szkoła
A A A

Dnia 29 marca 2022 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z carvingu.
Sztukę rzeźbienia w warzywach i owocach przekazywał uczniom ZSEG pan Paweł Dudczyk z firmy szkoleniowej - Edukator Limanowski Ośrodek Szkoleniowy.
W galerii można podziwiać dzieła sztuki naszych uczennic i uczniów.
Zofia Januś

Drodzy Maturzyści!

Z przyjemnością informujemy o II edycji Konkursu o Złote Indeksy AEH organizowanego przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie z okazji 20-lecia istnienia uczelni.
Wychodząc naprzeciw ambitnym, młodym osobom, które chciałyby kontynuować edukację na szczeblu szkolnictwa wyższego, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie organizuje konkurs, w którym do wygrania jest indeks na studia oraz stypendium pokrywające czesne na cały tok studiów. Uczelnia w swojej ofercie posiada kierunki takie jak: psychologia, społeczeństwo smart city, prawo, informatyka, zarządzanie, kosmetologia, dziennikarstwo, dietetyka, politologia, sztuczna inteligencja i data science. Pełną ofertę uczelni znajdziecie na stronie https://vizja.pl

Uczennica klasy IV TE Katarzyna Kozioł w dniu 16 marca reprezentowała naszą szkołę w etapie okręgowym konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" w Krakowie. W związku z taka samą ilością punktów z testu w dniu 24 marca Kasia wzięła udział w II etapie ustnym w celu wyłonienia najlepszych specjalistów z dziedziny prawa pracy. Ostatecznie Kasia zajęła IV miejsce w województwie małopolskim.

W dniu 23 marca drużyna z naszej szkoły w składzie: Maja Jaszczur, Patrycja Usarz, Ewelina Bogdan, Józef Strzesak, Kacper Kozłowowski wzięła udział w eliminacjach turnieju wiedzy o finansach i ekonomii "Sukces na bank", gdzie rywalizowała ze szkołami z całej Polski. Pomimo wysokiego wyniku z testu nie udało się przejść do etapu krajowego, do kwalifikacji drużyn wzięto pod uwagę również czas rozwiązania testu.

Anna Kantor

Zapraszamy uczniów naszej Szkoły do udziału w Szkolnym Konkursie z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Szczegóły i regulamin konkursu

Dnia 19 marca 2021 r. trzyosobowy zespół uczennic: Banaś Kamila, Kozioł Katarzyna z klasy III TE i Smagacz Martyna z kl. I MR, reprezentował naszą szkołę w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
W tym etapie rywalizowało 310 zespołów z całego kraju. Rozgrywki odbywały się on-line na platformie Testportal.
W wyniku zaciętej rywalizacji nasze uczennice zajęły V miejsce w województwie małopolskim.
Serdecznie im gratulujemy.

Marzena Malec-Witek, Halina Pędrak

Nie od dzisiaj wiadomo, że nauka przez praktykę jest najlepszym sposobem na zdobycie realnego doświadczania zawodowego.
Od 1 marca 2021 r. nasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia - Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskują możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą.
Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi w czasie praktyki zawodowej muszą się zmierzyć uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami mogą przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz prowadzi plebiscyt “Mój Katecheta – słucha, rozumie, towarzyszy”.

Z naszej szkoły do plebiscytu zgłosiliśmy s. Martę Drobienko. Zachęcamy do oddawania głosów. Aby zagłosować na siostrę Martę trzeba wysłać wiadomość pod numer 72601 o treści RDN.KTM.22. Organizator konkursu - radio RDN pobiera opłatę - koszt sms 2,46 z VAT.
Głosowanie trwa do 7.04.2021 r.

Link do strony plebiscytu RDN

Tu sprawdzisz bieżące wyniki głosowania.

Zchęcamy do oddawania głosów na projekty uczennic naszej szkoły zgłoszone do VII edycji Konkursu "Tarnowski Junior Biznesu". Projekt, który zgromadzi największą liczbę głosów internautów, zdobędzie nagrodę publiczności.
Głosujemy na: Weronikę Galus - projekt nr 4, Kingę Maj - projekt nr 8, Magdalenę Mitera - projekt nr 10, Wiktorię Sikorską - projekt nr 11 oraz Amelię Taźbirek - projekt nr 17.
Głosować można w serwisie społecznościowym Facebookhttps://bit.ly/tjb2021-glosowanie Głosowanie trwa do 15 kwietnia 2021 r.
Nagrodę publiczności zdobędzie projekt, który otrzyma największą liczbę "like'ów". Przy liczeniu głosów organizator konkursu nie będzie brał pod uwagę innych reakcji.
Oprócz głosowania publiczności w internecie, wszystkie projekty, zaprezentowane w nagraniach, zostaną ocenione przez Jury i spośród nich zostaną wybrani i nagrodzeni laureaci oraz wyróżnieni.

Od 29 marca 2021 r. wszystkie klasy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych uczą się w trybie zdalnym.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Konkurs gastronomiczny „Jajko żurek i mazurek” rozstrzygnięty. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie, w zmaganiach wzięło udział 27 uczniów. Trzeba przyznać, że wybór był dość trudny, wszystkich z chęcią byśmy nagrodzili za to, że zdecydowaliście się uczestniczyć w konkursie w tak trudnym czasie. Brawo za aktywność i odwagę! Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością, aby receptura oraz etap pracy udokumentowane na zdjęciach, przekonały jury do wyjątkowości ich dzieła . Oceny prac dokonano w dwóch kategoriach - potrawy wielkanocne słone i słodkie.

W wyniku przeprowadzonego konkursu dyrektorem ZSEG została wybrana mgr inż. Dorota Bargieł- Kurowska.

Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN od dnia 22 marca 2021 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych zostaje wprowadzone dalsze ograniczenie nauki stacjonarnej:
- klasy, które dotychczas miały naukę zdalną – bez zmian,
- klasy: III TF, III TM, II ER, II TEG, III TT, III TD, II TD – przechodzą na tryb zdalny,
- klasy III TE, II TMG – realizują praktykę w sposób zdalny,
- klasy branżowe: 1BC, 2BC, 3BC, 2BK, 2BKG, 3BK – nadal pracują bez zmian (stacjonarnie), przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Myśli i dokonania Marszałka Józefa Piłsudskiego są wielkim ponadczasowym dziedzictwem narodu polskiego, które dla współczesnych pokoleń Polaków powinny być ważnym źródłem wiedzy o sztuce strategii planowania rozwoju kraju. Józef Piłsudski dawał osobisty przykład jak służyć państwu, jak wybierać rzeczy ważne i gdzie kierować główny wysiłek w pracy państwowotwórczej. Dorobek myśli państwowej Marszałka jest obecny w księgach, do których zagląda się przeważnie przy okazji pamięci rocznicowych. Przytaczane są te zasady, które potwierdzają uzyskane efekty. Jednak ważne są też te myśli, które złożyły się na mechanizm działania, a ściślej mówiąc, te które stanowiły podstawę do formułowania kierunków działania i które opisywały zasadnicze trudności jakie należy uwzględnić i pokonać na drodze uzyskiwania oczekiwanych rezultatów. Piłsudski kierował się prawdami, ideami, które jego zdaniem najlepiej służyły sprawie Polski, ponieważ oparte były na prawdach historycznych.

Szanowni Państwo,
Trwająca pandemia to dla szkół, uczniów, nauczycieli i rodziców czas pełen trudności. Dlatego pragniemy wyrazić podziw dla wszystkich uczestników i opiekunów VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o J. Piłsudskim za ciężką pracę włożoną w przygotowanie do rywalizacji i zmagań w ramach tego wydarzenia. Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

15 marca przypada Międzynarodowy Dzień Piekarzy i Cukierników. Data nie jest przypadkowa, to właśnie na ten dzień przypada wspomnienie św. Klemensa- ich patrona.
Bycie piekarzem czy cukiernikiem, to swego rodzaju misja. To właśnie dzięki ich pasji i ciężkiej pracy, możemy codziennie rano cieszyć się smakiem chleba czy bułek, a także drożdżówek, pączków, tortów, ciast i ciasteczek. W naszej szkole klasy cukiernicze 1 BC, 2BC i 3BC przygotowały z tej okazji słodki stół.
Wszystkim cukiernikom oraz piekarzom, składamy dziś życzenia pomyślności, wytrwałości, a przede wszystkim nowych wyzwań i inspiracji!

Galeria

Agnieszka Migdał, Barbara Jurczyk, Halina Stec

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie w ramach akcji "Wielkanoc z PCK" organizuje zbiórkę żywności i chemii gospodarczej na rzecz osób potrzebujących z terenu miasta Tarnowa jak również z powiatu tarnowskiego.
Za zgodą Dyrekcji ZSEG zbierane będą: dania gotowe, dania instant, olej, kawa, miód, słodycze, cukier, kasze, owoce i warzywa w puszce, konserwy mięsne i rybne, proszki i płyny do prania, artykuły higieniczne, ręczniki papierowe.

SPRAWDŹ SWOJĄ ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE
"DEUTSCH KANN SPAß MACHEN"

Konkurs odbędzie się 16 kwietnia 2021 r. o godz. 9.00 w sali 116 w reżimie sanitarnym. Jest on przeznaczony dla uczniów klas I i II technikum. Przewidywany czas trwania konkursu to 90 min. Bezpośrednio po konkursie nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do pani Renaty Wróbel i pani Jolanty Erazmus (przez e-dziennik) do 9 kwietnia 2021r.

Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzy Męska część samorządu uczniowskiego 😄
 

Informacje dotyczące przebiegu konkursu.

Szanowni Państwo,

Test wiedzy dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych odbędzie się 2 marca w wyznaczonych godzinach, w salach 11, 12, 13 i 14.

SZKOLNY KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI przy ZSEG ogłasza, że WAMPIRIADKA XV odbywać się będzie w miesiącach  III- IV -V 2021 r.

CZYTAJ WIĘCEJ

Uwaga!!!

Drodzy Uczniowie w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zachęcamy Was do udziału w konkursie kulinarno – cukierniczym
pt. „Jajko, żurek i mazurek…”, który będzie miał formułę on-line.

Gorąco zachęcamy do zabawy

Wyniki egzaminów zawodowych  dla klas czwartych (Formuła 2012) oraz III TM (Formuła 2017) będą przekazane 20 marca 2020r wychowawcom tych klas, którzy telefonicznie przekażą je uczniom danej klasy. W przypadku klasy III TM  – wyniki będą otrzymywać bezpośrednio z OKE. W przypadku braku takiego sms-a należy się skontaktować z wychowawcą.

1. Wszyscy uczniowie ZSEG na bieżąco  przeglądają stronę szkoły oraz e-dziennik – wiadomości gdzie będą umieszczane informacje i zalecania nauczycieli co do zdalnego uczenia się.
2. Każda klasa ma utworzony w dniu 16 marca 2020r. klasowy e-mail przez wychowawcę danej klasy. Uczniowie otrzymają informację od wychowawcy co do dokładnego adresu oraz hasła dostępu wyłącznie dla uczniów danej klasy. Proszę w tym zakresie kontaktować się telefonicznie lub za pomocą e-dziennika z wychowawcą lub innymi uczniami klasy.

Ze względu na zaistniałą sytuację Gala finałowa zostaje przeniesiona na późniejszy termin, o którym Państwa poinformujemy.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami VI POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

ZOBACZ WYNIKI

W dniach 24.03 i 25.03 2020 odbędzie się szkolenie kelnerskie.

Proszę zapoznać się z poniższą listą osób uczestniczących w szkoleniu.

ZOBACZ LISTĘ

Elżbieta Teper

W czwartek 3 marca 7 uczniów z ZSEG  z klas 1DRG i 1 TDG wraz z Panią M. Krzemińską wzięło udział w wycieczce edukacyjno- naukowej w Krakowie w ramach realizacji projektu IPN -  ‘Łączka i inne miejsca poszukiwań”.

Pod koniec lutego został uruchomiony w naszej szkole Punkt Informacji Europejskiej. Przygotowali go Młodsi Ambasadorowie programu EPAS (Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego) z klasy 1ER wraz z opiekunem – Panią M. Krzemińską.

Co jest łatwiej otworzyć - drzwi domu czy serce?
Kolejna WAMPIRIADKA i kolejne litry krwi dla potrzebujących.
W ofiarowaniu krwi, która jest darem życia i nadziei, urzeczywistnia się aspekt humanitarny ludzkiego życia.

W dniu 4 marca, uczniowie klas gastronomicznych poznali znakomitego kucharza Łukasza Grabowskiego - szefa kuchni Sala Bankietowa Allegra, który przeprowadził profesjonalne warsztaty kulinarne.

W dniu 28.03.2020 roku odbył się SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO chłopców. W turnieju  wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły. Najlepsze miejsca po bardzo zaciętej rywalizacji wywalczyli:
Galus Mateusz  z klasy III TE zajmując I miejsce
Robak Mateusz z I THG – II miejsce
Pis Konrad z I TDG – III miejsce
Łapa Mateusz z II TT – IV miejsce
Miejsca V – VIII wywalczyli: Salawa Kevin I ER, Opioła Mikołaj III TM, Marcinek Dominik I THG i Surdel Konrad I THG.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i  gratuluję osiągniętych wyników. Najlepsza trójka będzie reprezentować naszą szkołę w turnieju międzyszkolnym.

Organizator Urszula Kania

W dniach  11-14 lutego 2020 roku odbywał się w naszej szkole Biblioteczny konkurs walentynkowy, w którym wzięło udział 32 uczniów
z następujących klas: 1TDG, 1TD, 1ER, 1TMG, 2TE, 2TF, 3DH, 4TT oraz 4TZ.

Dnia 28 lutego 2020 roku młodzież pięciu klas pierwszych uczących się w naszej szkole: kl. I TDG, I TMG, I THG, I DRG, I TEG brała udział w spotkaniu edukacyjnym z zakresu przedsiębiorczości. Prelekcję przeprowadziła Pani Agnieszka Klimek - Inspektor w Wydziale Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa.

W dniu 21 marca 2019 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyła się Gala finałowa X Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”. Temat przewodni bieżącej edycji brzmiał: „Las Strażnik Niepodległej”. Trzecią nagrodę w kategorii szkoły ponadgimnazjalne otrzymała Gloria Marmól, uczennica klasy II DH za pracę „Ukochać historię, której strzegą krzyż i las”.

Dnia 21 marca uczniowie klasy I TE oraz członkowie Klubu Europejskiego przy ZSEG włączyli się w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
Uczniowie przygotowali kampanię informacyjną dotycząca  zespołu Downa oraz przygotowali plakaty, które ozdobiły korytarze naszej szkoły. W geście solidarności założyli w tym dniu skarpetki nie do pary.

Dnia 28 marca 2019 r. został przeprowadzony test wiedzy o Unii Europejskiej, w którym członkowie Klubu Europejskiego mogli sprawdzić swój poziom wiedzy o prawach przysługujących obywatelom państw członkowskich Unii, najważniejszych wydarzeniach, mających wpływ na obecny kształt Wspólnoty oraz o osobach zajmujących najważniejsze stanowiska w instytucjach unijnych.

Ogłaszamy dodatkową rekrutację do udziału w projekcie "Zagraniczne staże sansą podwyższenia kompetencji zawodowych i społecznych". Zainteresowanych uczniów w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych prosimy o kontakt z Panią Dyrektor Agnieszką Jarzwiec lub Panią Elżbietą Zięba. Rekrutacja trwa do 5 kwietnia 2019 r.

Dnia 26 marca 2019 r odbył się w naszej szkole „Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych”, do którego udział zgłosili uczniowie z następujących klas: 3 TZ, 3 TM, 3 TD, 2 BC i 2 BK.

Klub Europejski serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów na prezentację dotyczącą Włoch dnia 28 marca 2019 roku w sali nr 11 o godz. 13.05

W dniu 24 marca 2019 roku wolontariusze z klasy IITE – Patrycja Ptak, Paweł Kozioł, 1BC – Ewelina Bajorek, Sylwia Gąciarz, Monika Hebda, 1BK – Bartłomiej Augustyn, Paweł Czarnik wraz z opiekunem kwestowali przed Bazyliką Katedralną Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowie.

W dniu 22.03.2019 r., 22 uczniów z klas I TE, I TF i I TM wzięło udział w zajęciach warsztatowych z wykorzystaniem gry planszowej - rozgrywki Chłopska Szkoła Biznesu i rozgrywki Chłopska Ekonomia Społeczna.

Klub Europejski zaprasza chętne osoby do udziału w szkolnych eliminacjach do „XII Forum Europejskiego Szkół Ziemi Tarnowskiej” pod hasłem: „Unia Europejska gwarantem jedności Europy”.

20 marca 2019 r. odbyła się XIII WAMPIRIADKA w ZSEG.
Znów chętnych dużo więcej niż można było się spodziewać - 76 osób.
Oddano 11700 ml krwi - najcenniejszego leku dla drugiego człowieka.

Dnia 21 marca 2019 r. klasa 2 BK zaprosiła wychowawcę na wagary. Zorganizowaliśmy wycieczkę przedmiotową do Zakładu Cukierniczo-Karmelarskiego Kaleta Tadeusz ul. Przedszkolaków 26. Zwiedziliśmy zakład oraz uczestniczyliśmy przy produkcji baranków wielkanocnych, zajączków i innych świątecznych ozdób.
Zachęcamy do twórczego spędzania "Dnia Wagarowicza" Klasa 2 BK

Zobacz zdjęcia

Szkolne Koło Wolontariatu zarasza ucniów naszej szkoły do udziału w konkursie na LOGO WOLONTARIATU. 
Logo powinno być czytelne, łatwe do zapamiętania i wzbudzać pozytywne emocje. Logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym. Prace można wykonać ręcznie lub korzystając z technik komputerowych. Projekty należy składać do p. prof. Małgorzaty Bystrowskiej do dnia 29 marca 2019 r.
Na zwycięzce czeka nagroda.

21 marca załóż skarpetki nie do pary i wraz z Klubem Europejskim przy ZSEG weź udział w Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa!

Za nami V edycja powiatowego konkursu historycznego poświęconego Józefowi Piłsudskiemu, Patronowi naszej szkoły.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Dnia 17 marca 2019 r. wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę w ramach akcji charytatywnej „Kilometry dobra”, prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Umysłową Koło W Tarnowie.

W dniu 14 lutego 2019 r. uczniowie z klasy I TT w ramach Klasa Gospodarz, przeprowadzili sprzedaż walentynkowych pierniczków, które wcześniej samodzielnie przygotowali i zapakowali. Pieniądze, które udało się zebrać zostały przeznaczone na cel charytatywny. Za tę kwotę zostały zakupione kaszki dla niemowląt, słoiczki z gotowymi zupkami i deserkami, pieluszki  oraz środki czystości, które zostały w dniu 18.03.2019 r. przekazane do Domu Samotnej Matki w Tarnowie.
Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

Samorząd klasowy wraz z wychowawcą, prof. Martą Zawadzką.

W Tarnowie o ubezpieczeniach społecznych najwięcej wiedzą uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych!
Dnia 15 marca 2019 roku w Krakowie odbył się II etap - wojewódzki - Ogólnopolskiej Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Dnia 14 marca 2019 roku klasa IV TE miała możliwość uczestnictwa w warsztatach dotyczących filmu, które przeprowadził edukator filmowy, współpracujący z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej – Pan Mariusz Widawski.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie oraz nauczyciele historii i języka polskiego zapraszają wszystkich laureatów, uczestników i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego na uroczystą galę podsumowania V POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM, która odbędzie się 15 marca br. o godzinie 12.00.

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza 20 marca 2019 r. (środa) na dzień krwiodawstwa w naszej szkole.
W tym dniu pracownicy stacji krwiodawstwa w Tarnowie będą na świetlicy szkolnej pobierać krew od wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat.

Dzisiaj tj. 13 marca odbył się w naszej szkole etap szkolny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W konkursie wzięło udział 14 uczniów. W tym roku konkurs dotyczył znajomości Księgi Wyjścia i Listu do Rzymian. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie Marcelinie Zając i Kamili Nykiel z kl. 2 TM, które zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego oraz Patrykowi Nytko z kl. 1 TF.
Życzymy by zagłębienie Słowa Bożego przyniosło w Waszym życiu błogosławione owoce.

Opiekun s. Marta Drobienko

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursów przeprowadzonych w ramach V  POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O J. PIŁSUDSKIM.

LISTA LAUREATÓW

WYNIKI TESTU WIEDZY O J. PIŁSUDSKIM

Laureatów 1 miejsca w kategoriach recytacja i śpiew prosimy o zaprezentowanie swoich tekstów w czasie finałowej gali.

W dniu 8 marca klasa 1TD wraz  z wychowawczynią, Panią Małgorzatą Krzemińską, zorganizowała w naszej szkole „Dzień Babeczki” czyli Dzień Kobiet inaczej. Akcja została przeprowadzona na I hollu szkoły, gdzie uczennice częstowały wszystkie panie i dziewczęta w dniu ich święta pysznymi babeczkami, które same wcześniej upiekły. Natomiast wszyscy panowie mogli zakupić podobne wypieki dla swoich dam. Celem akcji było uświetnienie tego szczególnego dnia i pokazanie, że można świętować inaczej niż zwykle.

W dniach 8 i 9 marca 2019 roku w hipermarkecie Auchan odbyła się kolejna zbiórka karmy i datków na rzecz Fundacji Zmieńmy Świat. W zbiórce tej wzięło udział 23 uczniów Naszej Szkoły, przede wszystkim z klasy I BC (12 uczennic) oraz z klas: I TT, I TD, III TD i IV TM i zebrano rekordową sumę 2380 zł oraz 489 kg karmy dla zwierząt. Wszystkim wrzucającym do puszki jakiś grosik oraz do kosza coś na ząb dla naszych braci mniejszych serdecznie dziękujemy, a wszystkim uczniom należą się ogromne podziękowania za poświęcony wolny czas oraz okazane dobro i empatię. Jesteście wielcy!
ZOBACZ ZDJĘCIA

Opiekun: Beata Nowak

Dnia 8 marca spotkaliśmy się w tym szczególnym miejscu, Zespole Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych, w szkole o niemal 110 - letniej tradycji i w szczególnym czasie - Roku dla Niepodległej. Z dużym zaangażowaniem i wielką radością włączyliśmy się jako społeczność szkolna w projekt Roku dla Niepodległej, w ramach którego przeprowadziliśmy V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Józefie Piłsudskim. "Jestem Polakiem i jestem z tego dumnym". Tak brzmi hasło naszego konkursu recytatorskiego, nad którym patronat objęli Prezydent Miasta Tarnowa, IPN, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Związek Oficerów Rezerwy RP, Dyrektor ZSEG w Tarnowie.

To już kolejny raz kiedy uczniowie z ZSEG słodkim akcentem umilają niektóre dni mieszkańcom Tarnowa. W Dniu 8 marca ciasteczkami obdarowane zostały kobiety. Promocja szkoły na słodko wywoływała wśród Pań ogromny uśmiech.

W dniu 7 marca 2019 roku gościliśmy w Naszej Szkole Mistrza Świata, Mistrza Europy, wielokrotnego Mistrza Polski i trzykrotnego zdobywcę Pucharu Świata we wspinaczce sportowej Marcina Dzieńskiego oraz Vice Mistrzynię Świata we wspinaczce sportowej Annę Brożek.

To już ostatni dzień naszego pobytu w Bułgarii. Nadszedł czas pożegnania z nowopoznanymi kolegami i koleżankami z innych krajów.

Towarzystwo Powszedniej Pomocy „SERCE” w Tarnowie oraz Szkolne Centrum Wolontariatu „Cor Cordis” działające przy I LO w ramach akcji „Spieszmy się kochać bliżnich-2019” zorganizowali w dniu 5 marca 2019 r. uroczyste spotkanie z 80 pacjentami Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Tarnowie-Mościcach.
Do akcji aktywnie włączyli się także wolontariusze z naszej szkoły: Laura Monika Kowal, Justyna Pieczarka, Wiktoria Buchaniec. Opiekę sprawowała p. Elżbiety Teper.
Serdecznie podziękowania kierujemy do personelu medycznego placówki, za pomoc przy realizacji tego niezwykłego spotkania.

Elżbieta Teper

Czwartego dnia nad ranem powitało nas piękne słońce. Udaliśmy się na pożywne śniadanie po czym wraz ze wszystkimi uczniami oraz nauczycielami zebraliśmy się w hotelowym lobby, aby wyruszyć na wspólną wycieczkę do miejscowości Gabrovo.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół.
Wesołego "Alleluja"!

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie zorganizował IV edycję konkursu historycznego poświęconego Patronowi szkoły w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Monika Pacyna uczennica klasy IV TT i Mateusz Stachura uczeń klasy IV TD zostali finalistami etapu centralnego XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Lublinie.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu BLACK BOX – NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE KUCHARZ.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa w dniu 10.IV.2018 r.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

Tytuł projektu: „Młody przedsiębiorca i pracownik na lokalnym rynku pracy wobec wyzwań prawa pracy i etyki biznesu”
Klasy uczestniczące w projekcie: I TE i IIITE (technik ekonomista) oraz ITD (technik żywienia i usług gastronomicznych).
Projekt realizowany jest w II semestrze bieżącego roku szkolnego. Obejmuje cykl wykładów i warsztatów mających na celu przygotowanie uczniów technikum, do podjęcia pracy lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnego rynku pracy. Podejmowane działania mają też pokazać uczniom konieczność działania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, pomóc w poznaniu obowiązującego ich prawa pracy i stosowania go w praktyce. Równocześnie w trakcie zajęć przedstawienie korzyści płynących z przestrzegania prawa zostanie poszerzone o omówienie zasad etycznych, wykraczających poza ściśle literalnie pojmowane przepisy prawne. Realizację założeń i celów projektu mają umożliwić zajęcia prowadzone przez naukowców i specjalistów o uznanym dorobku w swojej dziedzinie, a równocześnie związanych z lokalną społecznością, znających problemy i perspektywy lokalnego rynku oraz możliwości jego rozwoju. Są to także wykładowcy o dużym doświadczeniu w pracy z młodzieżą, co jest gwarancją odpowiedniego poziomu merytorycznego i dydaktycznego prowadzonych działań. Zajęcia prowadzone przez te osoby pozwolą uzyskać uczniom spójną, a równocześnie wszechstronną wiedzę na temat pierwszych kroków w ich pracy zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem podstaw prawnych dotyczących podejmowania zatrudnienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz inwestowaniem zasobów pieniężnych. Równocześnie zawierać będą praktyczne wskazania, wynikające z doświadczenia osób prowadzących warsztaty i wykłady.
W ramach projektu zaplanowano następujące zajęcia:
1) "Prawne aspekty rynku pracy". Podstawy wiedzy dla młodego przedsiębiorcy i pracownika. Wykład dwuczęściowy: pierwsza część - z punktu widzenia pracodawcy, druga część - z punktu widzenia pracownika. - dr Anna Gądek, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
2) "Etyka w biznesie, etyka procesu rekrutacyjnego pracowników" - mgr Urszula Kozioł, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
3) "Perspektywy rozwoju lokalnego rynku pracy". Szanse dla młodych przedsiębiorców i pracowników. Lokalny patriotyzm gospodarczy. Smart city. Strefy ekonomiczne dr Jolanda Stanienda, pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
4) "Umiejętne inwestowanie własnego kapitału".- Jan Kiełbasa dyrektor POK Domu Maklerskiego BDM S.A. Oddział w Tarnowie,
5) "Etyka w biznesie" - ks. prof. Janusz Królikowski, dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Podsumowaniem projektu będzie konkurs dotyczący zagadnień omawianych na zajęciach, składający się z pytań przygotowanych przez prowadzących wykłady. Przygotowanie do konkursu pozwoli uczestnikom na uporządkowanie wiadomości i utrwalenie zdobytej wiedzy. Na zakończenie projektu uczniowie otrzymają certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Działania związane z projektem będą miały charakter bardziej długofalowy niż samo przeprowadzenie zajęć. Jednym elementów projektu jest wydanie broszury dotyczącej omawianych zagadnień, przygotowanej z materiałów dostarczonych przez prowadzących zajęcia. Będą one zawierać podstawowe informacje dotyczące zagadnień omawianych w trakcie wykładów. Broszury te otrzymają uczestnicy projektu, co pozwoli im na lepsze przygotowanie się do konkursu. Broszury zostaną także przekazane nauczycielom w celu ich wykorzystania do prowadzenia zajęć, a także będą dostępne dla uczniów niebiorących udziału w projekcie w bibliotece szkolnej oraz w Szkolnym Biurze Maklerskim. Sprawozdania z wykładów i warsztatów zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły, co również pozwoli zainteresowanym uczniom, przynajmniej częściowo, skorzystać z rezultatów prowadzonego projektu.
Nauczyciele odpowiedzialni za projekt: Anna Gąsior, Barbara Sowińska-Pochroń, Elżbieta Zięba

Villa Intrata, dworek z początku XX w., położona jest na terenie wilanowskiej rezydencji króla Jana III – z dala od zgiełku miasta. To stylowe i eleganckie miejsce, w którym młodzież pod okiem wspaniałych kucharzy pasjonatów potraw kuchni staropolskiej i polskiej mogą na zajęciach kulinarnych poznać staropolskie smaki i kulturę. Prowadzący zajęcia dbając zarówno o bogatą treść, jak i wyrafinowaną formę przekazu.

Dobra kawa stanowi podstawę dnia roboczego milionów ludzi, lecz niewielu pojmuje rozległość i złożoność historii kryjącej się za każdą filiżanką kawy. Celem szkolenia dzięki któremu 7 uczniów z naszej szkoły uzyskało Certyfikat Baristy pierwszego stopnia jest dogłębne zaznajomienie z tymi historiami – począwszy od uprawy, poprzez ziarna, kończąc na filiżance kawy.

Nasza szkolna drużyna „ELITRNI” w składzie: Emil Nowak, Michał Jękot i Tomasz Nowak jest w finałach Europejskiego Konkursu Statystycznego!. Jedziemy na spotkanie i galę do Centrum Badań i Edukacji Statystycznej w Jachrance, która odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2018 r. Mamy 4 rywali, a lista ostatecznych zwycięzców zostanie ogłoszona na gali 4 kwietnia, mamy nadzieję, że będą to nasi ELITARNI. Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu uczniów - DZIĘKUJEMY. Drużynie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie miejsc.

Opiekun: Maria Wantuch

23 marca 2018 roku, łącznie 36 uczniów technikum hotelarstwa i technikum żywienia i usług gastronomicznych, miało niepowtarzalną okazję zwiedzić hotel 5*położony w biznesowym i kulturalnym centrum Krakowa.

W dniach 16 – 17 marca 2018 roku wolontariusze z ZSEG: Eliza Mažonas kl II TD, Sylwia Łopatka kl II TD, Jessica Grzybek kl II TD, Julia Kuboń kl II TD, wraz z opiekunami paniami Haliną Stec, Elżbietą Stachurą, Bogusławą Zaborowską wzięli udział w akcji charytatywnej „WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2018”. Hasłem tegorocznej zbiórki były słowa „Nakarmić tych, których nie widać”. Nasi wolontariusze w sklepie Dąbrówka wręczali klientom ulotki i zachęcali do oddania dowolnego długoterminowego artykułu żywnościowego do kosza oznaczonego plakatem zbiórki. Zebrano 100 kg żywności. 

Przyszła naprawdę. Wybrała ten słoneczny dzień, przemknęła korytarzami naszej szkoły, bo dotrzeć do milusińskich z Niepublicznego Przedszkola Promyczek. Ubrana była w białą suknię, całą w kwiatach i kolorowych motylach, była w towarzystwie uczennic z klasy III TE (Joanny Madej, Natalii Dębosz, Sylwii Róż, Magdaleny Wielgus, Klaudii Wojtanowskiej, Aleksandry Zauchy). Pani Wiosna zaprosiła dzieci z grupy Smyki do wspólnej zabawy, obdarowała nagrodami za odgadnięcie zagadek, zaprosiła do tańca w kółeczku i… I pożegnała się, obiecując, że zaprosi do Smyków innych niezwykłych gości. Zobaczymy, czy dotrzyma słowa. Z pewnością, jeśli znajdzie pomocników z ZSEG, którzy – jak cała Polska – chcą „czytać dzieciom”.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Małgorzata Skrabacz

W tym roku zaprosiliśmy uczniów ZSEG do zabawy, której celem było poznanie tradycji związanych z obchodami tego święta. Zwyciężczyniami w tegorocznej edycji zabawy z okazji dnia św. Patryka oraz szczęśliwymi posiadaczkami Immunitetu zwalniającego z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek zostały Dagmara Jasielska i Magdalena Gąciarz z klasy 3 TM, którym najszybciej udało się odnaleźć koniczynki oraz odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego na stronie szkoły tekstu.

19 marca w ZST w Tarnowie Mościcach  odbył się XXII finał Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu i PCK.

Wyniki fotograficznego konkursu historycznego pod hasłem: „W hołdzie niepodległej”.
W konkursie wzięło udział 48 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Tarnowie.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Wiktoria Bogula , Natalia Szatko kl. IITE
I miejsce - Gloria Marmól kl. IDH
II miejsce - Aleksandra Golema, Weronika Pytka kl. IIDH
III miejsce - Patrycja Ciochoń, Tomasz Pinas kl. IITE
Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 23 marca 2018 r. o godzinie 12:00 podczas finałowej gali IV Tarnowskiego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim.

Organizator konkursu: Anna Pojedyniec

Dnia 21 marca uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w badaniu zorganizowanym przez Ośrodek Dawców Szpiku Medigen z Warszawy, Fundację Przeciwko Leukemii z Warszawy i Stowarzyszenie "Kropla" z Tarnowa. Badanie zostało przeprowadzone w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie przy ul. Warzywnej 3. Dzięki tej akcji charytatywnej uczniowie naszej szkoły mogli dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Dnia 16 marca 2018 roku trzy uczennice naszej szkoły: Agnieszka Jakubek z kl. IV TE, Klaudia Gębka z kl. IV TE i Kinga Ludwa z kl. III TE brały udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie.
Uczennice zostały wyróżnione za wysoki poziom wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Serdecznie im gratulujemy i liczymy, że ta wiedza zaowocuje w przyszłości.

12 marca 2018 roku 12 uczniów klas pierwszych po raz kolejny wzięło udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym.
Laureaci konkursu:
I miejsce: Kinga Lesiak (klasa 1 TD)
II miejsce : Kinga Maj (klasa 1 TE)
III miejsce: Łucja Usarz (klasa 1 TD)
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Konkurs zorganizowała p. Mirosława Gałdyś.

Rozpoczynamy projekt: „Młody przedsiębiorca i pracownik na lokalnym rynku pracy wobec wyzwań prawa pracy i etyki biznesu” realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W projekcie biorą udział trzy klasy: I TE, III TE oraz I TD.
Pierwsze zajęcia odbyły się w dniach 14 i 15 marca. Prowadziła je pani dr Anna Gądek z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Dwa dwugodzinne wykłady miały wspólny temat: Prawne aspekty rynku pracy - podstawy wiedzy dla młodego przedsiębiorcy i pracownika. W dniu 14 marca zagadnienia te omawiane były z punktu widzenia pracodawcy, zaś w dniu 15 marca z punktu widzenia pracownika.

Rozpoczynamy projekt: „Młody przedsiębiorca i pracownik na lokalnym rynku pracy wobec wyzwań prawa pracy i etyki biznesu” realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W projekcie biorą udział trzy klasy: I TE, III TE oraz I TD.
Pierwsze zajęcia odbyły się w dniach 14 i 15 marca. Prowadziła je pani dr Anna Gądek z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Dwa dwugodzinne wykłady miały wspólny temat: Prawne aspekty rynku pracy - podstawy wiedzy dla młodego przedsiębiorcy i pracownika. W dniu 14 marca zagadnienia te omawiane były z punktu widzenia pracodawcy, zaś w dniu 15 marca z punktu widzenia pracownika.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

Pierwsze zajęcia odbyły się w dniach 14 i 15 marca 2018 roku. Prowadziła je pani dr Anna Gądek z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Dwa dwugodzinne wykłady miały wspólny temat: Prawne aspekty rynku pracy - podstawy wiedzy dla młodego przedsiębiorcy i pracownika. W dniu 14 marca zagadnienia te omawiane były z punktu widzenia pracodawcy, zaś w dniu 15 marca z punktu widzenia pracownika.

Podczas wykładów omówione zostały następujące zagadnienia szczegółowe:
- Strony stosunku pracy – pracownik i pracodawca.
- Nawiązanie umownego stosunku pracy.
- Rozwiązanie umownego stosunku pracy.
- Wynagrodzenie za pracę i inne świadczenia.
- Obowiązki stron stosunku pracy.
- Odpowiedzialność porządkowa pracowników.
- Odpowiedzialność materialna pracowników.
- Czas pracy.
- Uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem.
- Rozstrzyganie sporów o roszczenia ze stosunku pracy.
POBIERZ MALERIAŁY

17 marca obchodzimy Dzień Św. Patryka. I my dołączmy do tej irlandzkiej tradycji biorąc udział w zabawie-quizie. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z tekstem dotyczącym Dnia św. Patryka.

Kolejna WAMPIRIADKA i kolejne litry krwi dla potrzebujących.
Dziękujemy wszystkim Krwiodawcom za zaangażowanie i udział w dwunastej akcji WAMPIRIADKI w naszej szkole 14 marca 2018 roku.
Zgłosiło się ponad 100 osób z czego oddało krew 44 osoby, dało to łącznie 19800 ml krwi. Krwiodawcami byli "mięśniacy" i "drobne biedroneczki", jedni byli już kilkukrotnie i oddawali krew od wielu lat litrami, byli i tacy co uciekali przed igłami. Przybyli do nas również byli absolwenci szkoły z przed wielu lat i pięknie wsparli naszą akcję. DZIĘKUJEMY!!!

Kolejna WAMPIRIADKA i kolejne litry krwi dla potrzebujących.
Dziękujemy wszystkim Krwiodawcom za zaangażowanie i udział w dwunastej akcji WAMPIRIADKI w naszej szkole 14 marca 2018 roku.
Zgłosiło się ponad 100 osób z czego oddało krew 44 osoby, dało to łącznie 19800 ml krwi. Krwiodawcami byli "mięśniacy" i "drobne biedroneczki", jedni byli już kilkukrotnie i oddawali krew od wielu lat litrami, byli i tacy co uciekali przed igłami. Przybyli do nas również byli absolwenci szkoły z przed wielu lat i pięknie wsparli naszą akcję. DZIĘKUJEMY!!!

Wielu krwiodawców w naszej szkole kontynuuje tradycje rodzinne, są i tacy, którzy przybyli z ciekawości, wszyscy jednak twierdzą o słuszności oddawania krwi.
Cieszymy się, że świadomość młodzieży w tym zakresie jest duża i chętnie dzieli się tym cennym darem z potrzebującymi.
Wsparcia udziela od lat dla akcji Dyrekcja Szkoły i nauczyciele, tworząc atmosferę przychylności, zrozumienia dla potrzeb niesienia pomocy bliźnim. Dofinansowanie kosztów bufeciku dla uczestników otrzymaliśmy z Rady Rodziców.
Wszyscy uczestnicy byli pod profesjonalną opieką medyczną lekarza i pielęgniarek Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie przy Szpitalu im. Szczeklika.
Honorowe oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, zajmuje niewiele czasu i nie przyspiesza większych problemów. Każdy z nas lub z naszych bliskich może znaleźć się w nagłej sytuacji, gdy będzie potrzebował transfuzji.
KREW JEST NIE DO ZASTĄPIENIA.
Organizatorzy: Szkolne Koło PCK/HDK
ZOBACZ ZDJĘCIA

Katecheci serdecznie zapraszają na szkolne rekolekcje do Kościoła św. Maksymiliana w dniach 19-21.03.2018 kl. I i II na g. 800, a kl. III i IV na g. 1000.

W dniu 13 marca poraz kolejny gościliśmy w naszej szkole Panią  Anię Bujak z "Pierniczkomania". W warsztatach wzięło udział 12 osób - uczniowie i nauczyciele z ZSEG oraz goście z zewnątrz. Uczestnicy nie dość,  że  zdobyli nowe umiejętności potwierdzone certyfikatem to przy tym doskonale się bawili dekorując wielkanocne cuda. Zresztą zobaczcie na zdjęciach.

Zobacz zdjęcia

Agnieszka Migdał 

13 marca zostaliśmy zaproszeni do udziału w Targach Edukacyjnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ze względu na dużą liczbę uczestników konkursu oraz prośby opiekunów, Konkurs Recytatorski rozpocznie się w piątek 16.03.2018 r. o godzinie 9:00 od prezentacji uczniów szkół podstawowych. Na godzinę 10:25 zaplanowane są występy uczniów szkół gimnazjalnych, a od 11:10 szkół ponadgimnazjalnych.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie oraz nauczyciele historii i języka polskiego zapraszają nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu historycznego o Józefie Piłsudskim w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy II TZ w ramach Święta Pieroga przygotowali poczęstunek dla uczniów i pracowników naszej szkoły.

Uczennice z klasy I TE Joanna Swoboda i Anna Stańczyk wygrały szkolne eliminacje konkursu „Chłopska szkoła biznesu”.

Dnia 7 marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas ZSZ oraz BS I stopnia.

Z okazji zbliżającego się święta Dnia Kobiet, klasa gospodarz szkoły - 1 TD pragnie złożyć wszystkim przedstawicielkom płci pięknej najserdeczniejsze życzenia, wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze, aby każdy dzień przynosił uśmiech radość i zadowolenie!
Z okazji tego święta zapraszamy wszystkie kobiety z ZSEG na słodką niespodziankę, która będzie czekała na holu przed pokojem nauczycielskim, na długiej przerwie dnia 8 marca 2018 roku.

Klasa gospodarz szkoły 1 TD z wychowawcą

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi ogłasza dzień 14 marca 2018 r. (środa) dniem Krwiodawstwa naszej szkole WAMPIRIADKA XII.
Szczegółowe informacje można uzyskać na www.zseg.tarnow.pl w zakładce Szkolne Koło PCK/HDK

W dniu 28 marca 2017 roku odbyła się w naszej szkole VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego «Век живи, Век учись». W konkursie oprócz gospodarzy – uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie, udział wzięli uczniowie z III LO w Tarnowie, I LO w Dębicy, II LO w Dębicy, I LO w Mielcu, I LO w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

W Sali Lustrzanej dnia 23 marca 2017 r. tj. czwartek o godz. 10.00 rozpoczęła się konferencja poświęcona tematyce katyńskiej. Młodzież z klasy 4 TT, z Koła Historyczno-Turystycznego działającego w naszej szkole oraz przygotowujący się do konkursu „Ofiary Katynia z Ziemi Tarnowskiej” mogli wysłuchać wykładu, posłuchać świadectwa wnuka zamordowanego oficera w Katyniu oraz oddać się chwili zadumy słuchając pięknych pieśni patriotycznych zaprezentowanych przez gorlickiego barda.

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców zorganizował spotkanie Żołnierze Wyklęci – podziemie niepodległościowe 1944-1956, które odbyło się 23 marca 2017 r. tj. czwartek o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe przy ul. Urszulańskiej 8 w Tarnowie.

W tym roku powitaliśmy wiosnę ciężkim graniem. Zatrzymać uczniów w szkole próbowały z całą mocą decybeli zespoły Vargarth i Prowokator.Dźwięki ich muzyki jeszcze przez kilka godzin po zakończeniu koncertu brzmiały nam w uszach. Była moc. Wrażenia na pewno niezapomniane.

W dniu 18.03.2017 odbyło się  kolejne szkolenie z dekorowania  pierników. Tym razem w warsztatach cukierniczych brali udział nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych. Podczas poznawania wielu technik dekoracji zapanowała atmosfera jak przed Wielkanocą.

Koła Miłośników Poezji ogłasza eliminacje szkolne do Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej "Ksiądz Jan Twartowski i Świat Jego Wierszy".
Zgłoszenia przyjmują do 27 marca 2017 r. Pani prof. Krystyna Gawdzińska oraz uczennica kl. I TM Joanna Michoń.
Zapoznaj się z REGULAMINEM KONKURSU

17 marca 2017 r. uczennice Magdalena Surga oraz Monika Pacyna reprezentowały naszą szkołę w konkursie, którego organizatorem byli Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie.

Tuż przed imieninami Marszałka, które przypadają 19 marca został przeprowadzony finał III Tarnowskiego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim w organizowanym w naszej szkole wraz z Tarnowską Inicjatywą Oświatową e-ducaTIO przedsięwzięciu.

Dnia 14 marca 2017 r. 3-osobowy zespół z klasy III TE: Gębka Klaudia, Jakubek Agnieszka i Mikos Katarzyna – reprezentował naszą szkołę w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, który odbył się w Krakowie.

Uczennice klasy 3 TT Joanna Lenik, Monika Pacyna oraz Magdalena Surga reprezentowały naszą szkołę w Rejonowej Olimpiadzie Zdrowia i Wiedzy o PCK.

W dniu 22.02.2017 r. odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Anny Beaty Bohdziewicz pt: „Fotodziennik i inne zdjęcia”.

17 marca obchodzimy Dzień Św. Patryka. I my dołączmy do tej irlandzkiej tradycji biorąc udział w zabawie-quizie. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z tekstem dotyczącym Dnia św. Patryka (do pobrania).

W dniu 10 marca mieliśmy przyjemność spotkania z Panią Anną Bujak, właścicielką firmy Pierniczkomania która przeprowadziła warsztaty cukiernicze pt. "zdobienie pierniczków lukrem królewskim". Uczniowie, którzy się zgłosili na szkolenie poznali praktyczną wiedzę dotyczącą technik dekorowania pierniczków.

W dniu 10 marca mieliśmy przyjemność spotkania z Panią Anną Bujak, właścicielką firmy Pierniczkomania która przeprowadziła warsztaty cukiernicze pt. "zdobienie pierniczków lukrem królewskim". Uczniowie, którzy się zgłosili na szkolenie poznali praktyczną wiedzę dotyczącą technik dekorowania pierniczków.

Pierwsze spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej odbyło się w dniu 23.02.17 w DPS w Karwodrzy. W dniu 9.03.17 uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie pod opieką mgr inż. Barbary Jurczyk zorganizowali i przeprowadzili warsztaty cukiernicze dla podopiecznych DPS z Karwodrzy.

W dniach 10 - 12 marca 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w szkoleniu kelnerskim prowadzonym przez Pana Grzegorza Górnika – Mistrza Kelnerskiego, założyciela Akademii Kelnerskiej.

W dniach 10 - 12 marca 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w szkoleniu kelnerskim prowadzonym przez Pana Grzegorza Górnika – Mistrza Kelnerskiego, założyciela Akademii Kelnerskiej.

Dnia 9 marca 2017 r. w budynku naszej szkoły odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Od rana młodzież świadoma swej decyzji pod profesjonalną opieką pracowników Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie, rozpoczęła  oddawanie krwi.

Dnia 9 marca 2017 r. w budynku naszej szkoły odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Od rana młodzież świadoma swej decyzji pod profesjonalną opieką pracowników Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie, rozpoczęła  oddawanie krwi.

Tym razem  40  dawców podzieliło się  18  litrami  krwi. 

Dziękujemy za każdą kroplę krwi, którą bezinteresownie oddaliście aby pomagać innym. Nie każdy ma to szczęście żeby być zdrowym, ale Wasz liczny udział w tej akcji jest dowodem, że Wy to rozumiecie.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc oraz ten wspaniały dar serca.

nauczyciele współpracujący
ze szkolnym kołem PCK/HDK przy ZSEG w Tarnowie

Dnia 10 marca 2017 r. na hali I LO W Tarnowie odbył się finał rozgrywek w piłce ręcznej dziewcząt.

9 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie po raz X odbyła się akcja poboru krwi zwana Wampiriadką. Przez te dziesięć lat udało się oddać prawie 225 litrów krwi. To naprawdę cudowny dar naszej młodzieży.
„Pomimo postępu medycyny i rozwoju przemysłu farmaceutycznego nie ma tak cudownego leku jakim jest ludzka krew, nie wyprodukowano żadnego medykamentu, który posiadałby cechy biologiczne ludzkiej krwi i mógłby ją w pełni zastąpić, dlatego też ratowanie zdrowia i życia ludzkiego było i jest uzależnione od honorowych dawców krwi”.
Od 2007 roku szkole Koło Honorowych Dawców Krwi PCK współpracuje w sposób szczególny z pracownikami Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie organizując na terenie placówki akcje krwiodawcze. Do tegorocznej Wampiriadki przystąpiło mnóstwo osób, zgłoszeń było ponad 100, z czego po wstępnych badaniach lekarskich krew oddały 44 osoby. Tylko 44 osoby, gdyż część chętnych nie przeszła nawet wstępnego badania ze względu na ograniczony czas przeprowadzania akcji.
Zakwalifikowane osoby to pełnoletni uczniowie naszej szkoły, pracownicy szkoły, a także osoby które zechciały wesprzeć naszą szlachetną akcję. W sumie pozyskano 19 litrów 800 ml krwi. W każdej kolejnej edycji przybywa nam nowych młodych krwiodawców. Spośród nich zdecydowana większość to osoby, które podzieliły się tym bezcennym lekiem po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że to oni zasilą szeregi honorowych dawców krwi w Tarnowie i będą indywidualnie kontynuować tę szczytną ideę. Każdy uczeń po oddaniu krwi otrzymał czekolady, soczek, ciepły napój oraz słodki poczęstunek przygotowany przez młodzież naszej szkoły. A także dzień wolny od zajęć edukacyjnych.

Zobacz zdjęcia

nauczyciele współpracujący
ze szkolnym kołem PCK/HDK
przy ZSEG w Tarnowie

Z okazji Dnia Kobiet, pomimo zimna i deszczu, czterech przedstawicieli naszej szkoły częstowało ciastkami panie spotkanie na ulicach Wałowej i Krakowskiej a także w różnych punktach usługowych. W akcji udział wzięli: Dawid z kl. 1 TM, Tomek z kl. 2 TE, oraz Patryk i Michał z kl. 3 TT.

Pan Dyrektor Jerzy Feret w obecności wychowawcy pani Anny Gąsior wręczył nagrody laureatom szklonego konkursu uczennicom z klasy 3 TE, które w ostatnim tygodniu zajęły się poszukiwaniami na terenie szkoły pytań do krzyżówki, którą można było pobrać ze strony szkoły. Po jej skompletowaniu i szybkim oddaniu, nastąpił czas weryfikacji i nagród:
I miejsce – Klaudia Gębka
II miejsce - Weronika Kuta
III miejsce - Katarzyna Mikos.

Dnia 28.02.2017 odbyło się w naszej szkole spotkanie z Kierownikiem Samodzielnego Referatu Organizacji i Analiz O/ZUS w Tarnowie p. Magdaleną Chrzanowską nt. „Ubezpieczenia społeczne na tle innych form zabezpieczenia społecznego”.

Dnia 28.02.2017 odbyło się w naszej szkole spotkanie z Kierownikiem Samodzielnego Referatu Organizacji i Analiz O/ZUS w Tarnowie p. Magdaleną Chrzanowską nt. „Ubezpieczenia społeczne na tle innych form zabezpieczenia społecznego”.

SZKOLNY KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI OGŁASZA DZIEŃ 9 MARCA 2017(CZWARTEK) DNIEM KRWIODAWSTWA W NASZEJ SZKOLE  WAMPIRIADKA XI

Szczegóły

Tuż po godzinie 11.00 w niedzielę 5 marca 2017 roku po apelu pamięci Żołnierzy Wyklętych i odśpiewaniu hymnu państwowego 138 osób ruszyło na trasę. Z naszej szkoły do biegu zgłosiło się trzy osoby. Ostatecznie wystartował jeden uczeń i jeden nauczyciel. Bieg był niezwykłym przeżyciem.

Uczniowie klasy IV TT ZSEG w Tarnowie Michał Ciszek, Mateusz Ciurej i Dominik Łukasik dniu 4 marca 2017 r. uczestniczyli w XVIII Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych. Temat konkursu "PODRÓŻ PRZEZ SMAKI".

W Sali Lustrzanej w Tarnowie przy ulicy Wałowej 3 marca 2017 roku tj. piątek o godzinie 11:00 rozpoczęło się niezwykłe spotkanie. Nauczyciele wraz z uczniami tarnowskich gimnazjów tj. Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 11, Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum Matematyczno-Przyrodnicze STO nr 2 uczestniczyli w spotkaniu mającym na celu uczczenie Żołnierzy Wyklętych (około 120 gimnazjalistów). Podczas spotkania zostały rozdane materiały promocyjne naszej szkoły oraz okolicznościowy 48 numer NIECODZIENNIKA.

Dla przypomnienia - w tym dniu wszystkie przebrane osoby były zwolnione z pytania oraz niepowiedzianych kartkówek a w sali 116 odbywały się wiosenne gry i zabawy zorganizowane przez klasę 2 zc wraz w wychowawczynią p. Agnieszką Stalą. Zdjęcia: Diana Wójcik 2TN, Kinga Wydziałkiewicz 1T.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Samorząd Szkolny

Dnia 21 marca uczennice naszej szkoły brały udział w rozgrywkach finałowych w piłce ręcznej dziewcząt. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie nasza szkoła uplasowała się na 3 miejscu wśród tarnowskich szkół i tym samym zdobyła brązowy medal.
Oto nasze zawodniczki: Mikrut Oliwia, Dymon Natalia, Wózek Joanna, Zuziak Katarzyna, Gilska Karolina, Sobarnia Joanna, Kukułka Paulina, Korus Karolina, Cygan Kazimiera, Wojtas Joanna i Pacyna Monika. Gratulujemy!

W dniu 18.03.2016 r. trzynastu uczniów naszej szkoły wyruszyło na rajd do Tuchowa - XLVIII Złaz na powitanie wiosny „Marzanna 2016”. Wraz z przewodnikiem panem Stanisławem Kornasiem a także opiekunami: panem Michałem Zapartem oraz panią Anną Smoleń pokonaliśmy trasę 23 km, wędrując niebieskim szlakiem. Rajd rozpoczęliśmy o godzinie 7:00 pod budynkiem ZSEG w Tarnowie, a zakończyliśmy na boisku sportowym MKS Tuchovia o godzinie 12:45, skąd autobusem wróciliśmy do Tarnowa. Szlak prowadził nas przez Górę Św. Marcina oraz Trzemeską Górę. Po drodze udało nam się również zwiedzić Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie. Rajd został zakończony spalaniem Marzanny, którą dzień wcześniej wspólnie wykonaliśmy, a którą nieśliśmy na zmianę na własnych plecach. Naszym zdaniem rajd, choć kosztował nas nie jedną kroplę potu, uważamy za bardzo udany. Po ciężkiej drodze do celu wszyscy byli szczęśliwi, że udało nam się skutecznie przepędzić zimę!
ZOBACZ ZDJĘCIA

Paulina Wójcik, Dominika Tabor kl. I TE

Mamy zaszczyt ogłosić zwycięzcę Quizu ze znajomości tradycji i kultury irlandzkiej organizowanego  w ramach obchodów Dnia Św. Patryka w ZSEG.
And the Winner is… Kinga Michoń- uczennica klasy IVEH. Gratulujemy zwyciężczyni! Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy. May the luck of Irish be with you!

Dnia 18 marca 2016 r odbyła się już VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Hören, lesen und zugleich verstehen”. Uczniowie z: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika, Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych rywalizowali o najlepsze wyniki w konkursie sprawdzającym umiejętność rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstu czytanego oraz znajomość struktur leksykalno-gramatycznych. Czekając na wyniki konkursu uczestnicy wraz z opiekunami mogli degustować słodkości, które zostały przygotowane przez uczniów klas o profilu gastronomicznym pod nadzorem nauczycieli pionu gastronomicznego.

W dniu 17 marca 2016 r. w IX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy i Umiejętności Gastronomicznych nasza uczennica Monika Pacyna z klasy 2TT zajęła 1 miejsce w kategorii "Najlepiej napisany test".
Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy jednocześnie za udział w konkursie Joannie Lenik z klasy 2TT.
Opiekunowie: Z. Januś, E. Duda-Drożdż
Współpraca: M. Hołda, A. Szczygiełek
Film z wręczenia nagród

Samorząd Szkolny ma przyjemność obwieścić II edycję Dnia Dziwaka, która odbędzie się dnia 21 marca z okazji Dnia Wagarowicza/Święta Wiosny. Tego dnia każdy, kto ubierze się w coś oryginalnego, będzie zwolniony z niezapowiedzianych odpowiedzi ustnych i kartkówek. Ponadto, w tym dniu klasa 2 zc zaprasza na wiosenne gry i zabawy, które będą miały miejsce w sali 116 od 9.25 do 13.00.
Bądź oryginalny – spędź Dzień Wagarowicza w szkole!
Zapraszamy do zabawy!

Samorząd Szkolny ZSEG

Zapraszamy wszystkich chętnych w dniu 22 marca (wtorek) do udziału w szkolnym konkursie ortograficznym. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych „mistrzów ortografii”. Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej w godzinach od 9.00 do 13.00.
Na zwycięzców czekają nagrody !!!

Anna Pojedyniec, kl. IV DG

17 marca obchodzimy Dzień Św. Patryka. I my dołączmy do tej tradycji biorąc udział w zabawie-quizie. Wszystkich chętnych zapraszamy do wydrukowania krzyżówki z załączonego pliku, która składa się z dziesięciu haseł. Pierwsza litera każdego hasła stworzy rozwiązanie, które należy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Ale uwaga! Aby odnaleźć rozwiązanie należy odszukać na terenie szkoły hasła z krzyżówki z podaną w nawiasie cyfrą (1-10), która wskazuje na kolejność liter rozwiązania. Na rozwiązania czekamy do końca tygodnia. Nagrodą w zabawie jest legendarny Pot of Gold…
POBIERZ KRZYŻÓWKĘ
Wszelkich informacji udzielają organizatorzy, nauczyciele języka angielskiego: Magdalena Borszowska, Justyna Romańska.

Dnia 14 marca 2016 roku w Krakowie odbył się II etap konkursu pt. ”Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Reprezentanci naszej szkoły: Aneta Janik z kl. IV EH, Agnieszka Jakubek z kl. II TE i Bartłomiej Milówka z kl. II TE zajęli IV miejsce w województwie małopolskim wyróżniając się spośród 22 zespołów biorących udział w tym etapie konkursu. Serdecznie im gratulujemy.

W dniu 9.03.16 odbyła się uroczystość związana z 50 -tymi urodzinami przedszkola w Krzyżu. Organizacja części gastronomicznej została powierzona ZSEG. W przygotowaniu zakąsek tortów i ciast  oraz obsługi zostali zaangażowani uczniowie z klas gastronomicznych IITD, IIITT, IIITZ. IIIcs, ITT, Izk. Był to już kolejny bankiet przygotowywany przez uczniów pionu gastronomicznego.Uczniowie chętnie biorą udział w dodatkowych zajęciach. Pogłębiają swoją wiedzę i  umiejętności praktyczne w zawodzie.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Zapraszamy do udziału w konkursie gastronomicznym Black Box.
Regulamin konkursu do pobrania.

W dniu 8 marca 2016 roku odbyła się w naszej szkole V edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego «Век живи, Век учись». W konkursie udział wzięli uczniowie klas liceum – III LO w Tarnowie, i technikum z obrębu miasta Tarnowa oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem, który obejmował znajomość rozumienia tekstu pisanego, rozpoznawanie i stosowanie struktur leksykalno – gramatycznych oraz testem ze znajomości treści lektury „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wraz z opiekunami mogli spróbować wyrobów cukierniczych przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 5.03.2016 brali udział w XVII Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie. Tematem przewodnim Konkursu była ,,Polska Wielkanoc”. Młodzież naszej szkoły brała udział w dwóch kategoriach : kucharz i barman. W zawodzie kucharza startowali Konrad Szymura , Mateusz Ciurej, Dominik Łukasik. W konkurencji barmanów szkołę reprezentowała Anita Stachura. W kategorii kucharz startowało 40 przyszłych kucharzy, a w kategorii barman startowało 18 adeptów sztuki barmańskiej. Prace uczniów oceniali zawodowi kucharze przedstawiciele Małopolskiego Zrzeszenia Kucharzy i Cukierników i zawodowi barmani. Na uroczystej gali kończącej konkurs ogłoszono wyniki. Uczeń Mateusz Ciurej z potrawą ,,Mus z wątróbki podany na obwarzanku krakowskim z sosem z owoców leśnych i marynowanym murakiem z kozim serem" został wyróżniony a Dominik Łukasik z potrawą ,, Pasztet z królika z jajkiem przepiórczym w ziołowej posypce" uplasował się na III miejscu.
ZDJĘCIA

Dnia 7 marca 2016 roku w siedzibie ZUS oddział Tarnów odbyło się spotkanie laureatów I etapu Konkursu pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W spotkaniu z uczniami i opiekunami uczestniczyła Pani Ewa Skąpska-Wilk - Dyrektor Oddziału Tarnów oraz Rzecznik prasowy Pani Magdalena Chrzanowska. Podczas spotkania uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Do II etapu konkursu (wojewódzkiego) zakwalifikował się zespół z naszej szkoły w składzie: Aneta Janik z klasy IV EH, Agnieszka Jakubek z klasy II TE i Bartłomiej Milówka z klasy II TE. Opiekunem zespołu jest Pani mgr Marzena Malec-Witek.
Dnia 14 marca 2016 roku przedstawiciele naszej szkoły walczyć będą o wejście do finału – etapu centralnego konkursu. Życzymy im powodzenia.

Dnia 13 lutego rozstrzygnięto organizowany już od 9 lat przez Krasnostawski Dom Kultury - Konkurs Twórczości Miłosnej „Ja Cię Kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Wzięła w nim udział uczennica klasy I ZC Joanna Mrożek, nad której przygotowaniem czuwała opiekunka Szkolnego Koła Miłośników Poezji Pani mgr Krystyna Gawdzińska.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań oraz pasji związanych z twórczością literacką. W tegorocznej edycji o laur zwycięstwa walczyło ze sobą 224 poetów z Polski, jak i z zagranicy. Jury w składzie: Judyta Bednarczyk, Mirosława Szychowiak i Jakub Ptaszyński było jednogłośne w wyborze zdobywców nagród oraz wyróżnień w dwóch kategoriach: ,,dorośli" i ,,młodzież".
Uczennica ZSEG, Joanna Mrożek otrzymała wyróżnienie oraz zaproszenie na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, które miało miejsce 13 lutego 2016 roku.
Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z całym artykułem, który znajduję się on pod adresem: http://www.kultura.krasnystaw.pl/index.php/2-aktualnosci/676-ja-cie-kocham-a-ty-pisz-rozstrzygniety.

W dniu 27.03 br odbył się szkolny konkurs biologiczno-chemiczny dla klas pierwszych "Żywność bez tajemnic". W konkursie wzięło udział 17 osób. Zwycięzcą została uczennica klasy 1tz Karolina Florek, drugie miejsce zajęła Anna Pawlina, a trzecie Anna Jania obydwie również z klasy 1tz. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

„Hören, lesen und zugleich verstehen”

Dnia 30 marca 2015 r. odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Hören, lesen und zugleich verstehen”, w którym udział wzięli uczniowie z naszej szkoły oraz z regionu tarnowskiego. Uczestnicy rozwiązywali test, złożony z ćwiczeń sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych oraz znajomość struktur leksykalno-gramatycznych. Patronat nad konkursem objął Instytut Goethego w Krakowie, który był głównym fundatorem nagród oraz wydawnictwa: WSiP i LektorKlett. 

W dniach 27-28 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie miał miejsce uroczysty finał powiatowego konkursu dotyczącego życia i twórczości Zbigniewa Herberta. Organizację konkursu wspierali: Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe, Tarnowska Inicjatywa Oświatowa e-ducaTIO oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Centrum Handlowe MAX, a także wydawnictwa: Znak, a5, Arcana oraz Wydawnictwo Księży Sercanów Dehon.
W konkursie młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogła wykazać się znajomością życia i twórczości Poety, wykorzystując swoje różnorodne uzdolnienia. Wśród kategorii konkursowych znalazły się bowiem: recytacja, śpiew, praca literacka, praca plastyczna, prezentacja multimedialna, quiz literacki oraz praca fotograficzna. Te propozycje zadań cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 107 osób ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. 

Tradycją już stało się organizowanie przez Panie Polonistki z naszej szkoły konkursów poświęconych twórczości słynnych literatów. W tym roku Międzyszkolny Powiatowy Konkurs dotyczył Zbigniewa Herberta. Skierowany był do młodzieży z gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkół Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. 27 marca w ramach tego projektu odbył się Konkurs Recytatorski i Wokalno – Instrumentalny. Uczniowie ze Szkolnego Koła Miłośników Poezji oraz klasy ITM wraz z opiekunem Panią mgr Krystyną Gawdzińską pomagali w organizacji tego wydarzenia. Duży wkład pracy w przygotowanie słodkiego poczęstunku mieli również nauczyciele i uczniowie z pionu gastronomicznego. Zmagania kilkudziesięciu uczestników oceniało Jury Profesorskie z tarnowskich szkół a także, po raz pierwszy w historii tych konkursów – Jury Młodzieżowe.

W dniu 26.03.2015 r. w Tuchowie zorganizowany został przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w NowymSączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie 60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice ze Szkolnego Koła Miłośników Poezji:
- Kinga Michoń z klasy 3 EH,
- Mariola Korpacka z klasy 1 TZ.
Uczestniczki przygotowała mgr Krystyna Gawdzińska.
Po raz pierwszy whistorii naszej szkoły, recytatorki uczestniczyły w kategorii: "Wywiedzione ze slowa". Wymagało to szczególnego przygotowania kolażu kilku tekstów w jednącałość, z wykorzystaniem kostiumów, gry aktorskiej i rekwizytów. Niektóre z tych elementów są widoczne na zdjęciach zamieszczonych w galerii.

Serdecznie zapraszam na wyjazd do Miejsca Pamięci w Muzeum w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady KL Auschwitz-Birkenau. Nie jest to wycieczka, ale poważne zderzenie z rzeczywistością zgotowaną przez hitlerowskich oprawców a zachowaną w formie muzeum, które stało się swoistym Miejscem Pamięci oraz jednym z największych cmentarzy II wojny światowej. Ponieważ temat jest poważny składam Wam dziewczyny i chłopcy, drodzy uczniowie propozycję pogłębionego spotkania z najnowszą historią Polski i świata z lat ciemnej nocy okupacji nazistowskiej. Możliwe stanie się to podczas wizyty studyjnej w muzeum.Tylko 26 miejsc. Koszt wyjazdu 130 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Termin zgłaszania na wyjazd do kwietnia 2015. Najlepiej jak najszybciej :-) Niektóre punkty planu zostały już zarezerwowane. Poniżej zamieszczam plan przygotowań, wyjazdu i ewaluacji po pobycie w Oświęcimiu i Muzeum Auschwitz-Birkenau.
ZOBACZ PLAN WYJAZDU

Jóżef Parys
Opiekun Koła Historycznego

24 marca 2015 roku odbył się w hali I LO finał mistrzostw Tarnowa w piłce ręcznej dziewcząt . Reprezentacja ZSEG w składzie: Justyna Staroń,  Monika Pacyna,  Joanna Wózek, Katarzyna Mucha, Joanna Sobarnia, Joanna Wojtas, Oliwia Kajmowicz, Oliwia Mikrut ,Dymom Natalia, Rzepka Oliwia, Ślaga Natalia i Kazimiera Cygan pod opieką mgr Agnieszki Salawy wywalczyła I miejsce zdobywając złoty medal.
Gratulujemy.

W dniu 14 marca 2015 r. odbyło się szkolenie baristyczne w Krakowskiej Akademii Baristycznej, prowadzonej przez panią Renatę Lebiedzką.
Dnia 21 marca 2015 r. w szkoleniu będzie uczestniczyła  druga grupa młodzieży, a trzecia tura planowana jest na 18 kwietnia 2015 r. Dzięki takim szkoleniom młodzież podnosi swoje kwalifikacje.

http://zseg.vs01.intershock.pl/kurs-baristyczny/

19 marca 2015 roku grupa 32 uczniów  z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie wraz z wychowawcami przeszła do tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego by obejrzeć sztukę pt.: Inny Świat. Grupę stanowili członkowie Koła Historycznego, w tym dwie drużyny realizujące projekt O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów oraz przedstawiciele klas 4TL i 3EH. Samo wyjście poprzedzone zostało przeczytaniem lektur projektowych tj. "Inny Świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz "I boję się snów" Wandy Półtawskiej.

W tym roku Wampiriadka IX odbyła się 19 marca w ZSEG w Tarnowie. Akcja została zorganizowana w porozumieniu z Rejonowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie. Krew oddało łącznie 54 osoby, a chętnych było dużo, dużo więcej, bo aż 103 osoby. W sumie oddano 24300 ml krwi. Chętnych było tak dużo, że z przyczyn organizacyjnych 25 osobom zaproponowano oddanie krwi w Centrum Krwiodawstwa. Coraz więcej osób włącza się do dobroczynnej akcji. Bardzo nas to cieszy.

W dniu 17 marca 2015 roku odbył się matematyczny konkurs o tytuł Szkolnego Mistrza Liczby π. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Pan Dyrektor Szkoły: mgr Jerzy Feret. Organizatorem konkursu była nauczycielka matematyki: mgr Mirosława Gałdyś. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas pierwszych naszej Szkoły.
Wyniki:
I miejsce: Katarzyna Oślizło z klasy 1 TE
II miejsce: Joanna Pieczonka z klasy 1 TE
III miejsce: Anna Widło z klasy 1 GH oraz Dawid Kmieć z klasy 1 TE
Zwycięzcom a także wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Konkurs (gra terenowa z krzyżówką) zrealizowany w czasie obchodów Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie w dniach 2.03.2015 – 6.03.2015 został rozstrzygnięty.
18.03.2015 roku pan dyrektor Jerzy Feret wręczył nagrody czwórce uczniów z klasy 2 TE, którym udało się poprawnie rozwiązać krzyżówkę.
I miejsce - Skruch Przemysław - 2 TE
II miejsce - Stoszko Justyna - 2 TE
III miejsce - Gryglewska Dominika - 2 TE
IV miejsce - Kosman Magdalena - 2 TE
Zwycięzcom gratulujemy!

Józef Parys
Opiekun Koła Historycznego

Dnia 16 marca 2015 roku trzy uczennice z naszej szkoły – Aneta Janik z kl. III EH, Agnieszka Jakubek z kl. I TE i Natalia Sitko z kl. I TE, wzięły udział w II etapie (etap wojewódzki)  Konkursu organizowanego przez ZUS pod nazwą „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” .
Konkurs odbył się w Sali Muzeum Historycznego Miasta Krakowa . Wzięło w nim udział 20 najlepszych zespołów z całego województwa.
Nasze uczennice zajęły IV miejsce w województwie. Serdecznie im gratulujemy !

Kontynuując świąteczną akcję Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy’ 2014, w Zespole Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Tarnowie przygotowano 80 paczek żywnościowych, które 13 marca zostały przekazane p. Grzegorzowi Olszówce – Koordynatorowi Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna w Tarnowie.

Historia akcji krwiodawczych na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie rozpoczęła się 9 marca 2007 roku. Popularność akcji przerosła najśmielsze oczekiwania. Co roku w marcu organizowana jest akcja, która łączy środowisko uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi szkoły oraz przedstawicieli rodziców z Rady Rodziców. Wiele osób jest zaangażowanych w całe przedsięwzięcie począwszy od przygotowania sali przeznaczonej na badania i donacje, przez akcję informacyjną, przygotowanie szwedzkiego stołu z ciasteczkami, herbatą i kawą, po obsługę całego przedsięwzięcia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Menedżerskim. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa i okolic.
Konkurs składać się będzie z 2 etapów:
Etap I –Test wiedzy o rynku kapitałowym – 50 pytań jednokrotnego wyboru – 26 marca 2015 roku.
Etap II - Finał – Gra inwestycyjna, której głównym zadaniem będzie wybór najlepszych klas funduszy inwestycyjnych wobec zmieniających się warunków makroekonomicznych w Polsce. – 17 kwietnia 2015 roku.
Zgłoszenia do 20 marca 2015 roku.
Szczegóły konkursu w Regulaminie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Powiatowym konkursie związanym z życiem i twórczościa Zbigniewa Herberta. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Tarnowa i powiatu tarnowskiego. 
Konkurs odbywać się będzie w dniach 27 - 28 marca 2015 roku. Zgłoszenia do 10 marca 2015 roku.
Zapraszamy do pobrania regulaminu konkursu.
Regulamin konkursu dla uczniów gimnazjum
Regulamin konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Karta zgłoszenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Orograficznym.
Eliminacje odbędą się w dniu 12 marca 2015 o godz. 1300 w sali numer 15.
Chętnych prosimy o kontakt z p. mgr A. Pojedyniec

W dniu 7.03 .2015 w Krakowie w Szkole Gastronomicznej Nr 1 odbył się 16 konkurs gastronomiczny pt. Kocioł Nowohucki. W konkursie brało udział 12 szkół. Konkurs odbywał się w trzech dziedzinach kucharz , kelner , barman. Uczennica klasy IV TK Małgorzata Wesołowska uczestniczyła w konkursie dla kucharzy – zajęła I miejsce. W nagrodę otrzymała zestaw noży ufundowany przez firmę Makro, a Krakowska Szkoła Restauratorów ufundowała tygodniowe szkolenie pod okiem znanych i cenionych kucharzy.

Opiekun Elżbieta Teper

http://zseg.vs01.intershock.pl/kociol-nowohucki/

 

Na zakończenie obchodów Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego grupa młodzieży z klas 1TZ, 1 TT, 2 TE, w tym z Koła Historycznego uczestniczyła w Apelu Pamięci na cmentarzu komunalnym w Tarnowie - Krzyżu przy grobie żołnierzy wyklętych Mieczysława Cielochy - ps. Sprytny oraz Stanisława Kiełbasy.

ZOBACZ FILM

Opiekun Koła Historycznego
Józef Parys

Pamięć Żołnierzy Wyklętych młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie uczciła inscenizacją aresztowania żołnierza AK. Działanie to odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 2-6.03.2015 r. Młodzież z 28 klas naszej szkoły zobaczyła inscenizację przedstawioną przez uczennice z klasy 1 TZ. Na koniec w chwili ciszy wszyscy oddali hołd polskim patriotom, którzy nie złożyli broni stawiając opór sowieckiej okupacji po 1944 roku.
ZOBACZCIE FILM
ZOBACZCIE DRUGI FILM

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych (The High School of Economics and Gastronomy in Tarnów) is one of the oldest and  largest vocational schools in the city. The beginnings of the school trace back to The Polish Traders School founded on 6th  November 1911. The patron of the school, Józef Piłsudski, was a great politician and a creator of the independent Polish state.
The school is located in the very city centre, within walking distance from the railway station and numerous bus stops. The schools offers to the 16-year-old students both general and vocational education within two types of school: technical  school which lasts four years and vocational school which lasts three years. The students may choose from the following  specializations:

Technical school No 3:
Economic technician
Hotel industry technician
Tradesman technician
Waiter
Technician of gastronomic services and catering

Vocational school No 3:
Salesman
Confectioner
Cook

The school provides the students with proper traineeship both at school and in the local enterprises. There is also a  possibility of international traineeship for Hotel industry students. The students may also choose from a variety of extra-curricular activities (e.g. trips, film club, photo club etc.) as well  as take part in numerous charity events organized at school. In addition they can participate in European projects (so far  the school participated in two projects: Socrates Comenius in 2005/2006 and Comenius project lasting from 2009 to 2011).

W dniu 25 marca 2014 roku odbyła się w naszej szkole III edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Rosyjskiego «Век живи, Век учись». W konkursie udział wzięli uczniowie klas liceum i technikum z obrębu miasta Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego.
Po przywitaniu uczestników wraz z opiekunami przez pana Dyrektora Jerzego Fereta oraz panią Wicedyrektor Mariannę Załogę uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Test obejmował znajomość rozumienia tekstu ze słuchu, znajomość rozumienia tekstu pisanego, znajomość treści lektury „Mistrz i Małgorzta” Michała Bułhakowa.

 

WYNIKI EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

rok szkolny 2022/2023

   

WYNIKI MATURY 

rok szkolny 2022/2023

WYNIKI EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

rok szkolny 2021/2022

   

WYNIKI MATURY 

rok szkolny 2021/2022

WYNIKI EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

rok szkolny 2020/2021

   

WYNIKI MATURY 

rok szkolny 2020/2021

WYNIKI EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

rok szkolny 2019/2020

   

WYNIKI MATURY 

rok szkolny 2019/2020

WYNIKI EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

rok szkolny 2018/2019

   

WYNIKI MATURY 

rok szkolny 2018/2019

WYNIKI EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

rok szkolny 2017/2018

   

WYNIKI MATURY 

rok szkolny 2017/2018

WYNIKI EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

rok szkolny 2016/2017

   

WYNIKI MATURY 

rok szkolny 2016/2017

 WYNIKI EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

rok szkolny 2015/2016

WYNIKI MATURA 

rok szkolny 2015

 

 

WYNIKI MATURY 

rok szkolny 2015/2016

 WYNIKI EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

rok szkolny 2014/2015

   

WYNIKI MATURY 

rok szkolny 2014/2015

 

 


 

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi ogłasza dzień 3 kwietnia 2014 r. (czwatrek) dniem krwiodawstwa w naszej szkole. W tym dniu pracownicy stacji krwiodawstwa w Tarnowie będą pobierać krew od wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat. Zapraszamy pracowników, pełnoletnich uczniów oraz absolwentów. Osoby, które oddadzą krew otrzymają stosowne zaświadczenie dla pracodwacy.

Dnia 14 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny o tytuł „Szkolnego Mistrza liczby π”. Inspiracją do zorganizowania konkursu było przypadające właśnie na dzień 14 marca międzynarodowe święto liczby π - Dzień Matematyki i Matematyków.
Do rywalizacji przystąpiło 23 najlepszych matematyków z klas 1-3 technikum, którzy  zmagali się z 9 zadaniami. Treści zadań konkursowych nawiązywały do liczby π, zaś ich rozwiązanie wymagało sprytu i nieszablonowego myślenia.
Mistrzynią liczby π została uczennica klasy II TE: ALICJA BIEŃKOWSKA
Drugie miejsce zajęły ex aequo BEATA KRUŻEL z klasy I EH i DOROTA MONDEL z klasy II TE.

Organizator Anna Czosnyka

17. 03 .2014 tj.poniedziałek drużyna naszej szkoły w piłce ręcznej dziewcząt pod opieką pani A.Salawa uczestniczyła w rozgrywkach finałowych o mistrzostwo Tarnowa. W czasie zaciętej rywalizacji, 14 naszych zawodniczek, wywalczyło brązowy medal, i tym samym są trzecią najlepiej grającą szkolną drużyną w mieście. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy.

Serdecznie gratulujemy uczennicom naszej szkoły, które zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego konkursu czytelniczego "Bohaterowie "Granicy" Z. Nałkowskiej". Są to:
1. Sylwia Kosiba
2. Kinga Michoń
3. Monika Onak
4. Joanna Sobarnia
5. Katarzyna Kuzdra
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach w Krakowie.
26 marca będziemy trzymać kciuki!

Klasa IV EK w dniu 7 marca odwiedziła restaurację Arte Espanol, gdzie uczestniczyła w lekcji poprowadzonej w języku hiszpańskim. Tematem lekcji były potrawy charakterystyczne dla kuchni hiszpańskiej. Serdecznie dziękujemy Marcelowi i jego żonie za życzliwość, poświęcony czas i możliwość degustacji potraw.

ZOBACZ GALERIĘ

Dnia 4 marca 2014 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Języka  Niemieckiego „Hören, lesen und zugleich verstehen”. Była to już szósta edycja tego konkursu, nad którym patronat objął Goethe Institut z Krakowa oraz wydawnictwo WSiP fundując atrakcyjne nagrody dla uczestników. W konkursie udział wzięli uczniowie zarówno techników z obrębu Miasta Tarnowa, jak też z powiatu tarnowskiego.

Wyróżnienie za upowszechnianie zaleceń "Europejskiego kodeksu walki z rakiem" oraz wzorowe prowadzenie edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży

Certyfikat za zaangażowanie w projekt "Lepsze praktyki dla nauczycieli kształcenia zawodowego". Opole, 2015.

 

 

 

 

 

 

 

Certyfikat za upowszechnianie zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych oraz prowadzenie edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży. Tarnów, 27 marca 2014 r. 

 

 

 

 

 

 

 

euro-cedrtyfikat

Branżowy Euro Certyfikat Jakości Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górniaka za stworzenie szansy poszerzania umiejętności praktycznych pracowników oraz podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w branży gastronomicznej.  Puławy, 14.12.1013 r.

 

 

 

 

 

certyfikat PTDCertyfikat Polskiego Towarzystwa Dietetyki za zaangażowanie i udział w programie edukacyjno - badawczym "Mądre żywienie, zdrowe pokolenie", Warszawa 31.01.2013 r.

 

 

 

 

 

 

 

podravkaCertyfikat Fundacji Kapituły Szefów Kuchni, z zakresu nowych trendów kulinarnych "Dzień z Podravką". Tarnów, 26.10.2011 r.

 

 

Grecja1aCertyfikat GENIKO LYKEIO KAMATEROU, Kamatero, Grecja, dotyczący współpracy w projekcie Comenius "I want to tell you fairy tale..." oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Grecji w okresie od 22.06.2011 do 27.06.2011.

 

 

 

 

 

Bugaria1aCertyfikat VOCATIONAL SCHOOL "PROF. DR ASSEN ZLATAROV", Vidin, Bułgaria, dotyczący współpracy w projekcie Comenius "I want to tell you fairy tale..." oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Bułgarii w okresie 10.04.2011 - 14.04.2011.

 

 

 

 

 

Rumunia2aCertyfikat COLEGIUL NATIONAL "CORIOLAN BREDICEANU", Lugoj, Rumunia, dotyczący współpracy w projekcie Comenius "I want to tell you fairy tale..." oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Ruminii o okresie od 29.09.2010 do 2.10.2010.

 

 

 

 

 

Rumunia1aCertyfikat THE ADVENTIST THEOLOGICAL HIGHSCHOOL, Craiova, Rumunia, dotyczący współpracy w projekcie Comenius "I want to tell you fairy tale..." oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Rumunii w okresie od 26.09.2010 do 29.09.2010.

 

 

 

 

 

Turcja1aCertyfikat IZMIT MUALLIN NACI HIGHTSCHOOL, Turcja, dotyczący współpracy w projekcie Comenius "I want to tell you fairy tale..." oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Turcji w okresie 9.11.2009 - 13.11.2009.

 

Krajowa Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za udział w międzynarodowym projekcie "Jewish traces in our Town", październik 2009.

 

 

 

Krajowa Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za udział w międzynarodowym projekcie "Un mois pour une affiche", maj 2009.

 

 

 

Krajowa Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za udział w międzynarodowym projekcie "European Christmas - comparing Christmas traditions and food", maj 2009.

 

 

EQL Un moisEuropejska Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za realizację międzynarodowego projektu "Un mois pour une affiche", październik 2009.

 

 

 

Europejska Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za realizację międzynarodowego projektu "European Christmas - comparing Christmas traditions and food", październik 2009.

 

 

Europejska Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za realizację międzynarodowego projektu "Jewish traces in our Town", październik 2010.

 

 

 

Prestiżowe wyróżnienie dla szkoły w XI edycji konkursu "EUROPRODUKT" - kategoria "Inicjatywa edukacyjna" organizowanego przez Polskie Towarzystwo Handlowe, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej za realizację projektu językowego SocratesComenius w roku szkolnym 2005/2006 nt. "Wchodzimy na rynek pracy. Analiza porównawcza dokumentów aplikacyjnych w Polsce i Bułgarii". Warszawa, czerwiec 2007 rok.

 

 

 

 

 

Europass1aEuropass-Mobilność jest standardowym dokumentem europejskim, który ma na celu przedstawienie szczegółowych informacji na temat treści oraz rezultatów (rozumianych jako zdobyte umiejętności lub kompetencje bądź też osiągnięcia w nauce) okresu kształcenia, który dana osoba, niezależnie od wieku, poziomu wykształcenia i statusu zawodowego, spędziła w innym kraju europejskim (UE/EFTA/EOG oraz kraje kandydujące) w celach edukacyjnych.Dokument Europass-Mobilność został ustanowiony decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 grudnia 2004 r. w sprawie jednolitych ram wspólnotowych dla przejrzystości kwalifikacji i kompetencji (Europass).W naszej szkole dotychczas Krajowe Centrum Europass potwierdziło 76 dokumentów Europass – Mobilność dla naszych uczniów i nauczycieli uczestniczących w projektach międzynarodowych.

 

 

 

 Bugaria2006aCertyfikat EUROSTANDARD PRIVATE BUSINESS SCHOOL, Sofia, Bułgaria, dotyczący współpracy w projekcie Socrates Comenius "We enter the job market - tche comparative analysis of application documents in Poland and Bulgaria" oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Bułgarii w okresie 16.02.2006 - 28.02.2006.

 

 

 

 

 

  Wyróżnienie za upowszechnianie zaleceń "Europejskiego kodeksu walki z rakiem" oraz wzorowe prowadzenie edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży 
   Certyfikat za zaangażowanie w projekt "Lepsze praktyki dla nauczycieli kształcenia zawodowego". Opole, 2015.
   Certyfikat za upowszechnianie zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych oraz prowadzenie edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży. Tarnów, 27 marca 2014 r. 
 euro-cedrtyfikat  Branżowy Euro Certyfikat Jakości Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górniaka za stworzenie szansy poszerzania umiejętności praktycznych pracowników oraz podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w branży gastronomicznej.  Puławy, 14.12.1013 r.
certyfikat PTD Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dietetyki za zaangażowanie i udział w programie edukacyjno - badawczym "Mądre żywienie, zdrowe pokolenie", Warszawa 31.01.2013 r.
podravka Certyfikat Fundacji Kapituły Szefów Kuchni, z zakresu nowych trendów kulinarnych "Dzień z Podravką". Tarnów, 26.10.2011 r.
Grecja1a Certyfikat GENIKO LYKEIO KAMATEROU, Kamatero, Grecja, dotyczący współpracy w projekcie Comenius "I want to tell you fairy tale..." oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Grecji w okresie od 22.06.2011 do 27.06.2011.
Bugaria1a Certyfikat VOCATIONAL SCHOOL "PROF. DR ASSEN ZLATAROV", Vidin, Bułgaria, dotyczący współpracy w projekcie Comenius "I want to tell you fairy tale..." oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Bułgarii w okresie 10.04.2011 - 14.04.2011.
Rumunia2a Certyfikat COLEGIUL NATIONAL "CORIOLAN BREDICEANU", Lugoj, Rumunia, dotyczący współpracy w projekcie Comenius "I want to tell you fairy tale..." oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Ruminii o okresie od 29.09.2010 do 2.10.2010.
Rumunia1a Certyfikat THE ADVENTIST THEOLOGICAL HIGHSCHOOL, Craiova, Rumunia, dotyczący współpracy w projekcie Comenius "I want to tell you fairy tale..." oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Rumunii w okresie od 26.09.2010 do 29.09.2010.
Turcja1a Certyfikat IZMIT MUALLIN NACI HIGHTSCHOOL, Turcja, dotyczący współpracy w projekcie Comenius "I want to tell you fairy tale..." oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Turcji w okresie 9.11.2009 - 13.11.2009.
Krajowa Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za udział w międzynarodowym projekcie "Jewish traces in our Town", październik 2009.
Krajowa Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za udział w międzynarodowym projekcie "Un mois pour une affiche", maj 2009.
Krajowa Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za udział w międzynarodowym projekcie "European Christmas - comparing Christmas traditions and food", maj 2009.
EQL Un mois Europejska Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za realizację międzynarodowego projektu "Un mois pour une affiche", październik 2009.
Europejska Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za realizację międzynarodowego projektu "European Christmas - comparing Christmas traditions and food", październik 2009.
Europejska Odznaka Jakości przyznana przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za realizację międzynarodowego projektu "Jewish traces in our Town", październik 2010.
Prestiżowe wyróżnienie dla szkoły w XI edycji konkursu "EUROPRODUKT" - kategoria "Inicjatywa edukacyjna" organizowanego przez Polskie Towarzystwo Handlowe, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej za realizację projektu językowego SocratesComenius w roku szkolnym 2005/2006 nt. "Wchodzimy na rynek pracy. Analiza porównawcza dokumentów aplikacyjnych w Polsce i Bułgarii". Warszawa, czerwiec 2007 rok.
Europass1a Europass-Mobilność jest standardowym dokumentem europejskim, który ma na celu przedstawienie szczegółowych informacji na temat treści oraz rezultatów (rozumianych jako zdobyte umiejętności lub kompetencje bądź też osiągnięcia w nauce) okresu kształcenia, który dana osoba, niezależnie od wieku, poziomu wykształcenia i statusu zawodowego, spędziła w innym kraju europejskim (UE/EFTA/EOG oraz kraje kandydujące) w celach edukacyjnych.Dokument Europass-Mobilność został ustanowiony decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 grudnia 2004 r. w sprawie jednolitych ram wspólnotowych dla przejrzystości kwalifikacji i kompetencji (Europass).W naszej szkole dotychczas Krajowe Centrum Europass potwierdziło 76 dokumentów Europass – Mobilność dla naszych uczniów i nauczycieli uczestniczących w projektach międzynarodowych.
Bugaria2006a Certyfikat EUROSTANDARD PRIVATE BUSINESS SCHOOL, Sofia, Bułgaria, dotyczący współpracy w projekcie Socrates Comenius "We enter the job market - tche comparative analysis of application documents in Poland and Bulgaria" oraz międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w Bułgarii w okresie 16.02.2006 - 28.02.2006.
 
 

 

Certyfikat SZKY PROMUJĄCEJ HONOROWE ODDAWANIE KRWI- Szkoła zrealizowała scenariusze lekcji w ramach akcji "Twoja krew,moje życie", przyczyniając się tym samym do uzupełnienia wiedzy na temat Honorowego Oddawania Krwi kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych. Certyfikat został przyznany dla poszczególnych specjalności Technikum nr 3 i Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

 

W dniu 7 marca 2014r odbył się wewnątrzszkolny konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz.Temat konkursu: ”Wariacje z warzyw.” W konkursie wzięło udział 16 uczniów.
I miejsce - Dominika Górczyk kl. IVTD,
II miejsce - Karolina Dróżkowska kl. IIITK,
III miejsce - Klaudia Halastra kl. IIITK i Dawid Drewniany kl. IVTK.
Gratulujemy!
ZOBACZ GALERIĘ

21 lutego odbył się w szkolny konkurs językowy "Język polski da się lubić". W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Konkurs wygrała uczennica klasy III DG Karolina Bryg, drugie miejsce zajęła uczennica klasy I TE Justyna Stoszko, trzecie miejsce - uczennica klasy I TE Magdalena Słowik.
Szczegółowe wyniki znajdują się w gablocie biblioteki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.

Jest wiele powodów, dla których warto być w naszej szkole!
Ten film jest dla niedowiarków.

W dniu 26 lutego br odbyła się II edycja Konkursu Języka Angielskiego i Kultury Krajów Anglojęzycznych dla klas III gimnazjów Tarnowa i powiatu tarnowskiego przygotowana i przeprowadzona przez nauczycieli języka angielskiego: Annę Srebro, Justynę Romańską oraz Pawła Wojewodę Zadania konkursowe obejmowały test leksykalno-gramatyczny oraz test wiedzy o krajach anglojęzycznych. Zwycięzcy konkursu:
1 miejsce Adrianna Walaszek z Gimnazjum nr 11 w Tarnowie
2 miejsce Wioletta Podraza z Gimnazjum w Lubczy
3 miejsce Dominik Wantuch z ZSO nr 4 w Tarnowie
4 miejsce Patryk Młyński z ZSO nr 4 w Tarnowie
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwo Macmillan oraz Księgarnię Greenbooks a pozostali uczestnicy certyfikaty i nagrody pocieszenia. Gratulujemy i zapraszamy na kolejna edycję :)

REGULAMIN   KONKURSU

 Black Box

NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE KUCHARZ

W XIV Małopolskim Konkursie Na Najlepszego Ucznia W Zawodzie pt. ,,Gotuj z Fantazją ", który odbywał się w dniach 1-3. 03.2013 w Krakowie, wzięły udział uczennice naszej szkoły.
1. Ewelina Hebda ucz kl. IIIEK -wyróżnienie potrawy : -Mus z pstrąga marchewkowo- miętowy, -Karp w asyście boczku i oscypka z sosem śliwkowym iziemniaczanymi markizami 
2. Małgorzata Wesołowska ucz kl. II TK - III miejsce za potrawy: - Parfait z podrobów drobiowych podany na toskańskim crostini z konfiturą z cebuli, - Karp zawijany ze śliwką z pierożkami nadziewanymi kapustą i fasolą z kremem z zielonego groszku.

 

DRODZY UCZNIOWIE KLAS GASTRONOMICZNYCH

22 marca odbędzie się szkolny konkurs gastronomiczno-językowy ,,Wariacje na temat ziemniaka". Informacje i zapisy u prof. Małgorzaty Hebdy i prof. Agnieszki Kozioł.

 

 

W dniu 1 marca 2013 r. odbył się I etap Turnieju giełdowego, skierowanego do klas pierwszych i drugich ZSEG. Brało w nim udział 28 osób, z następujących klas: 1TE, 1EH, 1TD, 1DG, 1TM, 2EH, 2TL, 2DG.

 

Pragniemy poinformować, że do finału zakwalifikowały się następujące zespoły:

 

Rafał Okaz, Rafał Grzeszczuk kl. 1TE - uzyskując 23pkt./ 26pkt.
Dorota Mondel, Aneta Prędota
kl. 1TE - uzyskując 21 pkt./ 26pkt.
Angelika Cholewa, Arkadiusz Kozyra
kl. 2EH - uzyskując 20 pkt./ 26pkt.
Aneta Janik, Natalia Świątek kl. 1EH - uzyskując 19,5 pkt./ 26pkt.
Wioletta Błyskal, Justyna Kusek kl. 1EH - uzyskując 17 pkt./ 26pkt.
Alicja Bieńkowska, Krystian Mietła kl. 1TE - uzyskując 15 pkt./ 26pkt.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zaś finalistom gratulujemy, życząc powodzenia w dalszych rozgrywkach.

 

Organizatorzy turnieju
mgr Dorota Kurowska, mgr Marzena Witek

SPOTKANIE INFORMACYJNE

dla uczniów zainteresowanych wakacyjnym stażem w Grecji

 środa – 6 marca 2013 r., godz. 1600, s. 221 

Kurs będzie przeprowadzany przez OSK „AUTO-LEX” w Tarnowie, ul. Nowy Świat 19

 Termin rozpoczęcia:

środa, 6 marca 2013 r., godz. 1600. Obecność obowiązkowa.

Na pierwszym spotkaniu ustalane są terminy zajęć oraz udzielane są informacje dotyczące założenia profilu kandydata w urzędzie miasta lub gminy. Odbędzie się również spotkanie z lekarzem uprawnionym do badań dla kandydatów, który ustali termin wizyty dla każdego ucznia.

Uczniowie, którzy mają w tym czasie lekcje proszeni są o kontakt z kierownikiem szkolenia praktycznego.

 Deklaracje uczestnictwa w kursie należy oddać najpóźniej do środy 6.03.2013 r.

Dnia 5 marca 2012 roku, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnokrajowego konkursu recytatorskiego. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10;00 gromadząc w Tuchowskim Pałacu Kultury młode talenty z całego powiatu tarnowskiego.Również nasza szkoła wyznaczyła swoich reprezentantów, którzy pod czujnym okiem Pani Profesor Krystyny Gawdzińskiej stanęli w szranki z innymi uczestnikami eliminacji.


Dnia 8 marca 2012 r. w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Höraen, lesen und zugleich verstehen” zorganizowany przez panią Renatę Wróbel, Annę Kraus i Katarzynę Curyło.

W konkursie tym wzięło udział 35 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych, tj. ZSP - Tuchów, ZSME - Tarnów, ZSOiT - Tarnów, ZSLiT - Wojnicz, ZST - Tarnów, ZSEG - Tarnów.

 

 

I miejsce zajął Daniel Wójtowicz - ZSME

II miejsce zajął Dawid Czarnik - ZSME

III miejsce zajęła Sylwia Szatko - ZSEG

 

Wyróżnienia otrzymali: Iwona Kieć - ZSEG Dominika Majcher – ZSOiT Szymon Judasz – ZST

 

Serdecznie gratulujemy ! Zdjęcia z wydarzenia w naszej galerii.

W dniach 23 – 26 luty 2012 r. nauczyciele przedmiotów zawodowych ekonomicznych uczestniczyli  w szkoleniu z wykorzystaniem technologii RFID w logistyce przeprowadzonym przez Firmę Comax sp. z o.o. z Wrocławia. W trakcie szkolenia przedstawiono zastosowanie technologii RFID – standard EPC Class 1 Gen2 – w logistyce i w realizacji procesów magazynowych. W trakcie zajęć praktycznych nauczyciele uczestniczyli
w ćwiczeniach z przykładową instalacją składającą się z bramki RFID  i oprogramowania ComAx FFID w wersji podstawowej.

Zdjęcia

SZKOLNY KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI


ogłasza dzień 22 marca 2012 r. (czwartek) DNIEM KRWIODAWSTWA
W NASZEJ SZKOLE

WAMPIRIADKA VI

Chętnych prosimy o zgłaszanie się z dokumentem tożsamości do SZK PCK/HDK do dnia 22 marca 2012 r.

Szczegółowe informacje dotyczące wskazań praktycznych dla Honorowych Dawców Krwi można znaleźć na stronie WAMPIRIADKA

 

Absolwent naszej szkoły Paweł Kras

zdobył I miejsce

w JUBILEUSZOWYM
X OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE
MŁODYCH TALENTÓW SZTUKI KULINARNEJ
L’ART DE LA CUISINE MARTELL

Więcej informacji:

http://www.papaja.pl/?section=info&;subsection=wydarzylo_sie&id=5109

http://www.papaja.pl/?section=info&subsection=wydarzylo_sie&id=5117

 

REGULAMIN KONKURSU

NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE KUCHARZ

 

I. Konkurs dla uczniów w zawodzie kucharz jest konkursem zewnętrznym międzyszkolnym jednostopniowym.

Biorą w nim udział uczniowie klasy ZSZ  kucharz małej gastronomii, Technikum Zawodowego– zawód Technik Żywienia i Gospodarstwa Domowego i Technikum Zawodowego Kucharz

Tematyka konkursu obejmuje umiejętności praktyczne w zakresie przedmiotów zawodowych

 

W dniu 23 marca 2011 roku klub HDK przy ZSEG w Tarnowie za zgodą Dyrektora szkoły mgr Jerzego Fereta zorganizował akcję pobierania krwi – Wampiriadka V. Akcja została zorganizowana w porozumieniu z Rejonowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie.

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Celem Wampiriadki jest promowanie honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród młodzieży naszej szkoły oraz uświadomienie młodzieży, że oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, a każdy z nas może przyczynić się do ratowania ludzkiego życia.

O godzinie 8:00 na świetlicy szkolnej stawili się pracownicy stacji krwiodawstwa w Tarnowie oraz chętni do oddania krwi uczniowie naszej szkoły z klas: 4TL, 4TE, 4TH, 4TD, 4TM, 4TK, 4TN, 3TN, 3TG, 3TD, 3TK, 2EK, 2TD, 2TK, 2zk, 1zk

Honorowym krwiodawcą mogli zostać uczniowie, którzy ukończyli 18 rok życia, posiadali przy sobie dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem pozwalający stwierdzić tożsamość oraz adres stałego zameldowania, byli zdrowi i w ostatnim czasie nie chorowali, ważyli minimum 50 kg, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypili ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki), byli wyspani, spożyli lekkie śniadanie (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem), wykluczyli z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego : mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe, nie palili papierosów, nie spożywali alkoholu.

Kandydaci na dawców byli kwalifikowani przez lekarza na podstawie badania lekarskiego, przeprowadzonych badań laboratoryjnych oraz wypełnionego kwestionariusza dawcy. Lekarz podejmował decyzję o zabiegu pobrania krwi, gdy stwierdził, że taki zabieg jest bezpieczny dla dawcy.

Tym życiodajnym darem w tym roku chciało się podzielić 105 uczniów. Do oddania krwi pracownicy Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zakwalifikowali 61 osób. W sumie oddano 27 450 ml krwi. Uczniom towarzyszyły wielkie emocje. Z krwiodawców wysysano 460 mililitrów krwi (10 ml próbka krwi + 450 ml), samo pobranie krwi nie trwało dłużej niż 10 minut, wszyscy dawcy odpoczywali przez przynajmniej 15 minut po oddaniu krwi, a utracona objętość zaczynała się uzupełniać nim krwiodawca opuścił świetlicę. Przez cały czas krwiodawcy byli pod opieką personelu lekarskiego.

Dla ucznia – krwiodawcy dzień oddawania krwi był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwali mgr M. Kawa, mgr inż. B. Zaborowska, mgr inż. E. Stachura, mgr inż. B. Jurczyk, mgr E. Duda – Drożdż, mgr inż. M. Hołda, inż. B. Sztorc, s. A. Porada, mgr A. Linard, inż. A. Migdał, mgr M. Bystrowska. Dla wszystkich krwiodawców zorganizowano mini – barek sponsorowany przez Radę Rodziców. Poczęstunek przygotowali uczniowie klas: I TK, II TK, IV TK, IV TL, 1 cs. Sprawną obsługę zapewnili uczniowie klasy II TK.

Dla każdego z nas, dla naszych najbliższych, może nagle potrzebna być krew. Pamiętajmy o tym! Jeżeli więc jesteś zdrowy oddając krew możesz podarować drugiemu człowiekowi to co najcenniejsze - zdrowie, a nawet życie.
GALERIA

Zapraszamy za rok na WAMPIRIADKĘ VI

Dnia 15 marca 2011 roku odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Hören, Lesen und zugleich Verstehen”, w którym udział wzięli uczestnicy z: Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.

Konkurs organizowany jest już od 3 lat i cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów, gdyż mają oni doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w tym języku obcym, jak również mogą wygrać atrakcyjne nagrody. W tym roku z zadaniami konkursowymi zmagało się 15 uczestników, którzy zaprezentowali wysoki poziom znajomości zarówno słownictwa, jak też zasad gramatycznych. Najwyższe miejsca konkursowe zdobyli:

 I miejsce – Jakub Skrobol z ZSME

II miejsce – Iwona Kieć z ZSEG

III miejsce – ZSOiT

 

ponadto wyróżnienia otrzymali:

Agnieszka Kordecka – ZSOiT

Artur Broniec – ZSEG

Opiekunami konkursu w tym roku byli: mgr Renata Wróbel i mgr Katarzyna Curyło. Mamy nadzieję, że w przyszłości konkurs zgromadzi jeszcze większą liczbę uczestników oraz zachęci jeszcze większe grono osób do wzięcia w nim udziału.

W ramach programu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”, 21 nauczycieli z całej Polski uczestniczyło w kolejnym seminarium dotyczącym nauczania o Holokauście, zorganizowanym w dniach od 04 do 17 czerwca 2011 roku przez Instytut Yad Vashem we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Jednym z bardzo ważnych zadań tego szkolenia było nawiązanie współpracy z nauczycielami ze szkół izraelskich oraz przygotowanie ich do zorganizowania spotkań młodzieży z Polski i Izraela podczas pobytu młodzieży izraelskiej w Polsce. Wspólne zajęcia dla polskich i izraelskich nauczycieli prowadzone były głównie w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.


W roku obchodów setnej rocznicy powstania naszej Szkoły tj. Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie z okazji setnej rocznicy urodzin Czesława Miłosza. Odbędzie się on pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa. Wraz z liderami języka polskiego e-ducaTIO proponujemy młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa zmagania konkursowe w różnych kategoriach, a następnie zapraszamy na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, organizowaną we współpracy z nauczycielami innych tarnowskich szkół 4 czerwca 2011.

"Nasze serca istnieją dla Ciebie, Boże, i nie zaznają spokoju, dopóki nie spoczną w Tobie" - to wypowiedź św. Augustyna, który po wielu latach błądzenia odnalazł Boga. 

Młodość często bywa buntownicza, neguje tradycje i wartości przekazywane w domu rodzinnym. Lata młodzieńcze rzadko są wolne od przeżywania dramatycznych duchowych rozterek. Wiara zasiewana przez rodziców w dziecięcych sercach bywa tylko do czasu posłusznym spełnianiem ich oczekiwań. Zdarza się, że jest odbiciem ich wiary. Jednak, aby doświadczyć prawdziwej bliskości Boga i pragnienia Jego obecności, trzeba czegoś szczególnego - trzeba osobiście odpowiedzieć na wyzwanie i świadomie przyjąć Go jako swego Pana.


Dnia 16 marca 2010 r. w naszej szkole odbył się

II Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

„Hören, lesen und zugleich verstehen”

zorganizowany przez nauczycielki j. niemieckiego Renatę Wróbel i Annę Kraus.

W konkursie tym wzięło udział 22 uczniów z 4 szkół ponadgimnazjalnych, tj. z Zespołu Szkół Medycznych, Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, Zespołu Szkół Odzieżowych i Technicznych oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.

I miejsce zajął Oskar Pieliński - ZSME w Tarnowie.

II miejsce zajął Maciej Bęben - ZSME w Tarnowie.

III miejsce zajęła Karolina Ryba - ZSM w Tarnowie

Nasza uczennica Justyna Wiśniewska z kl. II TK otrzymała wyróżnienie za zajęcie IV miejsca.

 

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 19 lutego 2010 roku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej, organizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. Tegorocznym motywem przewodnim było „szczęście”. Uczennica klasy I TN, Ewelina Iwaniec, zdobyła III miejsce. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody.

W dniu 24.03.2009 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie w ramach III edycji „Wampiriadki" oddali 36 l krwi. Akcję za zgodą Dyrektora szkoły mgr Jerzego Fereta przygotował i przeprowadził szkolny klub HDK przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie.

Celem „Wampiriadki" jest promowanie wśród młodzieży honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia. Chętnych do oddania krwi było wielu. Ostatecznie po badaniach 74 osoby podzieliły się tym życiodajnym lekiem. Niestety nawet drobne przeziębienie dyskwalifikowało wielu potencjalnych dawców. Służebną rolę w organizacji przedsięwzięcia pełnili nauczyciele: Maria Kawa, Józef Parys, Elżbieta Duda, Ewa Przywara, Elżbieta Stachura, Zofia Januś, Barbara Jurczyk, Bogusława Zaborowska, ks. Maciej Górak. Zorganizowano mini-barek sponsorowany przez Radę Rodziców. W organizacji akcji krwiodawstwa pomogły kasy: III ZC, III TK, IV TK, ITD oraz i TG.

"Kocham Tarnów" to niezwykła wystawa fotograficzna. Dnia 30 kwietnia 2008 roku wraz z moją klasą (1 LO) i wychowawcą wybraliśmy się do Tarnowskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć kompozycje artystyczne starego (przedwojennego) i nowego (współczesnego) miasta Tarnowa. Była to prawdziwa lekcja historii poświęcona naszemu zmieniającemu się na przestrzeni lat miastu.

Dnia 29 marca 2008 roku rozpoczęliśmy dwudniową szkolną wycieczkę do Łomnicy – Zdrój, której celem był odpoczynek od codzienności. Większość wycieczkowiczów stanowiło grono męskie z wyjątkiem trzech kobiet Zebraliśmy się na dworcu głównym po godzinie 700. Wszyscy byli bardzo podekscytowani podróżą, która miała się odbyć lada chwila. Czekając na pociąg wiał nieco wiatr, którego skutki można było odrzuć, a Słońca jak nie było, tak nie było. Kiedy nareszcie nadjechał pociąg wszyscy zerwali się z bagażami i pozajmowali miejsca w przedziałach.

Dnia 26 marca 2008 roku odbyła się wycieczka naszej klasy I LO ZSEG w Tarnowie do Muzeum Okręgowego w naszym mieście, mieszczącego się na runku. Były w nim dwie wystawy na temat historii Tarnowa. Druga z nich nosiła tytuł: „Tarnów Leliwitów”, która wpisała się w muzealny program corocznego uświetniania urodzin miasta. W 2008 roku przypadają trzy znaczące rocznice związane z historią życia hetmana Jana Tarnowskiego. 520 rocznica urodzin, 480 lat wizyty na tarnowskim zamku, króla węgierskiego Jana Zapolyi oraz 450 rocznica wydania drukiem rozprawy „Consilium rationis bellicae” („Rada sprawy wojennej”) autorstwa Jana Tarnowskiego, która stała się podręcznikiem dla wszystkich wojskowych strategów epoki polskiego renesansu.

... dobrego dzieła odsłona kolejna...

Życie uczy, że kontynuacja jest łatwiejsza, niż rozpoczynanie „od zera”. Tak było również z kolejną edycją «Wampiradki». Wielki dzień zaplanowany został na 11 marca 2008 r. Pomni doświadczeń ubiegłorocznych, organizatorzy – po konsultacjach z kierownictwem RCKiK – postanowili rozpocząć akcję wcześniej, o godz. 8.30.

Jak się okazało, była to decyzja opatrznościowa, ponieważ akcja cieszyła się wielką popularnością – szczytną ideą czerwonokrzyską honorowego dawstwa krwi, zainteresowało się ponad 120 osób. Akcję w tym roku koordynowali: opiekun szkolnego Klubu HDK – pani Maria Kawa, pani Elżbieta Duda, pan Józef Hanus, pani Elżbieta Gdowska, pani Barbara Jurczyk, pani Justyna Magiera oraz ks. Maciej Górak. Należy podkreślić szczególne zasługi przy organizacji całego przedsięwzięcia uczniów klasy III TT naszej szkoły – Niny Lewickiej, Krzysztofa Drabka, Konrada Stadlera oraz Piotra Kuty, jak również zaangażowanie uczniów klas 2 zc oraz 3 zc - którzy zadbali o część gastronomiczną przedsięwzięcia. Pozostaje się tylko cieszyć, że «Wampiriadka» z roku na rok, obejmuje swoim zasięgiem coraz większe grono uczestników. Mamy więc nadzieję, że jako bardzo wymierne dobro, na stałe wpisze się ona w kalendarz szkolnych imprez.

Nasza wycieczka do muzeum odbyła się 5 marca 2008 roku. Naszym celem było obejrzenie zabytków znajdujących się  w muzeum, jak i dowiedzenie się czegoś więcej o średniowieczu – epoce, którą obecnie omawiamy na lekcji historii i języka polskiego. Niestety dowiedzieliśmy się, że nasz przewodnik zachorował. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Oprowadzał nas ksiądz dyrektor Tadeusz Bukowski. Jak powiedział nasz wychowawca nikt lepszy nie mógł nam się trafić.

Dobre dobrego początki...

Początki – jak to często bywa przy podobnego typu akcjach – były prozaiczne… Dwóch uczniów klasy 4 TD: Kamil Sieradzki i Dariusz Kurowski zainteresowało się możliwością zorganizowania szkolnej akcji honorowego oddawania krwi. Pomysł zaakceptowany przez opiekuna szkolnego koła HDK, został „pobłogosławiony” przez dyrekcję, w szczególności przez pana dyrektora Jerzego Fereta. Szczegóły uzgodniono z kierownictwem i pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, działającego przy szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Potem już się potoczyło…

Oczekiwanie, niepewność, obawa przed niepowodzeniem i jeszcze inne uczucia towarzyszyły pierwszej edycji «Wampiriadki», która miała miejsce w ZSEG 9 marca 2007 r. Popularność akcji rozpoczętej o godz. 9.30, przerosła oczekiwania zarówno organizatorów, jak i pracowników RCKiK – musiano zakończyć ją przedwcześnie, o godz. 15.00. Przedwczesne zakończenie spowodowane było koniecznością powrotu służby medycznej do punktu krwiodawstwa w celu dokończenia badań pobranej krwi.

Akcja monitorowana była przez panią Ewę Przywarę, panią Marylę Drewecką oraz opiekunów szkolnego Klubu HDK działającego przy ZSEG – panią Marię Kawę oraz pana Józefa Parysa. Udział w akcji zadeklarowało ponad 90 osób, zarówno uczniów, nauczycieli jak i pracowników obsługi szkoły, by po wstępnych badaniach krew mogło oddać 59 osób. Jest to bardzo dobry wynik, który mógł być lepszy, gdyby nie brak czasu, który uniemożliwił oddanie krwi ok. 20 osobom. Obfity w wydarzenia dzień „zaoowocował” wywiezieniem z naszej szkoły 26,550 l krwi.