę na pokazanie się szerszej widowni i zdobycie cennych nagród w finale konkursu organizowanego przez Gemini Park.
Zgłoszenia do szkolnych eliminacji do dnia 8 maja przyjmują p. Justyna Krzoska oraz Izabela Żaba, Aleksandra Wantuch i Justyna Stoszko z klasy II TE.

W dniu 13 kwietnia 2015 odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Focus on Matura Skills” przeznaczonego dla uczniów klas pierwszych i drugich szkół technicznych miasta Tarnowa, który został zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych: Beatę Nytko oraz Annę Srebro.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie serdecznie zaprasza uczniów Państwa Szkoły do wzięcia udziału w konkursie gastronomicznym „BLACK BOX - Moje wyzwania”. Regulamin konkursu wraz z kartą udziału publikujemy w załączeniu. Dodatkowych informacji udziela Koordynator konkursu - mgr inż. Elżbieta Teper (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Regulamin konkursu  Karta udziału.

Konkurs odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2015 r.

Historia inaczej – spotkanie ze świadkiem historii pułkownikiem Jerzym Pertkiewiczem, uczestnikiem bohaterskiej obrony Warszawy we wrześniu 1939 roku, który w barwny i ciekawy sposób przekaże swoje doświadczenia z czasów swojej młodości, która przypadła na niezwykle tragiczny okres naszej historii tj. II wojny światowej i czasów stalinowskich.
Już wkrótce w murach naszej szkoły będzie możliwość spotkania się z żołnierzem kampanii wrześniowej i Armii Krajowej, pseudonim „Drzazga”, pułkownikiem w stanie spoczynku, harcmistrzem i Harcerzem Rzeczypospolitej, kawalerem Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari, odznaczonym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, doktorem farmacji. 20 kwietnia 2015 roku w poniedziałek o godzinie 10:25 w sali 115 – spotkanie potrwa dwie godziny lekcyjne do godziny 12:00. Na spotkanie zapraszają nauczyciele historii i WOS-u.
Szczegółowy harmonogram klas, które będą uczestniczyć w spotkaniu zostanie przekazany przez radiowęzeł.

Marta Marszalska
Józef Parys

01.04.2015 r.  uczennice ZSEG w Tarnowie, podczas rozegranej w hali TOSiR  przy ul. Krupniczej, Rejonowej Licealiady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt zdobyły MISTRZOSTWO REJONU i tym samym wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 15.04.2015 roku w Nowym Sączu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

PileckiPo godzinie 14:00 rozpoczęliśmy w auli budynku MCDN ODN w Tarnowie konferencję poświęconą żołnierzom niezłomnym, a w szczególności rotmistrzowi Pileckiemu, człowiekowi honoru.

Na początku po przywitaniu prelegentów, uczniów i nauczycieli wygłosiłem wykład wprowadzający w na temat Od pierwszej do drugiej okupacji, tj. przejścia z okupacji nazistowskiej do drugiej okupacji sowieckiej w 1944 roku wraz z przekroczeniem przedwojennej granicy Rzeczypospolitej przez wojska sowieckie. Mowa była o trudach konspiracji na ziemiach wcielonych do ZSRR i w Polsce tzw. "lubelskiej", o nadziejach związanych z referendum ludowym, które odbyło się 30 czerwca 1946 roku roku i wyborach do Sejmu Ustawodawczego, które przeprowadzono 19 stycznia 1947, o siłach niepodległościowych, które podjęły walkę z Armią Czerwoną, NKWD i siłami bezpieczeństwa.

Już od października w ramach projektu WNT uczniowie klasy III TL zmagają się z wiedzą matematyczną na platformie e-learningowej. Uczniowie uczestniczą w szkoleniach prowadzonych przez panie mgr Annę Smoleń i mgr Mirosławę Małek, poza tym biorą również aktywny udział w wideokonferencjach prowadzonych przez wykładowców Politechniki Łódzkiej. Na szkoleniach matematyka jest przedstawiana w inny sposób niż tradycyjnie na lekcjach, co spotyka się z większym zainteresowaniem, jak również lepszym przyswojeniem wiedzy przez uczniów.

W dniu 25 kwietnia 2014 roku w Krakowie odbyła się II edycja konkursu „ROSJA WSPÓŁCZESNA – ROSJA RÓŻNORODNA” organizowanego przez Centrum Młodzieży im. doktora Henryka Jordana w Krakowie. W konkursie rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Kinga Michoń z klasy II EH, Małgorzata Bochnak z klasy III EH, Liliya Stankevych z klasy III EH.

Jury - obradujące w składzie: Monika Stachnik-Czapla, Elżbieta Żak, Michał Kuryłowicz – przyznało uczennicy ZSEG Kindze Michoń II MIEJSCE. GRATULUJEMY!

Szczegółowe informacje o konkursie: www.cmjordan.krakow.pl

Absolwenci, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu z matematyki przynoszą na egzamin kalkulator prosty.

Pobyt w miejscu zbrodni zawsze wywołuje emocje, szczególnie u młodych ludzi. Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego z Tarnowa, których jestem nauczycielem i wychowawcą wcześniej zostali przygotowani na prowadzonych przeze mnie lekcjach historii do takiej podróży. Pomimo to w swym zachowaniu widocznie przeżywali pobyt w tak złowrogim miejscu jakim był: były niemiecki-nazistowski Obóz Zagłady KL Lublin „Majdanek” oraz byłe więzienie w obecnym Muzeum  na Zamku w Lublinie. Zostali poinformowani, że nie będzie to łatwy i lekki wyjazd, a mimo to zgłosili się, gdy zaproponowałem taką edukacyjną podróż. Propozycję skierowałem do wszystkich uczniów szkoły.

W dniu 4 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie Mościcach miały miejsce eliminacje XV Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie giełdowym. Czekają cenne nagrody. Więcej informacji na stronie: http://sendfile.pl/195809/gazetka_wiosna_2014.pdf

Zarządcy Szkolnego Biura Maklerskiego zapraszają także do polubienia fan page giełdy, który znajduje się pod tym linkiem https://www.facebook.com/szkolnagieldatarnow ZaPrAsZaMy :)

Dnia 8 kwietnia 2014 roku w Zespole szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie  przeprowadzony został finał Międzyszkolnego Konkursu Menedżerskiego, w którym rywalizowali uczniowie tarnowskich szkół średnich.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania uczniów tematyką inwestowania na polskim rynku kapitałowym oraz sprawdzenie  umiejętności podejmowania przez młodzież decyzji związanych z zarządzaniem swoim kapitałem w zmieniających się warunkach makroekonomicznych w Polsce.

Uczennice naszej szkoły: Kinga Michoń (II EH) oraz Monika Onak (IV EK) zdobyły wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym "Bohaterowie "Granicy" Zofii Nałkowskiej", który odbył się w Krakowie 26 marca.
Serdecznie gratulujemy!

4 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się po raz VI konkurs black box. Polegał on na wymyśleniu i przygotowaniu potraw z produktów przygotowanych przez organizatorów w tzw. "czarnej skrzynce". W tym roku wśród produktów znalazły się m.in. bycze jądra czy grasica. Zwycięzcą konkursu okazał się Łukasz Moneta z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Krakowie, miejsce drugie zajął Kamil Kurczab - uczeń naszej szkoły. Gratulujemy!

Sprawozdanie z konkursu
Zobacz film 

Uczniowie naszej szkoły w dniu 21.03.2014r. wygrali kolejny pojedynek w ramach Tarnowskiej Ligi Debatanckiej pokonując IV LO.
ZSEG reprezentowali:
Czosnyka Bartłomiej III DG
Bryg Karolina III DG
Mirek Paweł III DG
Czekaj Edyta II DG
Kłusek Katarzyna II DG
Arkadiusz Kozyra III EH
Joanna Tomaszewska II TT
Beata Ciastoń II TT
Rafał Okaz II TE
Rafał Grzeszczuk II TE
Warzecha Magdalena II TE
Zapart Michał III TT

Opiekunowie Anna Pojedyniec i Anna Gąsior.

Uczennica Dominika Dziuban z kl. III DG, która zajęła I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym, reprezentować będzie nasza szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "O złote pióro" w ZSE-O w Tarnowie w dniu 04.03.2014r.
Opieka Anna Pojedyniec.

Uczennica Marta Wilk z kl. IV TM zajęła II miejsce w międzyszkolnym konkursie "Życie i twórczość Juliana Tuwima" przygotowując prezentację multimedialną.
Opieka Anna Pojedyniec.
Konkurs zorganizowany został przez II LO w Tarnowie.

W dniu 12.04.2013r na terenia „Lasu Tuchowskiego” w Tuchowie odbył się VII Wiosenny Bieg na Orientację o „Kroplę Białej”. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie. W zawodach uczestniczyło 104 zawodników (39 drużyn) reprezentujących gimnazja i 13 drużyn szkół ponadgimnazjalnych.


Młodzież ze szkoły gastronomicznej Musa beyli Gokprogramli lise z Kilis uczestniczyła w dniu 17.04.13  w lekcjach otwartych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Lekcje były przeprowadzone w klasie IIITG – obsługa konsumenta – specjalizacja barmaństwo oraz w klasie 3 cs pracownia cukiernicza przez: mgr inż. Barbarę Jurczyk oraz mgr inż. Elżbietę Teper. Tłumaczem z polskiej strony był mgr Paweł Wojewoda. Młodzież bardzo szybko znalazła nić porozumienia, a Ci uczniowie którzy nie zaniedbują nauki języka obcego chętnie i bez tłumacza prowadzili rozmowę w języku angielskim.


W dniu 6 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie odbył się uroczysty finał konkursu dotyczącego życia i twórczości Wisławy Szymborskiej pod hasłem „Jesteś piękne, mówię życiu”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Fundacja Wisławy Szymborskiej. Organizację konkursu wspierali również: Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe, Tarnowska Inicjatywa Oświatowa e-ducaTIO.

Konkurs, przygotowany przez nauczycieli polonistów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, miał na celu rozbudzanie zainteresowań czytelnictwem, szczególnie lekturą tekstów poetyckich, pogłębienie znajomości biografii i dorobku artystycznego Wisławy Szymborskiej, a także zaprezentowanie talentów i uzdolnień młodzieży w różnych dziedzinach.

Absolwenci ZSEG, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu w maju 2013 roku przynoszą na egzamin kalkulator prosty. Informujemy, że szkoła nie zapewnia kalkulatorów!!!

Jednocześnie przypominamy o konieczności potwierdzenia własnoręcznym podpisem danych osobowych wprowadzonych do systemu OBIEG. Osoby, które do chwili obecnej tego nie zrobiły zobowiązane są do pilnego zgłoszenia się w sekretariacie młodzieżowym szkoły
poniedziałek – piątek godz. 730 – 1130

Potwierdzenie w/w danych osobowych jest konieczne przed przystąpieniem do egzaminu!!!

 

 

 Protokół z posiedzenia jury Konkursu Recytatorskiego i Wokalno-Instrumentalnego
"Wisława Szymborska Zycie i Twórczość" 

  

Dnia 5 kwietnia 2013 roku jury w składzie:
1. Jadwiga Kubisztal
2. Zdzisława Wicka
3. Agata Bubisz
4. Krystyna Gawdzińska - przewodniczący jury (bez prawa głosu w kategorii ponadgimnazjalnej)
ustaliło następujący werdykt:

  Jesteś piękne – mówię życiu.

Wisława Szymborska

 

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie, Komitet Organizacyjny Konkursu oraz cała społeczność Szkoły mają zaszczyt zaprosić do udziału w organizowanym dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa oraz  Powiatu Tarnowskiego Konkursie „Życie i twórczość Wisławy Szymborskiej”, który odbędzie się  w dniach 5 - 6 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

W piątek 22 marca br odbyła się pierwsza edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla klas 3 gimnazjum: „Get Ready for High School”. Organizatorami Konkursu byli nauczyciele języka angielskiego w ZSEG: Paweł Wojewoda, Anna Srebro oraz Justyna Romańska. W konkursie wzięło udział 37 uczniów gimnazjów z Tarnowa i powiatu, których zadaniem było rozwiązać zadania typowe dla egzaminu gimnazjalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytania związane z wiedzą o krajach anglojęzycznych.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Magda Kurcab (Gimnazjum nr 11 w Tarnowie)
II miejsce: Jagoda Misiaszek (Gimnazjum nr 6 w Tarnowie-Krzyżu)
III miejsce: Joanna Król (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ryglicach)
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwa Macmillan i Pearson a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Gratulujemy zwycięzcom izapraszamy na kolejną edycję za rok.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. K. Baczyńskiegow Dąbrowie Tarnowskiej organizuje XI Dzień Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości:
„Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek”.
Z tej okazji organizatorzy zapraszają młodzież do wzięcia udziału w konkursach: recytatorskim, wokalnym, tanecznym i fotograficznym.

 XIII Konkurs Fotograficzny i Plastyczny - edycja międzynarodowa - Wadowice 2013 

 

Temat konkursu: „Jan Paweł II świadek i nauczyciel wiary” 
Uczestnicy:W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ur. w 1993r. i młodsi.

    Poznaliśmy zwycięzców Szkolnego Turnieju Giełdowego!   
Szkolny Turniej Giełdowy skierowany był do klas pierwszych i drugich technikum przy ZSEG. Składał się on z 2 części: I - Eliminacji – podczas których 28 dwuosobowych zespołów rozwiązywało test, dotyczący sprawdzenia podstawowej wiedzy z zakresu rynku kapitałowego (eliminacje odbyły się 1 marca 2013 r.). II - Finału – do którego zakwalifikowało się 6 zespołów z najlepszymi wynikami z testu (finał odbył się 22 marca 2013 r.)

Dnia 22 marca odbył się szkolny konkurs gastronomiczno-językowy: „Wariacje z ziemniaka” zorganizowany przez Małgorzatę Hołda oraz Agnieszkę Kozioł.
Read MoreUczestnicy konkursu oprócz wykonania potrawy z ziemniaka mieli za zadanie, także zaprezentować ją w języku obcym. W konkursie wzięło udział 7 uczniów, nadzorowało ich jury pod okiem wytrawnego szefa kuchni – Wojciecha Wołosowskiego, a prezentację w języku obcym oceniały Magdalena Borszowska oraz Agnieszka Secchi.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Dawid Drewniany z klasy 3 TK – „Ziemniaczane łódki w wiosennej sałatce”
II miejsce: Sylwia Kosiba z klasy 2 TK – „Torcik ziemniaczany”
III miejsce: Beata Ciastoń z 1 TT –„ Pieczone kuleczki z musem i grillowanym boczkiem”
oraz Roksana Tyrka z klasy 2 TK –„ Ziemniaczane kuleczki z grillowanym boczkiem”
Pozostali uczestnicy:
Klaudia Ryba 2 TK
Magdalena Główka 2TK
Angelika Chrzanowska 3 TK


Sprawozdanie z IV edycji konkursu ,,Black Box”

W dniu 13.04.2012r. w Zespole Szkół Ekonomiczno –Gastronomicznych w Tarnowie odbyła się czwarta edycja konkursu szkół gastronomicznych.


Już 20.04.2012 o godz. 10.00 w sali 115 w Zespole Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych odbędzie się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Focus on Matura Skills”.

Swój udział zgłosiło 44 uczniów z 7 szkół :  ZST im. Ignacego Mościckiego, ZSL i Z im. Tadeusza Zwisłockiego, ZSO i T im. Jana Szczepanika, ZSEO im. Tadeusza Kościuszki, ZSB, ZSL i T im. Jana Pawła II w Wojniczu, ZSME im. Tadeusza Tertila oraz oczywiście reprezentanci ZSEG…

Wszystkim biorącym udział w konkursie życzymy powodzenia!!!

Wielki Finał ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Dzień z Podravką"

4 kwietnia 2012 roku w Warszawie w Centrum technik Kulinarnych Doram poznamy najaktywniejszą szkołę, drużynę oraz nauczyciela, którzy zostaną wyłonieni w finale konkursu Dzień z Podravką.

W dniu 13.04.11 w  Zespole Szkół Ekonomiczno –Gastronomicznych w Tarnowie  odbyła się trzecia edycja  konkursu  szkół gastronomicznych w stylu Black Box. Pomysłodawcą tej formy  konkursu był P. Marcin Mróz menager firmy Planeta. Przy trzeciej edycji konkursu duży wkład pracy wnieśli pan Wojciech Wołosowski i Krzysztof Wróbel. Sponsorami surowców z których młodzież sporządzała dania konkursowe  były firmy ;Les -Drób, Imex, Specjał- Rzeszów. Maspex-Wadowice, Tymbark, Lubella, Oerlemans, Unilever, Trafunek, Restauracja Pasaż, Aviko, Commercio Polska, Hotele i Restauracje Sezam.

Pierwszy dzień wiosny... po prostu słów brak. To trzeba zobaczyć...

 

Świetlica - tak się bawiliśmy tego dnia

 

 

Odśpiewki/odgrywki w salach lekcyjnych

 

W dniu 12 kwietnia 2010 r. zorganizowano Konkurs Języka Angielskiego dla klas drugich. Organizatorami konkursu były mgr Beata Nytko i mgr Agnieszka Paliga. Konkurs trwał dwie godziny. Uczniowie w tym czasie wykonywali ćwiczenia sprawdzające ich umiejętność rozumienia tekstu słuchanego i czytanego.

Od soboty 10 kwietnia od godz. 18.00 do niedzieli 18 kwietnia obowiązywała w Polsce żałoba narodowa po katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Zginęli w niej prezydent Lech Kaczyński z małżonką, polscy parlamentarzyści, kombatanci i rodziny ofiar poległych w Katyniu.

Decyzję w tej sprawie podjął marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który przejął - zgodnie z konstytucją - obowiązki głowy państwa. Żałoba odnosi się do wszystkich instytucji państwowych. Bronisław Komorowski wezwał Polaków do uczestniczenia w żałobie niezależnie od poglądów politycznych.

Dyrekcja, grono profesorskie, uczniowie oraz pracownicy szkoły składają kondolencje rodzinom oraz wszystkim, których dotknęła ta tragedia.

Z tej też racji, w piątek 16 kwietnia br. cała społeczność Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie uczestniczyła we Mszy Świętej w intencji ofiar katastrofy samolotu rządowego. Msza odbyła się w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego o godzinie 12.00.

 

Katyń to w świadomości Polaków nazwa, symbol kojarzący się z ludobójczą polityką władz sowieckich wobec narodu polskiego. Mówiąc „Katyń”, myślimy o wszystkich pomordowanych na nieludzkiej ziemi wiosną 1940 r. Nie tylko jeńcach z Kozielska, Ostaszkowa i Starobielska, ale także o innych polskich obywatelach zabitych w tym czasie przez NKWD.

Serdecznie zapraszamy Państwa na Dni Otwarte naszej szkoły, które odbędą się w dniach 14-15 kwietnia 2010 r. w godz. od 11:00 do 14:40.

 

PROGRAM DNI OTWARTYCH

 

14.04.2010 r.

 

11:10-12:00 - Film o szkole, promocyjna prezentacja multimedialna, spotkania z młodzieżą.

 

12:05-12:50 - Możliwość  spotkań z nauczycielami w trakcie prowadzonych przez nich lekcji z wybranych przedmiotów: organizacja hotelarstwa, technologia gastronomiczna, ekonomika, zarządzanie firmą, technologia informacyjna, matematyka, wiedza o kulturze, język polski, język angielski, chemia, biologia, przysposobienie obronne.

 

13:10-13:30 - Spektakl teatralny „Chcę opowiedzieć Ci bajkę” - opracowany w ramach projektu Comenius - oraz występ zespołu muzycznego - odwołane w związku z żałobą narodową. Spektakl zostanie przedstawiony 23 i 26 kwietnia (piątek i poniedziałek) o godz. 13.30. W tym czasie zostanie zaprezentowany aktualnie realizowany przez szkołę Partnerski Projekt Szkół Comenius.

 

13:55-14:40 - Możliwość  spotkań z nauczycielami w trakcie prowadzonych przez nich lekcji z wybranych przedmiotów: rachunkowość, ekonomia, zajęcia praktyczne, technologia informacyjna, chemia, geografia, matematyka, język niemiecki, język angielski, technologia gastronomiczna.

 

15.04.2010 r.

 

11:10-12:00 - Film o szkole, promocyjna prezentacja multimedialna, spotkania z młodzieżą.

 

12:05-12:50 - Możliwość  spotkań z nauczycielami w trakcie prowadzonych przez nich lekcji z wybranych przedmiotów:  zajęcia praktyczne w hotelarstwie, rachunkowość, technologia informacyjna, biologia, język polski, język angielski, technologia gastronomiczna, specjalizacja gastronomiczna.

 

13:10-13:30 - Spektakl teatralny „Chcę opowiedzieć Ci bajkę” - opracowany w ramach projektu Comenius - oraz występ zespołu muzycznego - odwołane w związku z żałobą narodową. Spektakl zostanie przedstawiony 23 i 26 kwietnia (piątek i poniedziałek) o godz. 13:30. W tym czasie zostanie zaprezentowany aktualnie realizowany przez szkołę Partnerski Projekt Szkół Comenius.

13:55-14:40 - Możliwość  spotkań z nauczycielami w trakcie prowadzonych przez nich lekcji z wybranych przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, język polski, język niemiecki, język angielski, technologia gastronomiczna, pracownia gastronomiczna, geografia, wiedza o społeczeństwie, przysposobienie obronne.

Nasza szkoła (przymrużonym) okiem kamery...

...

W dniach 27-30 kwietnia 2009 roku organizujemy dni otwarte szkoły dla absolwentów gimnazjów, w godzinach od 11.00 do 14.00
(prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie).

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich uczestników Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej do tarnowskiego teatru 3 maja 2009 r. o godz. 16.00.

Laureaci i i wyróżnieni uczestnicy, uhonorowani zostaną dyplomami i nagrodami, zaś finaliści trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii, wezmą udział w koncercie galowym o charakterze konkursowym.