slajd2019

A A A

Dnia 5 marca 2012 roku, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnokrajowego konkursu recytatorskiego. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10;00 gromadząc w Tuchowskim Pałacu Kultury młode talenty z całego powiatu tarnowskiego.Również nasza szkoła wyznaczyła swoich reprezentantów, którzy pod czujnym okiem Pani Profesor Krystyny Gawdzińskiej stanęli w szranki z innymi uczestnikami eliminacji.

OKR jest konkursem posiadającym cztery różne kategorie. Obok klasycznej recytacji oraz poezji śpiewanej pojawiły się również dwie innowacyjne konkurencje takie jak wywiedziony ze słowa oraz monodram czyli teatr jednego aktora. Nasza reprezentacja, Patrycja Drwal oraz Daniel Pochroń, brali udział w konkursie recytacji i kategorii poezji śpiewanej prezentując utwory znanych polskich poetów. Patrycja, która wystąpiła w dziedzinie recytatorskiej zaprezentowała własną interpretację wiersza Stanisława Grochowiaka p.t „ Świety Szymon Słupnik” oraz fragment prozy C.S Lewisa, autora znanych na całym świecie „Opowieści z Narnii”, „Listy starego diabła do młodego”. Zachwycający swym głębokim głosem Daniel urzekał jury wykonując utwory cenionych polskich wokalistów Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” oraz Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”. Kategoria poezji śpiewanej wymagała dodatkowo umiejętności recytacji więc zaprezentował on utwór Bolesława Leśmiana „Dwoje ludzieńków”.

W Ogólnopolskim konkursie recytatorskim wystąpili również uczniowie znanych tarnowskich szkół i nie tylko. Poziom „zawodów” był niesamowicie wysoki ze względu na ogólnopolski wymiar konkursu i prestiż jaki niesie przejście do finałowego etapu. Łączyła się z tym możliwość ponownego spotkania uczestników z innych szkół, których uczniowie naszej szkoły poznali na wcześniejszych przeglądach tego typu, co stworzyło możliwość zaciśnięcia ważnych więzi pomiędzy szkołami i polepszenia komunikacji interpersonalnych.

Rywalizacja była zaciekła, jednakże pozbawiona jakiejkolwiek zawiści. Dominował tu profesjonalizm i wysoka klasa zarówno uczestników jak i również przybyłych z nimi opiekunów.

Wyłonieni zostali laureaci z różnych tarnowskich placówek, jednakże każdy z uczestników został doceniony i z powodzeniem udało im się wypromować dobre imię szkoły, pod której patronatem występowali. Konkurs zakończył się w miłej atmosferze, wśród uśmiechów i zadowolenia. Najwyżej ocenionym występem była „Wielka improwizacja” stworzona w trakcie przerwy dzięki połączonym wysiłkom uczestników z różnych szkół takich jak reprezentacja Tarnowskiego Liceum Plastycznego, Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Wszyscy uczestnicy wyczekują na kolejne spotkanie i możliwość ponownej rywalizacji, która jednocześnie łączy i rozwija nasze umiejętności.